کد خبر: 49811

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۱۴ - ۱۷:۳۹

دکتر احمدی نژاد: مدافعین حرم از پاکترین و بهترین فرزندان ملت هستند

جمعی از خانواده های معظم شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم ، امروز در دفتر رئیس دولت های نهم و دهم با دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ، دیدار و گفت و گو کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ، در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، از خانواده های معظم آنان به دلیل ایثار، فداکاری و شکیبایی در برابر مصیبت فقدان عزیزانشان تجلیل کرد.
رئیس جمهور سابق با تقدیر ویژه از خانواده های بزرگوار شهدای مدافع حرم، مدافعین حرم را در زمره پاکترین و بهترین فرزندان ملت برشمرد که اسیر روزمرگی های دنیا نشدند و تفاوت شهدای مدافع حرم و شهدای هشت سال دفاع مقدس را نیز در مظلومیت مضاعف آنان دانست.
ایشان همچنین بار دیگر بر لزوم بازخوانی خط نورانی حضرت امام خمینی(ره) و آرمان های والای انقلاب اسلامی تاکید کرد و تنها راه نجات بخش بشر را حرکت در مسیر توحید و عدالت دانست.

در این دیدار ، تابلوی نقره کاری شده طرح ضامن آهوی استاد فرشچیان که اسماعیل نوایی شیرازی ، هنرمند جانباز اهل تبریز ، آن را قلم زنی کرده است ، از سوی دکتر احمدی نژاد و به دست مادر و همسر یکی از شهدا رو نمایی شد.

 

IMG_3532

این اثر ارزشمند، منقوش بر نقره ی 925 عیار و دارای وزنی بالغ بر 24 کیلوگرم است و از آثار شناسنامه دار صنایع دستی آذربایجان محسوب می شود.

در پایان این دیدار، دکتر احمدی نژاد به رسم یاد بود، با اهدای یک جلد کلام الله مجید از خانواده معزز شهیدان، وحید نامی گلزار و حاج عباس عبداللهی که در دفاع از حرم اهل بیت در سوریه به درجه رفیع شهادت نائل آمده اند و همچنین خانواده شهیدان درخشانی، رضا نژاد و هزاوه که در جنگ تحمیلی به فیض شهادت رسیده اند تجلیل کردند.