کد خبر: 51057

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ - ۲۰:۱۷

دكتر احمدي نژاد فاجعه تروريستي اهواز را محكوم كرد

در پي وقوع حادثه تروريستي در اهواز و كشته و زخمي شدن شماري از هموطنان بيگناه، دكتر احمدي نژاد در اطلاعيه اي، اين اقدام ضد بشري را محكوم كرد و شهادت شماري از مردم در فاجعه امروز اهواز را به ملت ايران و بازماندگان آنان تسليت گفت.

متن اطلاعيه دكتر احمدي نژاد به شرح زير است:
بِسْم الله الرحمن الرحيم
همزمان با ايام سوگواري مردم ايران در عزاي شهادت مظلومانه سرور و سالار شهيدان و ياران باوفايش ، دست پليد شيطان و دشمنان ملت ايران از آستين عده اي از خدا بي خبر بيرون آمد و شماري از مردم بي دفاع و سربازان بيگناه و مدافع استقلال ، امنيت و آرامش وطن را به خاك و خون كشيد.
اين اقدام ، از سوي هركس و با هرانگيزه اي انجام شده باشد، يك عمل ضد انساني و جنايتكارانه است و هيچ كس و با هيچ توجيهي نمي تواند از آن دفاع نمايد.
كساني كه به دنبال در هم شكستن اراده ، همبستگي و عظمت ملت و رو در رو قرار دادن آنان هستند، بدانند كه آب در هاون مي كوبند و ملت بزرگ ايران و بخصوص مردم خوزستان و به طور اخص مردم عرب اين استان با هوشمندي ، ايمان و همدلي ، توطئه ها را خنثي كرده و اين دوران را با سرفرازي پشت سر خواهند گذاشت.
غفلت غيرمسئولانه دستگاه ها و نهادهاي اطلاعاتي و امنيتي در شناسايي و پيگيري به هنگام عوامل بوجود آورنده اين فاجعه نابخشودني است و مسئولان ذيربط بايد در قبال كوتاهي هاي خود پاسخگو باشند.
اين شهادت ها را به مردم عزيز اهواز و خوزستان و عموم ملت ايران تسليت مي گويم و از خداوند منان براي آنان صبر و اجر و پيروزي و غلبه بر مشكلات مسالت مي كنم.
خادم ملت
محمود احمدي نژاد
١٣٩٦/٠٦/٣١