کد خبر: 50833

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۱/۱۳ - ۸:۰۷

دفتر رئیس دولتهای نهم و دهم در بیانیه ای هشدار داد:

مقامات قضایی قصد جان برادران ما را دارند!

دفتر رئیس دولتهای نهم و دهم ، در بیانیه ای که خطاب به ملت شریف ایران صادر کرد ، ضمن ارائه گزارشی از روند برخورد دستگاه قضایی با آقایان اسفندیار رحیم مشایی و حمید بقایی تاکید کرد که  مقامات قضایی کار را از تخریب گذرانده و با زیرپا نهادن همه موازین قانونی و حتی انسانی ، قصد جان برادران ما را دارند.

متن این بیانیه به شرح زیر است :

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

ملت بزرگ و شریف ایران

سلام و درود خداوند بر شما و تبریک مجدد بهار و نوروز و تسلیت شهادت حضرت زینب کبری (س)

به استحضار می رساند که طی روزهای پایانی سال 96 و آغازین روزهای سال 97 شاهد نمایش صحنه های دیگری از سریال برخورد با دولت خدمتگزار و خادمان ملت در دولت دهم بودیم.

 مقامات قضایی کار را از تخریب گذرانده و با زیرپا نهادن همه موازین قانونی و حتی انسانی ، قصد جان برادران ما را دارند.

در نتیجه اجرای یک طرح هدفمند ، آقایان اسفندیار رحیم مشایی و حمید بقایی از مقامات ارشد دولت قبل ، آماج رفتار غیرقانونی و کینه توزانه دستگاه قضایی قرار گرفتند.

آقای حمید بقایی برای اجرای ظالمانه ترین حکم صادره یعنی 62 سال زندان ، بازداشت و در بند انفرادی زندانی شد تا شاهدی بر اقدامات آنان وجود نداشته باشد.

مهندس مشایی نیز در یک اقدام شتابزده و به دلیل اعتراض به دخالت های انگلیس در امور داخلی ایران و نقش پیدا و پنهان استعمارگر پیر در صدور حکم ظالمانه علیه آقای بقایی ، به طور غیرقانونی بازداشت و توسط سازمان اطلاعات سپاه تحت بازجویی های فشرده قرار گرفت.

انتظار قانونی این بود که آقای مشایی پس از پایان بازجویی و بازپرسی و دریافت آخرین دفاع از ایشان ، با قید کفالت یا وثیقه آزاد شود اما دستگاه قضایی در ادامه رفتارهای غیرقانونی و زورگویانه خود، نه فقط مانع از آزادی مهندس مشایی شد بلکه طی شش روز گذشته هیچ خبری از محل نگهداری و شرایط جسمی ایشان در دست نیست و اجازه تماس با خانواده را نیز نداده اند.

جناب آقای حمید بقایی مردی مومن ، بیگناه و خدوم و در برابر ظلم بسیار مقاوم است و با وجود ضعف های ناشی از 21 روز اعتصاب غذا و اخیرا امتناع از نوشیدن آب ، روحیه ای بسیار بالا ، انقلابی و شجاع دارد. او در زمان بازداشت و ورود به زندان ، کاملا سالم و سرحال بوده است .

این مرد بزرگ ، ذره ذره آب می شود اما حاضر نیست بر ظلم آشکار دستگاه قضایی صحه بگذارد.

آیا مقامات قضایی حاضرند برای اثبات ادعاهای کذب خود، حتی یک روز از تفریح ، استراحت یا مرخصی خود بگذرند؟ چرا آنها حاضر نیستند صریح قانون اساسی یعنی دادگاه علنی را بپذیرند؟

مخفیانه محاکمه و دستگیر می کنند و زمانی که فرد مظلوم امکان دفاع ندارد ، تبلیغ منفی ، شایعه پراکنی و اهانت را علیه او روا می دارند. چرا به قانون تمکین نمی کنند؟

چرا باید اعتراض یک ایرانی به دخالت های انگلیس در امور ایران ، به طور خشن و مخفیانه توسط دستگاه قضایی ، آن هم در تهران مورد برخورد و محاکمه قرار گیرد؟

اگر ریگی به کفش ندارند، متن مذاکرات و توصیه های وزیر امورخارجه انگلیس درسفر اخیر به تهران را منتشر کنند و رسیدگی ها را علنی برگزار کنند.

به راستی اینان کیستند و چه دست هایی آنان را بر ملت مظلوم ما مسلط کرده است؟

تاکید می شود که مسئولیت سلامتی آقایان مشایی و بقایی و هرگونه آسیب به آنان، برعهده همه مقامات کشور و بویژه مقامات ارشد قضایی است که آنان را در چنگال خود اسیر ساخته اند.

انتظار دارد که اقدامات غیرقانونی دستگاه قضایی به فوریت خاتمه یافته و این عزیزان از زندان آزاد شوند و به آغوش ملت و خانواده بازگردند.

کاخ آرزوهای ظالمان بسیار سست است و تردید نداریم که بهار در راه است و به زودی به این ظلم هم در پیشگاه ملت رسیدگی خواهد شد، آنگاه برای پشیمانی بسیار دیر است.

 دفتر رئیس دولتهای نهم و دهم