کد خبر: 49666

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۰۸ - ۱۷:۱۰

دکتر احمدی نژاد: تئوریزه کردن سلطه پذیری، نتیجه فراموش کردن آرمانهای انقلاب است

دکتر احمدی نژاد رئیس دولتهای نهم و دهم روز جمعه طی سخنانی که در شهر مشهد و در گردهمایی فعالان فرهنگی و اعضای شوراهای تبیین آرمانهای انقلاب و بازخوانی گفتمان امام خمینی (ره) در استان خراسان رضوی ایراد کرد، تعیین مقصد پیش از حرکت را امری لازم و ضروری دانست و تاکید کرد که هر […]

دکتر احمدی نژاد رئیس دولتهای نهم و دهم روز جمعه طی سخنانی که در شهر مشهد و در گردهمایی فعالان فرهنگی و اعضای شوراهای تبیین آرمانهای انقلاب و بازخوانی گفتمان امام خمینی (ره) در استان خراسان رضوی ایراد کرد، تعیین مقصد پیش از حرکت را امری لازم و ضروری دانست و تاکید کرد که هر حرکتی را نمی توان پیشرفت تلقی کرد زیرا پیشرفت به نسبت هدف تعیین می شود.
رئیس جمهور سابق هدف از تبیین گفتمان انقلاب، امام و رهبری را مشخص کردن مقصد و مسیر صحیح حرکت عنوان کرد و افزود: تا مقصد معلوم نباشد نمی توانیم راه درست را پیدا کنیم و تمامی پیامبران الهی نیز برای نشان دادن مقصد و راهی که انسان را به آن می رساند ، مبعوث شدند. بنابراین اگر بخواهیم عنوان پیشرفت بر حرکت خود بگذاریم ، قبل از هر چیز باید بدانیم که در چه راهی و به سمت چه مقصد و هدفی می رویم ، چه در غیر اینصورت ، حرکت در جهل و تاریکی ، نه فقط به پیشرفت منجر نخواهد شد ، بلکه زیان و خسران جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.
دکتر احمدی نژاد وحدت و پرهیز از اختلاف و چند دستگی را مستلزم معلوم بودن مقصد و روشن بودن راه رسیدن به آن دانست و گفت: نسل های چهار دهه اخیر ملت ایران که دوران انقلاب و امام را درک نکرده اند، عموما از رفتار و گفتار برخی دست اندرکاران است که با انقلاب و ماهیت آن آشنا می شوند و از این رو افراد و جریانهای مختلفی در کشور وجود دارند که هر یک خود را مترادف با انقلاب می دانند و می کوشند خواسته ها و باورهای خود را به نام انقلاب عرضه کنند.
دکتر احمدی نژاد اصلاح نظم حاکم بر جهان و مبتنی کردن آن بر عدالت را یکی از شعارهای اساسی انقلاب دانست و گفت: ملت انقلابی ایران در شعارهای خود ، همواره بر این نکته تاکید کرده است که همه مشکلات و ظلم های تحمیل شده به بشریت ، محصول نظام استبدادی حاکم بر جهان است و هرگز زیر بار مستکبرین و خودخواهان و زیاده طلبان بین المللی نخواهد رفت . امام خمینی (ره) خواستار آن بود که این نظام ظالمانه باید اصلاح شود و رهبر انقلاب نیز همواره این مهم را مورد تاکید قرار داده اند.
رئیس جمهور سابق با بیان اینکه فراموش کردن اهداف اساسی انقلاب موجب سربر آوردن قدرت طلبان اشرافی و تئوریزه کردن سلطه پذیری و وادادگی در برابر نظام سلطه می شود ، افزود: اگر هدف ها فراموش بشود عده ای پیدا می شوند و خود را مالک انقلاب می خوانند و برای سلطه پذیر کردن ملت ایران ، تئوری پردازی می کنند و می گویند اصلا ما برای همین انقلاب کردیم.
وی فراخوانی رهبر معظم انقلاب به ضرورت تبیین آرمانهای انقلاب و بازخوانی گفتمان امام (ره) را اقدامی بسیار هوشمندانه توصیف کرد و گفت: بسیاری از کسانی که از صدر انقلاب با انقلاب و امام همراه بودند ، متاسفانه اکنون اهداف و آرمانهای انقلاب یعنی مطالبه همیشگی ملت ایران را فراموش کرده اند. از این رو بازخوانی گفتمان امام (ره) که تامین کننده عزت و عظمت ملت ایران است ، ضرورت و اولویت یافته است.
وی فقدان الگوی صحیح اقتصادی و نظام تربیتی متناسب با آرمانهای انقلاب اسلامی را متاثر از فراموش کردن هدف و مقصد دانست و افزود : به دلیل فراموش کردن اهداف است که هر کس می کوشد تا الگوی مورد نظر خود را به ملت ایران تحمیل کند، در حالی که ما باید در پازل خودمان و بر اساس قواعد و مبانی درست و صحیح خودمان ، از همه علوم و فنون بشری استفاده کنیم و با گامهای سریع و بلند خود را به اهداف مان برسانیم.
دکتر احمدی نژاد به امکان پذیر بودن بالاترین سطح آزادی در انقلاب اسلامی اشاره کرد و با انتقاد از کسانی که در برابر نام آزادی خم به ابرو می آورند و رو در هم می کشند ، گفت: پیامبران آمدند تا انسان ها را آزاد کنند و امروز بیش از همیشه جای شخصیت هایی امثال شهید مطهری برای تبیین حقایق انقلاب اسلامی خالی احساس می شود.
دکتر احمدی نژاد به بیان برخی القائات برای وانمود سازی پایان انقلاب اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی محصول کمال جویی مردم بود و به همین دلیل ، امروز هزاران بار عمیق تر از سال 1357 در دل ملت ایران ریشه دوانده است و انتهای خواسته های مردم نیز چیزی جز تحقق آرمانهای انقلاب نیست .
وی از القاء ضعف و ناتوانی به مدیران و مجریان کشور به عنوان طراحی نظام سلطه یاد کرد و گفت: کسانی که در داخل مقهور دشمنان خارجی شده اند ، برخلاف واقع چنین وانمود می سازند که ملت ایران توانایی اداره امور خود را ندارد و راه حل آن نیز در پذیرش حاکمیت نظام سلطه است .
دکتر احمدی نژاد آمریکا را نماد راستین و واقعی شیطان بزرگ توصیف کرد و افزود: آمریکا خود را برتر از دیگران می پندارد و با تهدید و تحمیل جنگ، می خواهد برتری خود را به اثبات برساند. آیا کاری هست که شیطان انجام دهد و دولت مستبد آمریکا مرتکب آن نشود؟ خودش درگیری را بوجود می آورد ، به طرفین منازعه سلاح می فروشد و همزمان آنها را به پرهیز از درگیری فرامی خواند. به راستی چنین رفتاری جز از شیطان بزرگ از چه کسی برمی آید؟
در خاتمه این مراسم ، دکتر محمود احمدی نژاد با تجلیل از خانواده معظم چند تن از شهیدان ، یاد شهیدان مظلوم مدافع حرم را گرامی داشت.