کد خبر: 51302

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۱۲ - ۱۵:۰۲

دکتر احمدی نژاد در پیامی به مناسب روز معلم نوشت:

آینده درخشان هر کشور و جامعه ای در گرو برخورداری معلمان و اساتید از مقامی رفیع و جایگاهی شایسته است

دکتر احمدی نژاد در پیامی به مناسبت روز معلم تاکید کرد: ملت ایران در طول تاریخ برای تحقق اهداف متعالی انسانی و فرهنگی و پیشبرد آرمانهای بزرگ بشری، مجاهدتی مستمر و کم نظیر را به ثبت رسانده است و بر این اساس لازم است بیشترین اهتمام مصروف تکریم معلمان و همه نقش آفرینان عرصه فرهنگ کشور شود.

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

روز معلم را به همه خواهران و برادران عزیزم که به هر نحو در عرصه تعلیم و تربیت در مدرسه و دانشگاه سرگرم آموختن علم و دانش به فرزندان این مرز و بوم و پرورش انسانهای بزرگ، آزاده، عالم، شجاع و خلاق هستند، تبریک و تهنیت می گویم.

ملت ایران در طول تاریخ برای تحقق اهداف متعالی انسانی و فرهنگی و پیشبرد آرمانهای بزرگ بشری، مجاهدتی مستمر و کم نظیر را به ثبت رسانده است و بر این اساس بدیهی ترین انتظار از مقامات و مسئولان کشور به عنوان وارثان این مجاهدت تاریخی، آن بوده است که بیشترین اهتمام خود را مصروف تکریم معلمان و همه نقش آفرینان عرصه فرهنگ نمایند.

هر چند تا کنون تلاش های قابل توجهی برای تجلیل و بزرگداشت مقام معلم صورت گرفته است اما به این امر واقفم که در این مسیر هنوز با آنچه که شان و منزلت و جایگاه بی بدیل معلم اقتضا می کند، فاصله ای قابل تامل وجود دارد. بدون تردید آینده درخشان هر کشور و جامعه ای در گرو برخورداری معلمان و اساتید از مقامی رفیع و جایگاهی شایسته است.

جامعه امروز ایران با وجود بالندگی های فراوانی که از آن برخوردار است، با کاستی های قابل تاملی نیز در عرصه آموزش، تربیت و اخلاق مواجه می باشد که لازم است با همکاری عموم معلمان خردمند و فعالان عرصه تعلیم و تربیت، نسبت به رتق و فتق آنها اقدام شود.

اینجانب در احترام به مقام شامخ معلم، دست تمامی معلمان، اساتید و همکاران عزیزم را که فداکارانه برای تربیت صحیح نسل های امروز و فردای این سرزمین تلاش می کنند، می بوسم و به همه آنها درود می فرستم.

خادم ملت ایران

محمود احمدی نژاد

12 اردیبهشت 1399

n00060354-b