کد خبر: 50909

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ - ۱۰:۱۱

بقایی: دادگاه علنی برای داعش آری برای بنده خیر!

آقای حمید بقایی در اظهاراتی خطاب به مردم ایران که از طریق ملاقات با خانواده اش مطرح کرد، گفت: دستگاه قضایی چرا برای متهمین داعش دادگاه علنی برگزار می کند اما از برگزاری دادگاه مشابه برای اینجانب هراس دارد؟

وی در توضیح پیرامون شرایط این روزهای خود ، چنین نوشته است:
من 22 اسفند سال 1396 بازداشت و به زندان اوین انتقال یافتم و از همان لحظه نیز دست به اعتصاب غذا زدم. روز 28 فروردین حالم بسیار بد شد و به زور نیروی نظامی بنده را از زندان به بیمارستان بقیه الله بردند.
قبل از آن هم دو بار جمعا به مدت پنج روز دربیمارستان بودم. از 28 فروردین تا 23 اردیبهشت ، با آنکه در بیمارستان بستری بودم ، مانند زندان انفرادی با بنده رفتار شد. نور آفتاب ندیدم و حتی هواخوری هم نداشتم و با محدودیت در ملاقات و ارتباط مواجه بودم.
روز یکشنبه 23 اردیبهشت به زندان اوین بازگشتم و به زور نیروی نظامی مرا به بهداری زندان بردند. در حال حاضر هیچ خدماتی دریافت نمی کنم و حتی اجازه نداده ام فشار خون و قند خونم را اندازه گیری کنند. می خواهند مرا به زور سرم سرپا نگه دارند.
از روز گذشته که به زندان اوین انتقال یافته ام از نوشیدن آب هم خودداری کرده ام. وزنم به 41 کیلوگرم کاهش یافته است. با چنین وزنی هر کس می تواند شرایط جسمی مرا در ذهن خود تصور کند.
تنها خواسته ام آزادی بی قید و شرط و اعاده دادرسی علنی به عنوان یک حق قانونی است. کسانی که دادرسی علنی را حتی برای متهمین داعش نیز قائل شدند، چرا این حق را از بنده دریغ می کنند؟ آنها از چه چیزی هراس دارند؟