- پایگاه اطلاع رسانی دفتر رییس دولت های نهم و دهم - https://mehremardom.ir -

مدیریت جهانی تحت سیطره امیال شیطانی است

متن کامل سخنان دکتر احمدی نژاد كه در خيابان و به اصرار هزاران نفر از مردم ايراد شد ، به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته
الحمدلله رب العالمین و الصلوه و السلام علی سیدنا و حبیبنا رسوال الله الاعظم محمدبن عبدالله المصطفی و علی آله الطاهرین و اصحابه الغر المیامین
اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه
خدای منان را سپاسگزارم که در ایام هفته وحدت، عظیم ترین میلاد عالم، تولد فخر بشریت و زیباترین جلوه خدا رسول خاتم (صلوات الله علیه) ، توفیق حضور در جمع شما عزیزان ، مردم مومن و انقلابی بانه و استان کردستان را عنایت فرمود.
این تولد بزرگ و هدیه استثنایی خداوند به بشریت را به شما مردم مومن، مردم کردستان ، ملت ایران و رهبری انقلاب و همه بشریت تبریک عرض می کنم.
عزیزان من !
– خداوند منان ، انسان را در بالاترین مرتبه خلق کرد. از روح خود در او دمید و شان خلیفه اللهی را در جان و فطرت او به امانت گذاشت.
– آمدن به این دنیا ، فرصت بی نظیری برای انسان است تا از خاک به خدا برسد و با تلاش و مجاهدت ، بالاترین رتبه خلیفه اللهی را کسب نماید.
– در این راه طولانی و پرخطر ، خداوند انسان را تنها و بی یاور قرار نداده است.
– پیامبران الهی و انسانهای کامل و صالح را به یاری انسان فرستاده است.
– آنان با هدایت و ارائه الگو ، راه را به روی بشریت می گشایند و در طی کردن این طریق، یاری و مدیریت شان می کنند.
– در نقطه مقابل ، شیطان تلاش می کند انسانها را از مقام خلیفه اللهی به اصحاب شیطان تنزل دهد.
– مقام خلیفه اللهی به معنای تجلی اسماء الهی در وجود انسان و حاکمیت علم ، عشق و آزادی و عدالت و انصاف و دوستی و صلح و امنیت برای همه و در روابط بین انسانهاست.
– در نقطه مقابل ، شیطان اصرار دارد که جهل ، کینه ، اسارت ، ظلم ، جنگ ، کشتار و نا امنی را در بین انسانها برقرار و آنها را به ذلت شیطانی گرفتار کند.

عزیزان من ، مردم مومن و شریف بانه!

– ریشه سقوط شیطان استکبار است. ابی و استکبر و کان من الکافرین. یعنی از فرمان خدا سرپیچی کرد و استبکار ورزید و از کافران بود.
– خود برتربینی ، ریشه سقوط شیطان است.
– مهمترین وسوسه و اغوای شیطان در همین مسیر است. یعنی خصلت خود برتربینی را در انسانها تحریک می کند.
– ریشه همه مشکلات بشریت از ابتدا تا کنون نیز در همین خود برتربینی بوده است.
– کسانی که خود را برتر از دیگران می پندارند، عامل تمام مشکلات هستند.
– آنها کسانی هستند که برای خود حق بیشتری از دیگران قائل اند. به خود اجازه می دهند، برای دیگران و بدون اجازه آنها تصمیم بگیرند و بر سرنوشت آنان مسلط شوند.
– به خود اجازه می دهند آزادی و کرامت و حقوق انسانی دیگران را زیر پا بگذارند و برای پر کردن جیب خود ، تفرقه ، فقر ، جنگ و جهل را بر ملت ها تحمیل کنند.
– امروز مشکل بشریت از ناحیه مستکبران است. وضع عالم و وضع منطقه را ببینید.
– آنان برای منافع خودشان ، اسلحه صادر می کنند، به بهانه های گوناگون اختلاف و کینه بوجود می آورند ، جنگ برپا می کنند و به تحمیل خرابی و کشتار بر ملت ها می پردازند.
– در حالی که خداوند انسانها را از یک پدر و مادر و یکسان خلق کرده و هیچ امتیازی برای کسی قائل نشده است . انا خلقناکم من ذکر و انثی و جعلناکم شعوباً و قبائل لتعارفوا ان اکرمکم عندالله اتقیکم
– تقوای الهی نیز عامل کرامت انسانی در نزد خداوند و موجب سعادت است و بهانه تسلط بر دیگران نخواهد بود. تقوا راه رسیدن به خداوند و مقام خلیفه الهی است.
– همه انسانها برابرند و باید از حقوق مساوی ، آزادی ، عدالت ، کرامت و رفاه برخوردار باشند.
– پیامبر گرامی اسلام رحمه للعالمین است. یعنی تجلی اتم محبت و لطف الهی به همه انسانها و همه موجودات عالم است.
– او بالاترین مخلوق و شایسته ترین انسان ، عقل کل و حبیب خدا ، دارای بالاترین خلق ، منادی عدالت و آزادی انسانها و عاشق آنهاست.
– همین پیامبر با این همه عظمت ، خود را برتر از دیگران و یا دارای سیطره بر آنان نمی داند. صرفا هدایتگر و دلسوز مردم است. فذكر انما انت مذكر – لست عليهم بمصيطر
– پیامبر آمد تا مردم را به اجرای عدالت و همه ارزشهای انسانی دعوت کند. اصل بر تحقق اراده مردم است و این مردم هستند که باید آزادانه و آگاهانه ، راه خدا و عدالت را انتخاب کنند و به دست خود آن را برپا دارند.

عزیزان من !

– اصلی ترین مشکل امروز بشر ، این است که رهبری جوامع و جامعه جهانی در دست کسانی است که کنترلی بر نفس خود ندارند و خود را برتر از دیگران می دانند. در واقع مدیریت جهانی تحت سیطره امیال شیطانی است.
– آنان به جای احترام به کرامت انسانی و توسعه دایره آزادی و اختیار انسانها ، تلاش برای اجرای عدالت و زمینه سازی در جهت رشد، تعالی، رفاه و امنیت انسانها ، به دنبال تحمیل و تثبیت برتری خود و دست یابی به منافع زیاده طلبانه و ناحق خودشان هستند.
– پیامبر اسلام (ص) تمام زندگی خود را وقف و فدای سعادت جامعه و رشد ، کمال ، آسایش و رفاه مردم کرد.
– آنقدر دلسوزی می کرد که خداوند او را خطاب قرار می دهد که چرا خودت را برای هدایت مردم تا این اندازه به زحمت می اندازی؟!
– هیچ حجاب و فاصله ای بین او و مردم نبود. او زبان مردم و تبلور خواست و آرزوهای آنان و آرامش بخش دلها و مستحکم کننده ایمانها بود.
– آن همه ظلم و اجحاف به او و تحمیل سختی ها ، هیچگاه او را از موضع رحمت و عطوفت خارج نکرد و همواره دلسوز و عاشق انسانها باقی ماند. به همه انسانها احترام می گذاشت. آنان را در مدیریت مشارکت می داد و برای هدایت و کمال آنان دلسوزی و فداکاری می کرد.
– به رای و نظر و انتخاب آنان احترام می گذاشت. همه چیز رای برای مردم می خواست و خودش با همه وجود در خدمت مردم بود.
مردم عزیز بانه !
– بشر برای حل مشکلات و برقراری آزادی و عدالت و امنیت و کرامت، نیازمند رهبرانی از جنس پیامبر گرامی اسلام (ص) است.
– همه باید تلاش کنیم تا رهبران الهی و انسانهای پاک و عادل ، در منصب رهبری جهان قرار گیرند.
– این هدف و آرمان ، محور وحدت همه انسانها و رمز حل مشکلات و تحقق آمال و آرزوهای تاریخی بشر است .
– به فضل الهی، فرزندی از فرزندان رسول گرامی اسلام با خواست مردم به یاری آنان خواهد آمد و جهان را پر از عدال و عشق و آزادی و کرامت خواهد کرد.
– اجازه دهید یک جمله درباره مردم بانه و یک جمله هم در باره مردم کردستان عرض کنم.
– مردم بانه، مردمی بسیار مومن ، عاشق پیامبر گرامی اسلام و اهل بیت او ، انقلابی ، صبور و میهمان نواز هستند.
– مردم بانه از پیشگامان انقلاب اسلامی بودند. یادم نمی رود در دوره جنگ تحمیلی ، استقامت مردم بانه ، زبانزد عام و خاص بود.
– بمباران های متعدد و توپ و خمپاره ، هیچکدام نتوانست اراده استوار مردم را در هم بشکند . بمباران 15 خرداد در نوع خود کم نظیر بود ولی مردم با تقدیم صدها شهید ، مجروح و جانباز، پایمردی و ایستادگی کردند و هرگز حاضر نشدند شهر و منطقه خود را تخلیه کنند.
– در بانه خانواده هایی با شش یا پنج شهید وجود دارند که مایه افتخار و مباهات همیشگی ملت ایران بوده ، هستند و خواهند بود.
– بنده از نزدیک شاهد بودم که این مردم در سخت ترین شرایط ایستادند و از مرزهای جغرافیایی و فرهنگ و عزت کشور دفاع کردند و امروز هم مردم بانه ، برخوردار از همان صلابت و ایمان هستند.
– من بارها میهمان مردم بانه بوده ام و میهمان نوازی آنان را از نزدیک دیده ام.
– حافظان و قاریان قران و مردان و زنان و جوانان مومن و پرتلاش بانه ای همیشه الگو و مورد احترام همگان بوده اند.
– سلام و درود خداوند بر مردم بانه و پدران و مادران و اجداد پاک و مومن شما

و اما در باره مردم کردستان!
– همه بدانند و می دانند که مردم کرد از اصیل ترین و شریف ترین اقوام ایرانی اند که در طول تاریخ حافظ فرهنگ و نام و عظمت این سرزمین بوده اند.
– هر کجا کرد هست ، ایمان و آزادگی هست.
– هر کجا کرد هست ، جوانمردی و شرافت هست.
– هرکجا کرد هست ، مهربانی، دوستی و عشق و برادری هست.
– و این ها همه همان ویژگی ها و فرهنگ اصیل ایرانی است که مردم کرد ، نماد و پیشگام آن بوده و هستند. پس هرکجا که کرد هست ، همانجا ایران است.
– زنده باد مردم کردستان ، زنده باد مردم ایران و زنده باد عزت و عدالت و آزادی .
– از امام جمعه محترم و همه شما عزیزان سپاسگزارم.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
خاطر نشان مي سازد دكتر احمدي نژاد كه براي شركت نماز جمعه مصلاي ماموستا ملاصالح و جشن ميلاد پيامبر أكرم (ص) به بانه رفته بود، پس از خروج از مسجد با ازدحام هزاران نفر از نمازگزاران مواجه شد كه مصرانه خواستار استماع سخنان ايشان بودند.