کد خبر: 51333

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۳/۰۴ - ۱۵:۴۱

دکتر احمدی نژاد در پاسخ به پیام صلاح زواوی سفیر فلسطین در تهران:

دفاع از حقوق مردم فلسطین در حقیقت دفاع از حقوق همه انسانها و دفاع از انسانیت و کرامت انسانی است

دکتر احمدی نژاد در پاسخ به پیام تبریک آقای صلاح زواوی سفیر فلسطین در تهران و شیخ السفرای خارجی در جمهوری اسلامی ایران، دفاع از حقوق مردم فلسطین را در حقیقت دفاع از حقوق همه انسانها و دفاع از انسانیت و کرامت انسانی دانست و تاکید کرد که تلاش برای حل مسئله فلسطین، رفع اشغالگری و تامین حقوق مردم آن سرزمین، در واقع تلاش برای اصلاح وضع جهان و نجات بشریت از شرایط تحمیلی و ناگوار موجود است.

متن پاسخ دکتر احمدی نژاد به پيام آقای صلاح زواوی سفیر فلسطین در تهران به شرح زیر است:  

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

برادر ارجمندم جناب آقای صلاح زواوی

سفیر محترم کشور مظلوم فلسطین و شیخ السفرای مقیم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

از پیام تبریک به مناسبت ماه مبارک رمضان سپاسگزارم و از خداوند منّان قبولی طاعات حضرتعالی را مسئلت دارم. ضمن تبریک عید سعید فطر، امیدوارم حضرت حق بهترین سرنوشت ها را برای ملت فلسطین و دیگر ملت ها و جنابعالی و خانواده محترم رقم زده باشد.

امروز صحنه فلسطین از یک طرف نماد کامل از شیوه مدیریت نظام سلطه بر جهان و تصویر روشنی از مناسبات ظالمانه، یک سویه، استعماری و سلطه‌گرانه تحمیلی عده ای قلیل بر ملت ها و از طرف دیگر نمادی از ایستادگی و فداکاری یک ملت مظلوم است.

خودبرتربینی مستکبران و مجاز دانستن خود بر هر اقدامی در جهت تامین منافع نامشروع و تداوم سلطه اهریمنی بر جهان علت اصلی مشکلات جامعه بشری است.

سرکوب ملت ها وغارت منابع، تحمیل فقر و عقب ماندگی بر آنان، سازماندهی جنگ و اشغالگری، تحقیر ملت ها و زورگویی آشکار و همزمان تسلط بر مراکز مدیریت جهانی که با هدف رفع این ظلم ها و احیای حقوق ملت ها تاسیس شده‌اند و حداکثر سوءاستفاده از آن مراکز، تفسیر شرایط امروز جهان است، شرایطی که موجب له شدن شخصیت انسانها و نابود شدن انسانیت و ارزش‌های متعالی آزادی، عدالت، کرامت و رفاه است.

 امروز مسئله فلسطین، صرفاً یک مسئله جغرافیایی، ملی یا مذهبی نیست. دفاع از حقوق مردم فلسطین، در حقیقت دفاع از حقوق همه انسانها و دفاع از انسانیت و کرامت انسانی و مقابله با گرایشات شیطانی یعنی خود برتربینی، اشغال، تجاوز، تحقیر، غارت و غلبه فقر و عقب ماندگی است.

تلاش برای حل مسئله فلسطین، رفع اشغالگری و تامین حقوق مردم آن سرزمین، در واقع تلاش برای اصلاح وضع جهان و نجات بشریت از وضع تحمیلی و ناگوار موجود است.

مسئله فلسطین، مسئله جهان و مسئله انسان امروز است و راه حل آن نیز تن دادن به حقوق اولیه انسانها و پذیرش حق تعیین سرنوشت آنان و به ویژه بازگشت به اراده مردم فلسطین و احترام به خواست آنان است.

مشارکت عمومی ملت ها در این مسیر و مطالبه حق فلسطینیان، ضامن حل سریع این معضل تاریخی و در حقیقت مشارکت در ساختن دنیایی بهتر و انسانی تر و رواج آزادی، عدالت، مهربانی، کرامت و رفاه و برقراری صلح، دوستی و امنیت برای همگان است.

اینجانب به عنوان برادری کوچک در کنار شما و همه ملت ها خواهم بود و تردید ندارم که به فضل الهی، جریان عمومی ملت ها در جهت رهایی فلسطین و دیگر مردم جهان است و به زودی و با مشارکت آگاهانه، متحد و همگانی ملت ها، جشن غلبه انسانیت بر اندیشه و عمل شیطانی در سراسر جهان برپا خواهد شد.

اشغالگری و خودبرتربینی رو به پایان است و حقیقت انسان و انسانیت به زودی بر روابط ملت ها حاکم خواهد شد.

برای جنابعالی و ملت فلسطین و دیگر ملت‌ها، سعادت و سلامت و موفقیت مسئلت دارم.

خادم ملت ایران

محمود احمدی نژاد

سوم خرداد 1399

 

آقاي صلاح زواوي سفیر فلسطین در تهران در پيام خود خطاب به دکتر احمدی نژاد نوشته است: شک ندارم که شما در خط مقدم انقلابیون و قهرمانان ملت ایران هستید. اینجانب شما را به عنوان رئیس جمهور و یک شهروند نمونه بیرون از دستگاه ریاست شناخته ام و به این نتیجه رسیده ام که مساله فلسطین در برنامه روزمره و رويكرد  سیاسی و دیپلماتیک زندگی شما قرار دارد.

متن این پيام  نیز به شرح  زیر است:

برادر گرامی جناب آقای دکتر احمدی نژاد حفظه الله

پس از درود و تحیت

ماه مبارک رمضان را خدمت عالیجناب تبریک عرض می کنم و از خداوند متعال مسالت دارم که طاعات و عبادات شما را قبول و آرزوهای ملت بزرگتان را برآورده و بر پیمان آمریکایی-صهیونیستی و تمام دشمنان آن ملت پیروز فرماید.

همچنین هرچه زودتر این ملت بزرگ، بحران کرونا را پشت سر بگذارد و خداوند همه شهیدان و قربانیان این بیماری همه گیر را رحمت نماید و به همه بیماران شفا دهد و شما را بر اساس ارزشهای اسلامی امام راحل (رض) که رهبر معظم انقلاب آیت الله سید علی خامنه ای با شجاعت و دلاوری آنها را سر دست گرفته، متحد کند.

امروز انقلابیون و قهرمانان این ملت که با جان خود با خداوند معامله کرده اند، این راه را ادامه داده و رضایت خداوند را بر این دنیای فانی ترجیح می دهند. شک ندارم که شما در خط مقدم این قهرمانان هستید.

اینجانب شما را به عنووان رئیس جمهور و یک شهروند نمونه بیرون از دستگاه ریاست شناختم و جایگاه فلسطین را چه در برنامه روزمره و چه در مسیر سیاسی و دیپلماتیک زندگی تان درک کرده ام.

باشد که خداوند متعال از شما محافظت کند و در این روزهای مقدس به شما و ملت بزرگتان برکت دهد و از ما برای غلبه بر دشمنان پشتیبانی نماید.

آسایش و آرامش ما در تبعیت از امر خداوند منان است که می فرماید: وَلَيَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ يَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ

امسال و هر سالتان خوش باد.

 

برادرتان صلاح زواوی

سفیر فلسطین و مقدم السفرای نمایندگی های دیپلماتیک

sofara2