کد خبر: 51127

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۱۸ - ۱۵:۵۳

دکتر احمدی نژاد در اجتماع پرشور مردم شهرستان رامهرمز گفت:

نهضت های ۲۰۰ ساله اخیر نشانه اعتراض ملت ایران به وضع حاکم و مطالبه بازگشت به آرمانهای الهی و تاریخی است

دکتر احمدی نژاد امروز پنجشنبه (۱۸بهمن ماه) طی سخنانی در اجتماع پرشور مردم رامهرمز با تاکید بر پیشگامی همیشگی ملت ایران در عرصه های انسانی ، فرهنگی و تمدنی گفت: انقلاب محصول تحول فکری و آرمانی ملت و بازگشت به حقیقت وجودی خود بوده است اما برخی افراد ضعف‌ها و ناکارآمدی‌ها را به حساب انقلاب می‌نویسند و اصرار دارند انقلاب را شکست خورده معرفی نمایند.

وی افزود: ملت ایران همواره با تبعیض، خودخواهی، فساد حکومتی، اشرافیت سیاسی و اقتصادی و با ظلم و بی‌عدالتی مخالف بوده و برای رسیدن به جامعه مهدوی و حکومت جهانی سرشار از آگاهی و علم، آزادی، عدالت، پاکی، عزت و رفاه، تلاش کرده است.
‎دکتر احمدی نژاد به نهضت های دویست ساله اخیر در ایران از جمله نهضت های تنباکو، مشروطه، جنگل، خراسان و آذربایجان، ملی شدن نفت و نهایتاً انقلاب عظیم اسلامی اشاره کرد و آنها را نشانه اعتراض ملت به وضع حاکم و مطالبه بازگشت به آرمانهای الهی و تاریخی دانست.
‎‎رئیس جمهور سابق از قدرت‌طلبی، خودبرتربینی، استبداد، فساد و غارت، عیش و نوش، بی‌اعتنایی به عواطف و خواست ملت و تحمیل فقر، بی‌سوادی و عقب‌ماندگی به کشور و وادادگی و وابستگی به بیگانه به عنوان نقاط منفی حکومت های قاجار و پهلوی یاد کرد و افزود: هیچ یک از این دو حکومت در تراز عظمت ملت نبودند و نتوانستند آن طور که شایسته بود فرصت و قدرت حکومت را در خدمت پیشرفت و عزت ملت به کار گیرند.
متن کامل سخنان دکتر احمدی نژاد به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لوليك الفرج والعافيه والنصر واجعلنا من خير انصاره و اعوانه والمستشهدين بين يديه

– خداوند منان را سپاسگزارم که در ایام فجر چهلم توفیق حضور در خوزستان سرافراز و شهرستان تاریخی رامهرمز و زیارت شما مردم انقلابی و عشایر پرثمر، با صفا و سلحشور بهمئی، بختیاری، قشقایی و عرب را عنایت فرمود.
– دهه فجر انقلاب را به شما، همه ملت و جامعه بشری تبریک عرض می‌نمایم.
– همچنین ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) را به شما و همگان تسلیت عرض می‌نمایم.
– مردم این خطه، مردمانی مومن، پاک، پرتلاش، تمدن ساز و دوست‌داشتنی هستند.
– تاریخ مردم این دیار سرشار از عشق و وفاداری به میهن عزیز و فداکاری در راه استقلال و عزت ایران زمین و جلوه‌گاه ایمان ناب به پیامبر خاتم(ص) و اهل بیت مطهر او است.
– اینجا دیار علوی، فاطمی، حسینی و مهدوی است.
– سلام و درود خداوند بر شما و همه مردم خوزستان و پدران و مادران مومن، پاک و فداکار شما باد.
– حق این است که در این اجتماع باشکوه و در یکی از مراکز تمدن ایران زمین، از انقلاب و اهداف و آرمانهای آن سخن بگوییم.
– همگان اذعان دارند که انقلاب اسلامی بزرگترین، اثرگذارترین و مهم‌ترین حادثه دوران معاصر است.
– شناخت ماهیت این انقلاب و اهداف و آرمانهای آن و پافشاری بر آنها یک ضرورت همیشگی است.
– امروزه با اصرار می خواهند انقلاب را محصول هیجانات و احساسات مقطعی و زودگذر و برای کسب برخی امتیازات اجتماعی معرفی کنند و مدعی‌اند که دوران آن به پایان رسیده است.
– ضعف‌ها و ناکارآمدی‌ها را به حساب انقلاب می‌نویسند و اصرار دارند انقلاب را شکست خورده معرفی نمایند.
– ماهیت انقلاب و رفتار مردم و امام راحل(ره) به خوبی نشان می دهد که انقلاب، یک هیجان و احساس زودگذر نبوده و یا صرفاً امتیازات اجتماعی را پی جویی نکرده و دوران آن نیز به پایان نرسیده است.
– انقلاب محصول تحول فکری و آرمانی ملت و بازگشت به حقیقت وجودی خود بوده است.
عزیزان من؛
– انسانها بر اساس فطرت خود به دنبال ارزش‌های الهی و حقیقت انسانی خود هستند.
– آزادی و عدالت دو رکن اصلی شکوفایی استعدادهای الهی انسانها برای رسیدن به مقام خلیفه اللهی است.
– حقیقت این است که ملت بزرگ و تمدن ساز ایران پیش و بیش از همه در این مسیر، تلاش و فداکاری کرده و افتخارات بزرگی را به نام خود ثبت کرده است.
– ملت ایران همواره موحد و در عرصه‌های انسانی و فرهنگی، متمدن و پیشگام بوده است.
– ملت ایران همواره با تبعیض، خودخواهی، فساد حکومتی، اشرافیت سیاسی و اقتصادی و با ظلم و بی‌عدالتی مخالف بوده است.
– ملت ایران همواره برای رسیدن به جامعه مهدوی و حکومت جهانی سرشار از آگاهی و علم، آزادی، عدالت، پاکی، عزت و رفاه، تلاش کرده است.
– در تمام دوران پرشکوه تمدنی و فرهنگی ایرانیان یعنی دوره‌های هخامنشی، اشکانی و ساسانی، ملت ایران به دنبال همین ارزشها بوده است.
– حتی در اواخر دوران ساسانی که نظام حکومتی و موبدان زرتشتی، به دلیل فساد گسترده، از متن مردم کاملاً جدا شده و در برابر ملت قرار گرفتند، مردم ایران همچنان به دنبال همان اهداف بوده اند.
– در آن مقطع، ملت ایران با اشتیاق در انتظار ظهور پیامبر خاتم(ص) روز شماری کرده است.
– صدها سال قبل از آن نیز جمعی از بزرگان ایرانی به استقبال ولادت حضرت عیسی مسیح(ع) رفته بودند.
– در مقطع بعثت نیز ملت ایران همه آرزوهای تاریخی خود را در چهره پاک و آیین آسمانی پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی(ص) و خاندان مطهر او مشاهده نمود و آگاهانه آنان را انتخاب کرد و با اراده و انتخاب خود به حکومت ساسانی پشت نمود.
– یزدگرد سوم زمانی بر سر کار آمد که فساد تمام ارکان حکومت ساسانی را در بر گرفته بود و نهادینه شدن ظلم و بی‌عدالتی اصلاح آن را ناممکن ساخته بود.
– آن حکومت، دیگر شایستگی زعامت و مدیریت ملت بزرگ، موحد، آزادی خواه و عدالت طلب ایران را از دست داده بود و باید به پایان می‌رسید و چنین نیز شد.
– از آن زمان تا کنون نیز ملت ایران همواره به دنبال آرمانهای خود و رسیدن به سعادت و تمهید برپایی حکومت عدل جهانی بوده است.
– پس از پذیرش اسلام، ملت ما همه توان و استعداد و داشته های خود را در خدمت فرهنگ اسلامی و پیشبرد آن به کار گرفت.
– اما ملت فهیم و با فرهنگ ایران خیلی زود متوجه شد که حاکمان اموی و عباسی سنخیتی با مرام و راه پیامبر(ص) و مکتب او ندارند و نمی‌توان برای رسیدن به آرمانهای تاریخی به آنها دل بست.
– نهضت هایی برای رهایی از سیطره دشمنان راه پیامبر(ص) و مقابله با غارتگران ارزشهای الهی و انسانی و ایستادگی در برابر کسانی که متاسفانه به جای پیامبر(ص) نشسته بودند شکل گرفت.
– هدف این نهضت ها رهایی از سلطه غاصبان و ادامه راه حقیقی پیامبر(ص) بود.
– در طول بیش از هفتصد سال، ده‌ها نهضت و قیام برای بازیابی هویت موحد، آزادی خواه و عدالت طلب ایرانی و بازگشت به فهم و عمل به اسلام ناب، در ایران شکل گرفت.
– بالاخره در دوره صفوی، ایران بزرگ که قطعه قطعه شده بود، دوباره به هم پیوست و هویت ملت ایران برای پیگیری همان آرمانهای تاریخی و تحقق اسلام ناب مجدداً احیا شد.
– حکومت صفوی هم صرف‌نظر از ماهیت حکومت‌های پادشاهی، گرچه خدمات ارزشمندی در این مسیر انجام داد لیکن در نهایت با توسعه فساد و اشرافیت، در نقطه مقابل ملت قرار گرفت.
– پس از آن، قاجار و پهلوی نیز مسیر جدایی از مردم را ادامه دادند.
– قاطبه ملت هیچ‌گاه آنان را متعلق به خود، در خدمت خود و یا صادق و دلسوز برای کشور نیافت.
– نهضت تنباکو، نهضت مشروطه، نهضت جنگل، نهضت خراسان و آذربایجان، نهضت ملی شدن نفت و نهایتاً انقلاب عظیم اسلامی نشانه اعتراض ملت به وضع حاکم و مطالبه بازگشت به آرمانهای الهی و تاریخی است.
– هیچ یک از حکومت های قاجار و پهلوی در تراز عظمت ملت نبودند و نتوانستند آن طور که شایسته بود فرصت و قدرت حکومت را در خدمت پیشرفت و عزت ملت به کار گیرند.
– قدرت‌طلبی، خودبرتربینی، استبداد، فساد و غارت، عیش و نوش، بی‌اعتنایی به عواطف و خواست ملت و تحمیل فقر، بی‌سوادی و عقب‌ماندگی به کشور و وادادگی و وابستگی به بیگانه، از نقاط منفی اصلی این دو حکومت بود.
– دشمنی و رقابت تاریخی برخی از مراکز قدرت غربی با ملت ایران آنان را به سوی نفوذ، ایجاد تفرقه و تضعیف ملت و عقب نگهداشتن ایران سوق داده است.
– آنان همواره از قدرت تمدن‌سازی، مدیریت جهانی و فرهنگ انسانی ملت ایران واهمه داشته‌اند و آن را مانع سیطره خود بر جهان شمرده‌اند.
– عوامل استعمار انگلیس به خصوص در دوره قاجار و پهلوی، در ایران یکه تازی می‌کردند و همه مقدرات کشور را به دست گرفته بودند.
– آنان معتقد بودند و هستند که برای مهار قدرت الهی و تاریخی و نیروی تمدن‌آفرین ملت ایران، باید فقر و تفرقه را به ایرانیان تحمیل کنند.
– آنان به تجربه تاریخ دریافته‌اند که هرگاه ملت ایران فرصت نقش‌آفرینی و تصمیم گیری آزاد پیدا کرده است به سرعت در عرصه جهانی اثرگذاری گسترده داشته است.
– بیگانگان در تمام دورانی که بر کشور ما مسلط بودند، کوچکترین کمکی به پیشرفت علمی و صنعتی ایران نکردند و اصرار داشته و دارند، ایران عقب نگه داشته شود.
– امیرکبیر که پایه‌گذار توسعه علمی و فنی در عصر جدید و به شدت مدافع استقلال و عزت ایران است باید کنار گذاشته و کشته شود لیکن عناصر زبون و واداده در مصادر امور قرار گیرند.
– در دوره قاجار و پهلوی تجهیزات پیشرفته صنعتی و قابل توجه به ایران ندادند.
– در حالیکه به شرق آسیا بهترین کارخانجات خودروسازی را می‌دادند هم زمان به ایران پیکان از رده خارج را که کارخانه اش آماده اوراق شدن بود، دادند.
– در دوره اخیر نیز با پیشرفت ما مخالفند، دانشمندان و متفکرین را ترور می‌کنند و از حضور عناصر ضعیف در مصادر امور استقبال می نمایند.
عزیزان من؛
– انقلاب اسلامی 57 در واقع شعله‌ور شدن خواست تاریخی ملت ایران برای آزادی، عدالت، استقلال، عزت، رفاه و پیشرفت و پیگیری آرمان بلند مهدوی است.
– ملت از یک فرصت تاریخی استفاده کرد و با رهبری یک انسان صالح، از نظام شاهنشاهی عبور کرد و آن را به تاریخ سپرد.
– امروز هم خواست و آرمان مردم، همان خواستها و آرمانها است و ملت چیز اضافه‌ای نخواسته است.
– مردم همواره با بی عدالتی، بی صداقتی، خودخواهی، زورگویی و استبداد رای، حقارت در برابر بیگانه و وطن فروشی، فساد، فقر و تحقیر مردم مخالف بوده‌اند.
– مردم ما همواره خواهان عدالت، آزادی، کرامت، پاکی، رفاه و پیشرفت در سایه عبودیت خدای یگانه بوده‌اند.
– مردم ما در طول تاریخ به دنبال برپایی حکومت عادل، مردمی، پاک و صادق بوده‌اند تا آنان را برای تامین خواسته‌های فطری یاری کند.
– ملت ایران تمام زندگی و موجودیت خود را در راه انقلاب فدا کرده و خواهد کرد. ملت هرگز از انجام وظیفه کوتاهی نکرده است.
– ملت ما صدها هزار شهید و جانباز داده است، تمام سختی ها را تحمل کرده است، همه گونه وفاداری، تحمل و فداکاری را انجام داده است و انتظار دارد پاسخ این همه بزرگواری و بذل عواطف را در اندیشه، رفتار و مواضع مقامات کشور مشاهده کند.
– قاطعانه می‌گویم که مشکلات کشور ناشی از ضعف ایمان و مدیریت صاحب منصبان و مقامات کشور است.
– ملت ایران ملتی بزرگ، پر تلاش و خستگی‌‌ناپذیر و کشور ما نیز بسیار ثروتمند و غنی است.
– بعد از 40 سال از انقلاب نباید شاهد فقر، فساد و تبعیض باشیم.
– انقلاب آمد که اینها را ریشه کن کند و عزت، آزادی، عدالت و پیشرفت را هدیه کند.
– برخی می گویند که انقلاب برای عزت، آزادی، عدالت و پیشرفت نبوده است بلکه برای اسلام بوده است.
– معلوم است که این سخن هم توهین به اسلام و هم توهین به مردم است.
– اسلام آمده است تا بر مبنای توحید، فقر و ذلت، فساد و تبعیض و ظلم و بی عدالتی را در جامعه از بین ببرد و عزت، آزادی، عدالت و پیشرفت را به ارمغان بیاورد.
– آن اسلامی که آزادی ندهد، عزت نیاورد، عدالت را حاکم نکند، راه رشد و کمال مردم و برخورداری مردم از مواهب طبیعی را هموار نکند و با فساد و تبعیض مقابله نکند، دین پیامبر اسلام نیست و به درد هیچ کاری نمی‌خورد؟
– این اسلام با اسلام آمریکایی چه فرقی می‌کند؟
– به خدا اگر فقط یک بخش از ثروت طبیعی کشور با نظم و ضابطه، بین مردم توزیع شود، هیچ فقیری باقی نمی ماند.
– نمی شود ما چند برابر متوسط ثروت جهان را در اختیار داشته باشیم و هم‌زمان بخش وسیعی از مردم در فقر باشند.
– از سوی دیگر هم هر روز اخبار سوءاستفاده‌ها و تخلفات و مفاسد منتشر شود.
– معلوم است که یک جای کار اشکال دارد.
عزیزان من؛
– امروز شیاطین از داخل و خارج بسیج شده‌اند تا اراده ملت عزیز ما را درهم بشکنند.
– سنگین‌ترین فشارهای اقتصادی، روحی و عاطفی را بر مردم وارد می کنند تا ملت را از مطالبه آرمانهای خود منصرف نمایند.
– می‌خواهند ملت را در فقر و فشار نگه دارند که نتیجه طبیعی آن استیلای مجدد سلطه اجنبی خواهد بود.
– انتظار داشتن از بیگانگان و بدخواهان برای عمل صالح یا دست برداشتن از تخریب، عاقلانه نیست.
– تجربه نشان داده است که آنان در مواجهه با استحکام و قدرت ملت‌ها، متوقف می‌شوند و اگر با ضعف و سستی مواجه گردند، هیچ حدی برای زورگویی به ملت‌ها برای خود قائل نیستند.
– متاسفانه باید اذعان کنیم که امروز علیرغم نهایت صبوری، تحمل، همکاری و نجابت مردم، کشور ما خوب مدیریت نمی شود.
– افرادی ضعیف در راس کارند که به جای تکیه بر ملت و استفاده از ثروت خدادادی بی نظیر برای رفع مشکلات و موانع و باز کردن راه فعالیت برای مردم، تصور می‌کنند که با جلب رضایت بیگانگان می‌توان مشکلات را برطرف نمود.
– معلوم است که جلب رضایت بیگانگانی که چشم به نابودی ما بسته‌اند و به شهادت تاریخ، حتی یک روز با ملت ایران روراست نبوده‌اند، یک توهم و خیالی باطل، بیش نیست.
– از آنانی که خواهان محو ایران و ایرانی هستند چگونه می‌توان انتظار داشت در شرایط نمایش ضعف ما، خیر ما را دنبال کنند.
– عوامل داخلی و خارجی اصرار دارند با محروم نگهداشتن و فشار بر مردم و در اثر توسعه فساد و انحصار و احتکار ثروت عمومی، روحیه مردم را در هم بشکنند.
– می خواهند مردم را خسته و مایوس کنند.
– اگر خدای ناکرده چنین شود با یک اقدام کوچک تمام دستاوردها را مصادره خواهند کرد. حوادث 28 مرداد 32 در نهضت ملی شدن نفت در برابر ما قرار دارد.
– معنای سخن من جنگ با دشمنان نیست بلکه فهم واقعیت‌ها و استفاده از تدبیر و برنامه‌ریزی مردمی و انقلابی و تکیه بر توان عظیم مردم است.
– امروز متاسفانه مردم به شدت از نظر معیشت در تنگنا قرار گرفته اند.
– مواد غذایی و ارزاق روزانه گران می شود. مردم برای تهیه مقداری گوشت سهمیه باید ساعت‌ها در صف بایستند.
– دسترسی به مسکن به آرزو تبدیل شده است.
– افزایش بی سابقه هزینه های زندگی به علاوه بیکاری، باعث کاهش ازدواج و همزمان افزایش شدید طلاق شده است.
– امروز فراهم کردن یک جهیزیه برای دختران دم بخت و حتی عقد کرده برای اکثریت مردم نه تنها مشکل بلکه در بسیاری از موارد ناممکن شده است.
– فشار زندگی عرصه را بر اکثریت مردم تنگ کرده و بسیاری را در هم شکسته است.
– ظاهراً هیچ یک از مقامات هم به فکر مردم نیست. گویی کشور رها شده است و مردم هیچ پشتیبان و یاوری ندارند.
– همینجا از ملت بزرگ می خواهم که با اتکا به روحیه ایمانی و انقلابی و با یادآوری دوران همدلی انقلاب و دفاع مقدس به فکر یکدیگر باشیم.
– فشار بیگانگان و بی تدبیری مسئولان کفایت می کند. مراقبت کنیم در این شرایط سخت، هیچ کس به فکر پر کردن جیب خود و سوءاستفاده از شرایط نباشد.
– از یکدیگر دستگیری کنیم و مراقب هم باشیم. این دوره انشاءالله به زودی به نفع ملت خاتمه می‌یابد.
مردم عزیز؛
– یادتان هست که دولت فعلی پس از رد صلاحیت افراد دلسوز، مردمی و توانمند روی کار آمد.
– برخی از دولت‌مردان برای خوش خدمتی و یا جلب نظر بیگانگان و یا داشتن موضع احتمالی بهتر در مذاکرات، دست به تخریب گسترده خدمات بزرگ دولت های نهم و دهم زدند و اطلاعات نادرستی را منتشر کردند.
– گفتند که خزانه خالی است، دولت بدهکار است و انبارها هم خالی است.
– این ادعاهای کذب نه تنها شرایط را بهتر نکرد بلکه بیگانگان را امیدوار و جری کرد.
– آنان نه تنها هیچ یک از حقوق ملت ما و تعهدات خود را ایفا نکردند بلکه با سوءاستفاده از رفتار دولت‌مردان و مذاکره کنندگان، امتیازات فراوانی نیز گرفتند.
– ظاهراً طرف ایرانی فقط از نفس مذاکره با آمریکا خوشحال بود و آن را دستاوردی بزرگ می‌شمرد ولی طرف مقابل مشغول امتیازگیری‌های بزرگ از افرادی بود که معیارهای انقلابی و مردمی و تعهدات خود به ملت بزرگ را فراموش کرده بودند.
– یکی از دروغ‌های بزرگ این بود که در زمان تحریم های بی سابقه در دولت قبل، با تبلیغات گسترده ادعا می کردند که تحریمی در کار نیست و مشکل از سوءمدیریت است.
– اما همان‌ها امروز همه مشکلات را گردن تحریم می اندازند و راه‌حل آن را نیز امتیاز دادن به بیگانه معرفی می‌کنند.
– بگذریم از آنکه همه کسانی که امروز در راس کار هستند با تمام وجود و همه قدرت ناشی از جایگاه حکومتی خود علیه دولت قبل و برنامه های انقلابی و مردمی او کارشکنی می کردند.
– همه آنها امروز با هم هستند ولی وضع اقتصاد و کشور به این روز افتاده است.
– آیا نباید توضیح دهند که نتیجه برجام که با تبلیغات گسترده و بدون اطلاع ملت از محتوای آن، به کشور تحمیل شد، چه بود؟
عزیزان من؛
– انقلاب برای این است که مقامات نتوانند و حق نداشته باشند هر کار دلشان خواست انجام دهند.
– سرنوشت کشور متعلق به همه است. هر کاری باید با اجازه مردم باشد.
– مقامات کشور نباید اجازه دهند که بیگانگان، ملت بزرگ ایران را تحقیر و حقوق او را پایمال کنند.
– مقامات کشور اگر نمی توانند از حقوق ملت دفاع کنند، بهترین راه این است که کنار بروند و کار را به خود مردم بسپارند.
– این افراد هر لحظه که به کار ادامه دهند، ظلم به ملت است و اقدامات آنان نامشروع خواهد بود و باید پاسخگو باشند.
– اگر مردم روزی به فردی رای دادند و بعداً معلوم شد که او ناتوان است یا صلاحیت لازم را ندارد و مردم نیز خواهان تغییر او بودند، آیا منطق انسانی و قانونی حکم نمی کند که آن فرد کنار برود و به کشور و ملت آسیب نزند؟
– اگر مردم به موضوعی رای دادند و بعداً معلوم شد که اشتباه بوده است آیا تا ابد باید بسوزند و بسازند؟
– معلوم است که پاسخ منفی است. عقل راه را نشان داده است.
– معلوم است وقتی فردی از عهده انجام وظایف خود بر نمی‌آید و یا قانون، روند و ساختار معیوب است، مردم نباید قربانی شوند و یا از صحنه کنار روند، بلکه آن فرد باید برود و آن قانون، روند و ساختار اصلاح شود.

عزیزان من؛
– امروز با افتخار اعلام می‌کنم که به لطف خداوند، ملت ایران هوشیار و بیدار و در صحنه است و همه امور را زیر نظر دارد.
– آگاهی امروز ملت نسبت به احوال اشخاص و روند امور کشور و بین‌الملل در طول تاریخ کم نظیر است.
– ملت ایران، امروز نیز همانند سال 57 و با قدرت پای اهداف انقلاب ایستاده است و از آرمانهای بلند خود، کوتاه نخواهد آمد.
– انقلاب با قدرت ادامه دارد و به لطف خدا، عنایات امام زمان(عج) و همت ملت، از موانع امروزی با پیروزی و عزت عبور خواهد کرد.
چند سوال از شما می پرسم؛
– ظاهراً عده ای برای ماندن در قدرت به دنبال کسب رضایت بیگانه و امتیاز دادن به او هستند.
– آیا شما چنین افرادی را خودی و از خودتان می‌خوانید یا آنها را همسو با بیگانه می‌دانید؟
– آیا کوتاه آمدن از حقوق ملت در برابر بیگانه را به رسمیت می شناسید یا به رسمیت نمی‌شناسید؟
– کسانی در راس برخی امور قرار گرفته‌اند که مردم آنان را قبول ندارند و از عملکرد آنان ناراضی‌اند.
– آیا ادامه حضور آنان در این مناصب را قبول دارید یا ندارید؟
– اگر ملت به حضور عده ای در مراکز قدرت راضی نباشد، آیا ملت باید برود یا آنان باید بروند؟
– اگر عده ای از مقامات، انقلاب و مردم را فراموش کرده و به دنبال منافع گروهی و شخصی افتاده باشند، آیا انقلاب و مردم باید کنار گذاشته شوند یا آن مقامات باید کنار گذاشته شوند؟
– سوال می کنم که اگر کسانی بخواهند عزت و استقلال ما را بگیرند آیا در برابر آنها تسلیم می شوید یا اینکه تا آخر مقاومت می کنید؟
– اشکالاتی که در کشور ایجاد شده است آیا از ناحیه انقلاب و مردم است یا از ناحیه این افراد است؟
– اگر ملت متحد باشد، بر اهداف انقلاب پافشاری کند و بیگانگان زورگو، خودباختگان، وادادگان و قدرت طلبان را به رسمیت نشناسد، کدام پیروز خواهد شد؟ آنان یا ملت بزرگ ایران؟
عزیزان من؛
– ایران سرشار از توانایی است. ملت بزرگ، جوانان غیور و خلاق و ثروت مادی کم نظیر از جمله سرمایه‌های بی نظیر ایران زمین است.
– با یک برنامه ریزی دقیق و میدان دادن به مردم برای کار و فعالیت سازنده و توزیع مناسب ثروت عمومی بین مردم، مشکلات به سرعت برطرف می‌شود و با عنایت الهی، ایران می‌تواند ظرف مدت کوتاهی در زمره کشورهای پیشرفته و مرفه قرار گیرد.
– من به توانایی و عظمت ملت ایمان دارم.
– ملت ایران قادر است این سرزمین پهناور را به سرعت به گلستانی از ارزشهای الهی و انسانی تبدیل و جامعه ای نمونه و پیشرفته برپا کند.
– ملت ایران قادر است خودش را اداره کند و راه را برای نهضت جهانی آزادی و عدالت با پرچمداری امام زمان(عج) باز کند.
– بدخواهان بدانند که در برابر اراده و عظمت ملت جز تسلیم و شکست راهی نخواهند داشت.
– به لطف خدا چکیده ای از اندیشه و آرمان‌های انقلاب تهیه شده و تحت عنوان “منشور نهضت به سوی بهار” منتشر شده است تا مبنای اندیشه و عمل منتظران و یاران حضرت بهار قرار گیرد.
– یاد امام و شهدا را گرامی می داریم و از همه کسانی که برای برگزاری این مراسم زحمت کشیدند تشکر می کنیم.

– ای خدای بزرگ امام زمان(عج) ما را برسان.
– عشق و معرفت او را در دلها سرشار بگردان.
– او را به خواست و دست مردم بر قله مدیریت جهان مستقر فرما.
– ملت ما و جوانان ما و رهبر ما را حفظ بفرما.
– همه ملت ها را نجات عنایت بفرما.
– همه بی‌گناهان دربند و خصوصاً عزیزان بهاری آقای مشایی و آقای بقایی را نجات عنایت بفرما.
– بدخواهان و مستکبران را منکوب بفرما.
– باران رحمتت را بر تمام سرزمین ایران ببار.

سر بلند و عزیز باشید