کد خبر: 5652

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۹:۴۲

دکتر احمدی نژاد: مشکلات بشر ریشه در انحصار قدرت و آزادی دارد و نه در بسط آنها

دکتر احمدی نژاد در دیدار جمعی از اساتید دانشگاه های مختلف شهر تهران با وی که به مناسبت سال جدید انجام شد، طی سخنانی گفت:ریشه مشکلات در آزادی و قدرتمند بودن انسانها نیست بلکه در انحصار این دو است . بدون تردید با بسط ازادی و قدرت و خارج کردن انها از انحصار یک جماعت خاص ، بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد.

جمعی از اساتید دانشگاههای مختلف شهر تهران با دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق دیدار و گفت و گو کردند.
در این دیدار که برای تبریک سال نو انجام شد ، دکتر احمدی نژاد طی سخنانی نقش دانشگاهها و اساتید را در جهت ترویج و گسترش علم ، معرفت و دانش بشری بسیار مهم خواند و تاکید کرد ه هر تلاش علمی در خدمت مردم ، یک کار دینی است و تفکیک این دو از یکدیگر یا در مقابل هم دانستن علم و دین از بدفهمی ناشی می شود.
وی بالاترین کار دینی را انجام کار علمی ، سازنده و مفید دانست و گفت: دین آمده است تا برای انسانها فرصت کمال و سعادت حقیقی را فراهم پاورد ، بنابراین هرکار علمی که درخدمت اقتصاد ، فرهنگ ، امنیت و ارتقاء جامعه باشد قطعا از بهترین کارهای دینی محسوب خواهد شد.
دکتر احمدی نژاد از دانشگاه به عنوان معبد و عبادتگاه یاد کرد و گفت: هر کار علمی که با هدف خدمت به جامعه بشری به انجام برسد ، یک کار عبادی است و عبودیت و بندگی خدا نیز عین آزادی است.
وی در بیان نقش انبیاء الهی در آزاد کردن انسان از اسارتهای فکری ، تاریخی و محیطی گفت: همه عظمت خلقت انسان از نگاه آنان این است که انسان را صاحب اختیار و انتخاب می دانند و می کوشند تا انسان برای رسیدن به آزادی مطلق ، ابعاد وجودی اش بزرگ و جهانی شود.
دکتر احمدی نژاد آزادی حقیقی را فقط در سایه حاکمیت ارزشهای الهی و انسانی ممکن دانست و گفت : جامعه رشد یافته یک جامعه آزاد است . ریشه مشکلات در ازادی و قدرتمند بودن انسانها نیست بلکه در انحصار آزادی و قدرت است . بدون تردید با بسط ازادی و قدرت و خارج کردن انها از انحصار یک جماعت خاص ، بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد.
وی مقابله با افزایش مطالبات به حق مردم را یک کار شیطانی توصیف کرد و گفت : همه مصلحان و پیامبران الهی آمده اند تا سطح مطالبات انسان را ارتقاء دهند و او را از سرگرم شدن به مسائل کوچک و سطح پایین برحذر دارند و به انسان کمک کنند تا ظرفیت وجودی خود را برای حرکت در مسیر کمال ارتقاء دهد.
دکتر احمدی نژاد ، حرکت در مسیر قدرت و آزادی بی نهایت را لازمه تجلی اسماء الهی در وجود انسان برشمرد و در بخش پایانی سخنانش تصریح کرد که انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک اندیشه ، مکتب ، نرم افزار و یک راه ، همانند بعثت نبی مکرم اسلام (ص) ، پیام خدا پیامبر عظیم الشان او مظلوم واقع شده است زیرا بسیاری از کارها و رفتارها به حساب انقلاب گذاشته شده است که در واقع هیچ نسبتی با اصل انقلاب ندارد. بنابراین از اساتید دانشگاهها درخواست می کنم تا در بالاترین تراز انقلاب و از رهگذر تبیین و معرفی صحیح اندیشه و حقیقت همیشه جذاب انقلاب ، به نیازهای فکری بشر ، پاسخی درخور بدهند.
وی همچنین خواستار پاسخ به نیازهای اندیشه ای ، با ارائه اندیشه برتر در میحط های علمی و دنشگاهی شد و تاکید کرد که ملت ایران ظرفیت آن را دارد که اندیشه برتر در اقتصاد ، جامعه شناسی ، علوم اجتماعی ، مدیریت ، روابط بین الملل و سایر حوزه های مورد نیاز بشر را ارائه کند .
وی تصریح کرد که در مباحث اندیشه همواره باید افقی بالاتر را با مشارکتی فراگیر هدف گذاری کرد تا هیچ پرسشی بدون پاسخ نماند.