کد خبر: 50848

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۱۱:۱۵

دفتر رئس دولت های نهم و دهم با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد:

مراسم تظلم خواهی در امامزاده صالح برگزار نخواهد شد

دفتر رئیس دولت های نهم و دهم در اطلاعیه ای اعلام کرد که با توجه به تهدیدهای صورت گرفته از سوی متولی امامزاده صالح و برای جلوگیری از هتک حرمت این مضجع نورانی، مراسم بست نشینی ، تظلم خواهی و دعا در این مکان شریف برگزار نخواهد شد.

بسم الله الرحمن الرحیم


مردم عزیز ایران

همانطورکه استحضار دارید، یکایک مردم مومن و شریف ایران ، دل بسته و عاشق اهل بیت (ع) هستند و حرم آنها را ملجاء و پناهگاه امنی برای استغاثه و دعا جهت رفع حاجات خویش می دانند. مضجع شریف هشتمین امام شیعیان در مشهد مقدس و امامزادگان مرتبط با آن حضرت از جمله امامزاده صالح برادر امام رضا (ع) نیز به طور خاص محل رجوع مردم مومن ایران است.
برای طلب استخلاص همه بیگناهان در بند از ظلم دستگاه قضایی ، از جمله آقایان حمید بقایی و اسفندیار رحیم مشایی ، مراسم دعا و نیایش در حرم امامزاده صالح ، با دعوت عام و حضور قابل توجه مردم مومن برگزار گردید.
انتظار بدیهی ، این بود که در برگزاری این مراسم ، از حمایت و همکاری تولیت آستان آن حضرت برخوردار شود اما در نهایت تاسف، نه فقط چنین نشد، بلکه در عین ناباوری، مردم شاهد رفتار و اقداماتی حرمت شکنانه از جمله برگزاری جشن و مسابقه در صحن آنحضرت با استفاده از تریبون امامزاده و در ساعت برگزاری مراسم دعا بودند. این رفتار وقتی غم انگیزتر شد که در روز شهادت امام موسی الکاظم (ع) پدر بزرگوار امامزاده صالح ، در آن مکان شریف ، مراسم جشن و مسابقه برقرار بود که نه تنها استقبال زائرین را برنیانگیخت بلکه با اعتراض مردم نیز مواجه و برچیده شد.
این در حالی بود که انبوهی از مردم برای شرکت در مراسم دعا در صحن این امامزاده بزرگوار حاضر شده بودند و درست در لحظه شروع دعا ، از بلندگوهای حرم با حداکثر صدا و به شکلی گوش خراش ، نوار مداحی پخش گردید و سپس فردی از پشت تریبون شروع به هتاکی ، بی حرمتی و تهدید به برخورد با زائران و شرکت کنندگان در مراسم دعا کرد.
فردای آن روز نیز تولیت حرم در گفت و گو با رسانه ها، مدعی شد که مراسم دعا را تا آن روز تحمل کرده‌اند ولی از آن روز به بعد تحمل نکرده و مردم را برای دعای نجات بیگناهان به حرم راه نخواهند داد.
البته شاید نتوان به چنین برخوردی از سوی تولیت امامزاده صالح با زائران خرده گرفت زیرا با تلخکامی، کشور ما شرایطی را تجربه می کند که در آن، برخورد مالکانه با هر آنچه که متعلق به مردم است ، به فرهنگ رایج در اصحاب قدرت تبدیل شده است.
نظر به تهدیدهای صورت گرفته و نگرانی از هتک حرمت امامزاده صالح ، اعلام می داریم که از این پس برای حفظ حرمت امامزاده صالح ، مراسم بست نشینی ، تظلم خواهی و دعا در این مکان شریف برگزار نخواهد شد. مایل نیستیم کسانی را که با تهدید و ارعاب ، اقدام به بستن اماکن متبرکه به روی مردم مومن کرده اند، به صاحب حرم واگذار نماییم ، اما از خداوند متعال برای خودمان و آنها طلب هدایت می کنیم.

دفتر رئیس دولتهای نهم ودهم