کد خبر: 51061

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۱۵ - ۸:۴۶

قدردانی دکتر احمدی نژاد از رئیس جمهور بولیوی

دکتر احمدی نژاد در نامه ای به رئیس جمهور بولیوی ، وی را دوست خوب و وفادار ملت ایران توصیف کرد و مراتب قدردانی خود را از وی به سبب دفاع منطقی ، مستدل و موثر از حقوق قطعی ملت ایران در شورای امنیت سازمان ملل ابراز داشت.  

متن این نامه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

عالی‌جناب آقای خوان اوو مورالس آیما

رییس جمهور محترم بولیوی

دوست خوب و وفادار ملت ایران؛ صمیمانه از دفاع منطقی، مستدل و موثر حضرتعالی از حقوق قطعی ملت ایران در شورای امنیت سازمان ملل سپاسگزارم. ملت های آمریکای لاتین در کنار مردم افریقا و آسیا و ملت ایران، صدها سال است که برای کسب آزادی و استقلال و استقرار عدالت مبارزه می‌کنند و در این راه طعم تلخ فقر و خفقان ناشی از زیاده‌طلبی‌های سلطه‌گران بین‌المللی را در کام خود احساس کرده‌اند.

گرچه دشمنان بشریت، تلاش کرده‌اند همه قهرمانان و رهبران آزادی‌خواه و عدالت‌طلب در آمریکای لاتین را با ناجوانمردانه‌ترین شکل ممکن تخریب کنند و یا از سر راه بردارند، لیکن رهبران بزرگ و شجاع این دیار، با اتکاء به قدرت بی پایان توده های مردم توانسته‌اند علیرغم فشارهای سنگین نظام سلطه پرچم حرکت عمومی ملت ها را به دوش بکشند.

امروز میلیونها زن و مرد و پیر و جوان در کشورهای گوناگون آمریکای لاتین، آزادی و عدالت و حقوق اساسی خود را قاطعانه مطالبه می‌کنند و بر استیفای حقوق انسانی خود پافشاری می‌کنند.

بی تردید اراده خداوند بر پیروزی ملت ها و استقرار آزادی، عدالت، رفاه و صلح تعلق گرفته و جریان عمومی ملت ها بر تمامی سختی ها و دشمنی ها غلبه خواهد کرد.

جا دارد یادی از قهرمان بزرگ مبارزه در راه آزادی و استقلال و خدمت به مردم، دوست خوب و مشترکمان، شهید هوگو رافائل چاوز فریاس داشته باشم و از خداوند برای روح آن عزیز، همنشینی با پیامبران و صالحان را مسئلت نمایم. قطعاً یاد و نام و راه او پرچم در اهتزازی است که راه درخشان ملت‌ها را به سوی پیروزی خواهد گشود. او همواره در دل و جان نسل‌های متوالی آمریکای لاتین زنده خواهد ماند.

خاطرات خوب سفر به بولیوی زیبا و همکاری‌های موثر و سازنده دو دولت و دو ملت در مسائل بین‌المللی، در تاریخ دو کشور به یادگار خواهد ماند.

مجدداً از لطف شما به ملت بزرگ ایران سپاسگزارم. خواهشمندم سلام ویژه اینجانب را به همکارانتان و همه مردم دوست‌داشتنی و میهمان‌نواز بولیوی ابلاغ بفرمایید.

 

خادم ملت ایران

محمود احمدی نژاد