- پایگاه اطلاع رسانی دفتر رییس دولت های نهم و دهم - https://mehremardom.ir -

صهیونیسم بین الملل در چهره طاغوت ها و خودپرستانِ خودبرتربین در برابر جامعه انسانی صف آراسته است

متن کامل سخنان دکتر احمدی نژاد به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

– خداوند بزرگ را سپاسگزارم که در ایام ولادت عظیم رسول اعظم و خاتم، بالاترین هدیه خداوند به عالم هستی، حضرت محمد مصطفی(ص) و فرزند برومندش حضرت امام صادق(ع)، توفیق حضور در مشهد، پابوسی فرزند گرامی آن عزیز حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) و دیدار با شما مردم مومن را عنایت فرمود.
– این میلاد بزرگ را به شما عزیزان، مردم مشهد و خراسان، ملت ایران، رهبری گرانقدر انقلاب و همه بشریت و عالم هستی تبریک عرض می‌نمایم.
– واقعیت این است که امثال بنده نمی توانیم به حقیقت وجودی پیامبر اکرم(ص) پی ببریم و یا از آن حقیقت سخن بگوییم.
– فقط در حد فهم خودمان و با اتکاء به کلماتی که خداوند در توصیف آن عزیز یگانه فرموده است مطالبی را بازگو می‌کنیم.
– پیامبر، اول خلق عالم، عبد خداوند، عقل کل، انسان کامل، رحمه للعالمین، مظهر کمال مهربانی، دارای خلق عظیم، رسول الهی و امام مردم است.
– او مظهر اکمل اسماء و صفات الهی در عالم هستی و تجلی علم، حکمت، رافت، قدرت، تدبیر، جمال و جلال خداوند است.
برادران و خواهران عزیز؛
– سوال مهم این است که حقیقت رسالت پیامبر اکرم(ص) چه بوده است؟
– آیا پیامبر به دنبال برتری بر مردم بود؟ آیا آمد دیگر حاکمان را کنار بزند و خود جانشین آنان شود؟
– آیا او برقراری عدالت و تحقق ارزش های الهی را از مسیر تحمیل اراده خود بر مردم دنبال می کرد؟ و آیا او به خاطر بر حق بودن و حق طلبی، تحمیل منویات خود بر جامعه را مجاز می دانست؟ و آیا او کسب قدرت و حاکمیت انحصاری شخص خود را لازمه رشد جامعه می دانست؟
– پاسخ روشن است که پیامبر(ص) به دنبال برتری بر مردم نبود. متواضع‌ترین انسان تاریخ، پیامبر گرامی اسلام است. آنقدر ساده زیست و متواضع بود که افراد نا‌آشنا او را در جمع مردم تشخیص نمی دادند. اصولاً او هرگز به دنبال نمایش تمایز بین خود و مردم نبود.
– او هرگز به دنبال تحکم بر مردم نبود. حتی یک مورد از تحکم و تحمیل در عمر او دیده نشده است.
– او نیامد تا اندیشه‌های دیگران را تعطیل، اراده‌ها را تضعیف و شخصیت‌ها را در هم بشکند.
– پیامبر آمد تا عقل ها و اندیشه ها را رشد بدهد و کامل کند و شخصیت ها را محترم شمرده و تکریم نماید. آمد تا همه را عزیز کند.
– او آمد تا اراده ها را مستحکم و گسترده کند و رشد دهد.
– او آمد تا انسانها در سیر کمالی خود، آرمانهای بزرگتری را اراده کنند.
– او آمد تا اساساً راه اراده انسانها را بگشاید و موانع را از سر راه بردارد.
– چراکه ارزش و کمال هر انسان نیازمند رشد و توسعه تعقل، تفکر و تصمیم گیری در راه تعالی و کمال است.
– او آمد تا اخلاق انسانی را کامل کند و رابطه بین انسانها را بر اساس محبت، کرامت و انسانیت برقرار نماید.
– آیا پیامبر آمد تا آزادی ها را محدود کند یا اینکه انسانها را آزاد کند؟
– معلوم است که پیامبر آمد تا حقیقت آزادی را به انسانها هدیه کند. او آمد تا انسانها را از تمام قیود و بندهای جاهلیت، خودپرستی، برتری جویی، ظلم، ستم و تبعیض آزاد کرده و در فضای بی نهایت و ملکوتی آزادی رها کند. وَيَضَعُ عَنْهُمْ إِصْرَهُمْ وَالْأَغْلَالَ الَّتِي كَانَتْ عَلَيْهِمْ
– پیامبر(ص) آزادی و انتخاب آزاد انسانها را شرط اولیه برای رشد و تکامل و استقرار توحید و ارزش های الهی می‌دانست.
– از نگاه او هر عملی ولو بهترین اعمال و حتی انتخاب و پافشاری بر ارزش های الهی، زمانی مفید و ارزشمند است که با انتخاب آگاهانه و آزادانه انجام شود.
– او علم را اصل می دانست و ارزش آن را با عبادت مرسوم مستحبّی قابل قیاس نمی دانست.
– او ارزش یک ساعت تفکر را بیش از 70سال عبادت می دانست.
– به فرمان الهی پیامبر(ص) آمد تا با هدایت و رشد دادن عقول، اندیشه‌ها، ایمان‌ها و اراده‌ها، مردم را دعوت به حرکت و تلاش برای استقرار عدالت نماید.
– او به دنبال استقرار عدالت و کمال انسانها از طریق افزایش معرفت و توسعه دایره انتخاب، تصمیم و اقدام آزاد مردم بود.
– پیامبر(ص) هرگز به دنبال سیطره بر مردم و اقدام به جای آنان نبود.
– فرمان الهی این بود که؛ فَذَکِّرْ إِنَّما أَنْتَ مُذَکِّرٌ لَسْتَ‌ عَلَيْهِمْ‌ بِمُسَيْطِرٍ
– او فقط یادآور و تبیین کننده راه بود. او فطرت ها را بیدار، عقل ها را هوشیار و ایمان ها را مستحکم می کرد و مسئولیت انتخاب و اراده و حرکت را به مردم وا می‌گذاشت.
– او آمد تا مردم بزرگ شوند و حقیقت خلیفه‌اللّهی انسانها رشد کند و به منصه ظهور برسد.
– او به دنبال اثبات برتری خود و احیاناً برخورداری از حقوق و امتیازات بیشتر نبود. او به دنبال شکوفا سازی حقیقت و فطرت الهی انسانها و ظهور اسماء الهی در تک تک انسانها بود. او به تک تک انسانها احترام می‌گذاشت.
– او به آراء مردم احترام می گذاشت و همگان را در اظهار نظر و مدیریت مشارکت می داد و تشویق می کرد.
– او در موارد متعدد نظرات مردم را بر نظرات خود بر می گزید.
– او به حق تعیین سرنوشت و آزادی مردم در انتخاب به طور کامل احترام می گذاشت و به آن پایبند بود.
– آن عزیز هرگز در مقابل آراء و خواست مردم صف آرایی نکرد چراکه به دنبال رشد و هدایت مردم بود و این هدف مقدس جز از طریق تصمیم گیری، انتخاب، اعمال اراده و اظهار نظر آزاد آحاد مردم در امور مهم جامعه میسر نمی شود.
– او عاشق حقیقی مردم بود و وجود شریف آن حضرت چیزی جز عشق به انسانها نبود. و ما اَرسلناک الَّا رحمَهً للعَالَمیِن. ما تو را مبعوث نکردیم مگر اینکه رحمت برای عالمیان باشی.
– خودش را برای هدایت، عزت و کمال انسانها به هلاکت می انداخت و از آسایش و راحت خود می‌گذشت. لَعَلَّکَ باخِعٌ نَفْسَکَ
– پیامبر هرگز مردم را به کاری که نکرده بود امر نمی کرد و از کاری که خودش انجام داده بود نهی نمی کرد.
– پیامبر(ص) امام جامعه بود.
– امام جامعه بود یعنی اینکه خودش در مسیر کمال، قرب الهی، کسب فضائل انسانی و خدمت به مردم پیشگام بود و راه را برای دیگران باز و موانع را بر طرف می کرد.
– او هرگز مانعی برای رشد عقول، اندیشه ها و شخصیت ها نبود بلکه مشوق آن و باز کننده راه در برابر تمام انسانها برای نیل به قله های کمال بود.
– او معتقد بود که ظلم مانع رشد انسانها است و بدین خاطر با تمام وجود با آن مقابله می کرد.
– او معتقد بود که ظلم پایه های مقتدرترین حکومت ها را ویران می کند.
– او ترجمان خواست مردم و برآورنده آمال و آرزوهای فطری انسانها و تلاشگر یگانه در راه رفاه، امنیت و عزت آنان بود.
– هیچ عاملی مانع از ارتباط گسترده او با مردم نبود. او خود به دنبال تماس و رابطه با مردم و پیگیری ماموریت الهی رشد و تکامل انسانها بود.
– هیچ انسان سالم و فطری در کنار او و در برابر اندیشه های او احساس تحمیل نمی کرد. مخاطب او فطرت ها و عقول مردم بود و سخنان او برآمده از عمق جان انسانها و بسیار شیرین بود.
– فقط شیطان و افراد اسیر در امیال شیطانی در برابر سخنان و کلمات او احساس تحمیل می کردند.
– شیطان و شیطانیان او را ساحر و مجنون می خواندند و تلاش می کردند، کلام الهی او به گوشِ جانِ انسانها نرسد.
– زشت ترین رفتارها، توهین ها، افترائات و تحقیرها را در حق او روا داشتند تا رابطه او را با دلها و جان ها قطع کنند. لیکن او همه این بد اخلاقی ها را با حِلم و صبری زیبا و اخلاق خوب و استدلال منطقی و اقناع کننده تحمل می کرد.
– او با اخلاق نیکو و احترام به انسانها در اعماق قلب آنان نفوذ می کرد و در صمیم جان آنان حضور داشت.
عزیزان من؛
– راهی که پیامبران منادی آن بودند و پیامبر خاتم(ص) تمام و کامل آن را ارائه فرمودند، ادامه دارد.
– هنوز اهداف محقق نشده و جامعه جهانی انسانی و الهی و عاری از هر نوع ظلم، تبعیض، فقر، کینه و فساد و سرشار از آزادی، عدالت، ایمان، رفاه و سعادت و عشق و کرامت برپا نشده است.
– امروز شیطان یا همان صهیونیسم بین المللی در چهره مستکبران، طاغوت ها و خودپرستانِ خودبرتربین در برابر سیر کمالی جامعه انسانی صف آرایی کرده‌اند و با همه وجود در برابر تحقق جامعه آرمانی انسانی مانع تراشی می‌کنند.
– آنان با تحریک خودپرستی، خودبرتربینی، فریب، ریا، حسادت و دنیا پرستی و با توسعه تفرقه، کینه، جنگ، تجاوز و چپاول، به دنبال تخریب حقیقت انسانی و ممانعت از ظهور ارزش های فطری، الهی و انسانی در جامعه‌‍اند.
– امروز شیطان و شیطانیان با سنگر گرفتن پشت مطالبات حقیقی انسانها و جامعه جهانی یعنی آزادی، عدالت، کرامت، صلح و رفاه، در عمل علیه این ارزش ها قیام کرده‌اند و تلاش می کنند امیال شوم و ضد بشری خود را بر جهان تحمیل نمایند.
– توسعه زرادخانه‌ها، مسابقه تسلیحاتی، لشگرکشی، جنگ و تجاوز، فشار اقتصادی، تبلیغاتی و سیاسی بر ملت های آزاده، گسترش و تسلط سیستم های چپاول با ظاهری قانونی نظیر نظام پولی و مالی و بانکی جهانی از جمله ساختارها و برنامه های تحمیلی نظام استکبار شیطانی بر ملت ها و جامعه جهانی است.
اما عزیزان؛
– مدیریت های غیر الهی و غیر انسانی به بن بست رسیده اند و محصول مدیریت آنان وضع موجود جهان است. جنگ و نا‌امنی، فقر و فاصله طبقاتی و سرکوب و خفقان فقط بخشی از آثار مدیریت مستکبران و طاغوت ها است.
– جامعه انسانی برای تحقق آرمانهای الهی و انسانی و فطری خود در سراسر گیتی نیازمند رهبرانی از جنس پیامبران الهی است، که با همان منش و تفکر، پیشگام جامعه بشری در نیل به اهداف و آرمانها گردند.
– مبارزان و مجاهدان آزادی خواه، عدالت طلب، خداجو و انسان دوست باید به اولیاء الهی اقتدا کنند.
– به لطف الهی و رهبری انسان کامل، تنها بازمانده از سلسله پیامبران، صالحان و اوصیاء، فرزند رسول گرامی اسلام(ص) امام عصر(عج) حرکت تاریخی جامعه بشری در روندی تکاملی با سرعت روزافزون ادامه داشته و با پیروزی نهایی حق و نابودی سلطه باطل، در بالاترین سطح و با رشد فزاینده ادامه خواهد یافت.
– امروز شاهد یک همگرایی گسترده در تمام جهان بین انسانها از نژادها، سلیقه ها و گرایشات مختلف به سوی ارزش های مشترک بشری و آرمانهای فطری و الهی هستیم.
– امروز عمق مطالبه و جان کلام اکثریت قاطع مردم در سراسر جهان، توحید، آزادی، عدالت، کرامت، محبت، رفاه، صلح و امنیت برای همگان است.
– این همان نوید تحقق وحدت جهانی بشر برای تشکیل حکومت سراسری خلیفه الله با مطالبه همگانی و به دست آحاد انسانی در زمین است.
– رو به سوی آینده روشن و به لطف الهی، با بیداری گسترده جهانی، حرکت جامعه بشری به سوی شناخت و مطالبه انسان کامل، امام عصر(عج) با سرعت روزافزون در حال توسعه است.
– مطالبه آزادی، حق تعیین سرنوشت و مشارکت و دخالت دراداره امور جامعه در مقیاس جهانی، به سرعت رو به گسترش است و این امر در راستای تحقق حاکمیت مستضعفین، پیشوایی امام صالحین و تحقق ارزش های انسانی و الهی در سراسر گیتی، نشانه ای نوید بخش و شورانگیز به حساب می آید.
– به فضل الهی، ملت ایران در معرفت به امام خوبی ها، ارزش های فطری و الهی مشترک بشری و پافشاری بر مطالبه و تحقق آنها پیشگام بوده و انشاءالله خواهد بود.
– جمهوری اسلامی یک فرصت و امکان برای پیگیری همین آرمان و تحقق آن در سرزمین نورانی ایران و سراسر جهان است.
عزیزان؛
– امروز می‌رود تا فضا از عطر وجود یار آکنده شود و طنین صدایِ بهار در گوش جانِ جهانِ در انتظار، سمفونی حماسه پرشکوهِ جهان را در استقبال از خرمی بخشِ زمان و زندگی بخشِ انسان زمزمه کند.
– امروز پافشاری بر ارزش های الهی و انسانی و آرمانهای انقلاب، معرفت افزایی نسبت به حقیقت انسان و انسان کامل و تلاش و مجاهدت در راه اصلاح کشور، لازمه انجام وظیفه انقلابی و تحقق آن هدف مقدس تاریخی و جهانی است.
– امروز باید در برابر همه کژی‌ها و انحرافات از آرمانها و خط اصیل انقلاب، در حداکثر میزان ممکن، حساسیت نشان داد و بر اصلاح امور و استقرار ارزش‌های الهی-انسانی تاکید و ایستادگی کرد.
– بدون تردید آینده از آن ملت بزرگ ایران و ملت‌های آزاده و عدالت خواه جهان و متضمّن استقرار امامت انسان کامل یعنی حضرت امام زمان(عج) خواهد بود.
– مستکبران و صهیونیسم بین الملل رو به اضمحلال هستند و در آینده نزدیک جهان جایی نخواهند داشت.
– پیروزی ملت ها و آزادی خواهان و عدالت طلبان جهان نزدیک است و ظلم، استکبار و خودخواهی به زودی از جهان ریشه‌کن خواهد شد.
– سلام و درود خدا بر امام راحل و شهیدان و جانبازان و آزادگان و ایثارگران و خانواده های معظم آنان که این راه نورانی را در برابر بشریت امروز گشودند.
– از همه دست اندرکاران، هیات امنای محترم مسجد، هیات های محترم، جوانان عزیز، شما مومنان و مسئولین شهری و به ویژه از امام رضا(ع) که این فرصت را فراهم کردند، سپاسگزارم.
– ای خدای بزرگ یاور حقیقی مستضعفان، خلیفه الله اعظم، امام زمان(عج) را برسان.
– به خواست و به دست مردم او را بر اوج قله رفیع هدایت و مدیریت جهان بنشان.
– ملت بزرگ ایران را سالم و سربلند و در انجام مسئولیت خطیری که بر عهده دارند موفق بدار.
– دشمنان ملت ایران و ملت های جهان را منکوب کن.
– دشمنان بشریت و عوامل ظلم، تبعیض، استکبار و استبداد را از جهان برچین.
– جوانان ما و همه جوانان جهان را حفظ کن.
– آنان را با عشق و معرفت حقیقی امام زمان(عج) بیش ار پیش آشنا بفرما.
– ملت ما و رهبری گرانقدر انقلاب را در سایه عنایات آن حضرت حفظ بفرما.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

photo_2017-12-06_17-51-36photo_2017-12-06_17-58-33