- پایگاه اطلاع رسانی دفتر رییس دولت های نهم و دهم - https://mehremardom.ir -

برخي صاحب منصبان ، هشدارها و رهنمودهاي امام را از ياد برده اند!

متن اين يادداشت دكتر احمدي نژاد به شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر واجعلنا من خير انصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه

ای امام عزیز
باور دارم که دستاوردهای فراوان و افتخار آمیزی که طی چهل سال پس از پیروزی انقلاب داشته ایم، کم نظیر و برخی از آنان بی نظیر هستند و اصول و معیارهایی که اعلام و آشکارا بر آن پافشاری نمودید ، همچنان چراغ راه پیشرفت ، عزت و رستگاری ملت ها و اصلاح وضع جهان است.

ای امام عزیز
همواره بر این نکته تاکید فرمودید که مردم صاحب و حامي اصلی انقلاب ، کشور و نظام هستند و رای و نظر ملت ، میزان و ملاک اداره کشور در همه امور و شئون است . در قانون اساسی نیز آن را برجسته کردید.

آزادی اندیشه و بیان را حق غیرقابل خدشه آحاد مردم و حتی مخالفین اعتقادی جمهوری اسلامی دانستید و به صراحت بر ضرورت حفظ و ارتقاء عزت و استقلال ملت و کشور در برابر سلطه گران بین المللی تاکید نمودید.

اتکاء به مردم ، رضایتمندی عمومی ، برقراری عدالت و خدمت به توده های مردم و خصوصا محرومین و مستضعفین ، به عنوان ولی نعمت و ارتباط و اتصال دائمی با آنان را فلسفه وجودی حکومت معرفی فرمودید و بارها از عاقبت گسست بین مردم و مسئولان اظهار نگرانی کردید و هشدار دادید.

به کرات بر ساده زیستی ، ایثارگری و پرهیز از اشرافیت به عنوان راه و رسم کارگزاران و مقامات حکومتی تاکید نمودید و بارها و آشکارا بر مراقبت از حضور افراد خاص و به طور عام نامحرمان در مراکز تصمیم گیری و مناصب مهم تذکر و هشدار دادید.

همواره بر اعتماد به نفس و خودباوری ملی تاکید و بر توانایی ذاتی ملت ایران برای ساختن ایرانی آباد ، آزاد ، پیشرفته و مرفه و همچنین تصمیم گیری درست مسئولین در همسویی با منافع ملی و خواست مردم تاکید و به صراحت اعلام کردید مقامات در جلسات خصوصی حرفی نزنند و تصمیمی نگیرند که نتوانند آن را به مردم اعلام كنند.

بارها و بارها بر اصل بودن کار برای خدا و پرهیز از قدرت طلبی و دنیا پرستی و جلوگیری از سیطره اخلاق شیطانی در روابط و رقابت هاي سياسي ، تاکید و همگان را نسبت به آن انذار دادید.

همه این امور را حقیقت دین و جاری آن در جامعه انسانی معرفی و پیش از آنکه از دین نام ببرید از مردم و ایران و همین ارزشها سخن گفتید.

تقریبا در تمام مواضع ، از امام عصر (ع) به عنوان صاحب اصلی کشور ، مقتدا و ولی و سرور یاد کردید ، نیل به مدیریت جهانی او را مقصد و فلسفه وجودی انقلاب و جمهوری اسلامی بیان نمودید و بارها و بارها پیروزی های ملت را از ناحیه لطف و عنایت آن عزیز دانستید.

اما در بیست و نهمین سالگرد عروج تان بايد از شرایط امروز سخن بگویم.

در بسیاری از امور و برای جمع قابل توجهي از مقامات کشور ، رای و نظر ملت ، صرفا در حد به کرسی قدرت نشاندن آنان اصالت و اهمیت دارد!

برخی صاحب منصبان، توده های مردم را فاقد شایستگی لازم برای مداخله ، نظارت و اظهار نظر در امور اساسی کشور می دانند و آشکارا از عدم ارتباط موضوعات و مسائل کشور با اقشار مختلف مردم سخن می گویند!

آزادی تقریبا در انحصار برخی مقامات ، دستگاهها و قوا ، آن هم در مقابله با مردم خلاصه شده است و کم نیستند کسانی که صرفا به علت ارائه اندیشه ای متفاوت از آنان ، تحت فشار و پیگرد قرار گرفته اند!

برخی از مقامات ، در مواجهه با قدرت های سلطه گر ، عزت و استقلال کشور را به حراج می گذارند و گستاخانه از دادن امتیازات از جیب ملت سخن می گویند. با انجام مذاکرات پنهانی و بدون اطلاع و نظر ملت و بدون هرگونه دستاورد ملموسی، تعهدات تاریخی می سپارند و عمل خود را پیروزی و موجب افتخار وانمود می سازند!

هرگونه سخن گفتن از آزادی ، عدالت و حقوق مردم ، توسط عده ای از مقامات با تعابیر گوناگون مورد هجمه و حمله قرار گرفته و به عنوان تبلیغ علیه و مقابله با نظام تلقی می گردد!

اتکاء به مراکز قدرت ، جای اتکاء به توده های مردم و ارتباط با آنان را گرفته است و عده ای خود را مالک انحصاری انقلاب ، کشور و نظام می پندارند و توده های مردم را طفیلی و فاقد حق می شمارند!

اظهار نارضایتی و نقد و اعتراض به برخی رفتارهای مقامات و دستگاهها و نابسامانی ها تحت عنوان تبلیغ علیه نظام مورد پیگرد قرار می گیرد، آنچنان که گویی رضایتمندی عمومی، هیچ جایگاهی در اندیشه و تصمیمات بسیاری از مسئولان ارشد کشور ندارد!

با أقشار ضعيف و محروم مانند كشاورزان ، كارگران و رانندگان كه از پايگاه هاي اصلي انقلاب و نظام و ولي نعمت شمرده شده اند ، به صرف اعتراض به وضع معيشتي ، آن هم پس از پيگيري هاي فراوان و ياس از رسيدگي مسئولان ، با نامناسب ترين شكل ممكن برخورد مي نمايند!

اشرافی گری ، مسابقه برای کسب قدرت و ثروت و فعالیت گسترده اقتصادی ، البته با اتکاء به فرصت های دولتی و حکومتی و سوء استفاده از منابع و ثروت ملت به امری رایج بین برخی از مدیران ارشد کشور مبدل شده و فقر و فاصله طبقاتی در کشور گسترش یافته است!

فاصله بین برخی از مقامات کشور و توده های مردم در اندیشه ، عمل ، فهم از محیط سیاسی و میزان و چگونگی تحقق آرمانهای انقلاب به دره ای عمیق تبدیل شده و اعتماد و ارتباط عاطفی و متقابل مردم و بسیاری از مسئولین تقریبا به صفر نزدیک شده است!

ای امام عزیز
شما نسبت به حضور برخی افراد در مراکز تصمیم گیری هشدار دادید و به صراحت بر ضرورت مراقبت و ممانعت از این امر تاکید کردید اما دست های پنهان، این افراد را برکشیده و در مناصب مهم مستقر کرده است!

خودباوری ملی و اعتماد به نفس و توانایی ذاتی ملت ، آشکارا مورد هجوم قرار گرفته و با انکار عملی آن و اظهار ناتوانی برخی از مسئولین ، تکیه بر بیگانگان ، حتی در اموری که ملت بزرگ ایران هزاران سال به بهترین نحو آنان را اداره کرده است ، تبلیغ و ترویج می شود!

ظاهرا باید از اصل بودن کار برای خدا چشم پوشی کرد و صرفا ضرورت حفظ منابع ملی در رقابت برای کسب قدرت و رعایت حداقل های اخلاقی را به عده ای از فعالان سیاسی و اقتصادی یادآور شد!

نام بردن از مردم و اصالت رای و خواست آنان و شرافت و موضوعیت ایران عزیز، به انحراف تعبیر و سنگین ترین هجمه ها علیه آن انجام می شود!

تبلیغ و نام بردن از امام عصر و مطالبه عدالت و آزادی از دید برخی صاحب منصبان ، جرمی نابخشودنی و مستحق انواع توهین ها ، عناوین جعلی و مجازات ها تلقی می گردد!

ای امام عزیز
در بیست و نهمین سالگرد پر کشیدن شما و با تاکید مجدد بر عظمت انقلاب و دستاوردهای بزرگ ستودنی و کم نظیر آن به عنوان فرزندی از ملت که تقریبا تمام عمر خود را به امید تحقق آرمانهای انقلاب و خدمت به مردم صرف کرده است ، اذعان می کنم که امروز شما نیز مانند ملت و کشور و انقلاب ، مظلوم هستید و هر روز که می گذرد مظلوم تر می شوید!

امروز معرفی حقیقت راه انقلاب و صیانت از میراث معنوی و انسانی شما از مهمترین مسئولیت هاست. بازتولید و به روز رسانی اندیشه الهی ، مردمی ، آزدیخواه و عدالت محور انقلاب و پاسخگویی به نیازهای امروز کشور ، ضرورتی اساسی و بر عهده همگان است.

ای امام عزیز
جامعه امروز ما همانند چهل سال پيش به شدت نيازمند بازگشت به اصول ، ارزشهايي است كه شما به بشريت عرضه و معرفي كرديد.

بر اين اساس ، به شما اطمینان می دهم که ملت بزرگ و بویژه جوانان برومند این سرزمین ، بیش از سال 57 و با روشن بینی و تعهدی وصف ناپذیر ، همچنان آرمانهای انقلاب را مطالبه و به فضل الهی به طور کامل محقق خواهند کرد.

والسلام – محمود احمدی نژاد