کد خبر: 5584

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۱/۲۰ - ۱۲:۲۲

دکتر احمدی نژاد:جنگ میکروبی به راه انداخته اند تا پادزهرش را بفروشند

دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق عصر روز پنجشنبه در اجتماع بزرگ مردم شهرستان آمل که به مناسبت گرامیداشت یاد شهیدان مظلوم دفاع از حرم برگزار شد، طی سخنانی بر ضرورت تبیین خط امام (ره) و آرمانهای انقلاب به عنوان یکی از مهمترین اقدامات انقلابی تاکید کرد و در بخشی از سخنانش گفت: میکروب شناسی یک علم است و می تواند در خدمت سلامت بشر باشد اما اکنون در دنیا یک جنگ میکروبی را به راه انداخته اند. میکروب ها و ویروس ها را در آزمایشگاه پرورش می دهند و آنها را منتشر می کنند تا بتوانند پادزهرش را بفروشند

دکتر احمدی نژاد با ابراز خوشحالی از سفر به شهرستان آمل و دیدار با مردم این شهر سخنانی به شرح زیر ایراد کرد:
باورم این است که امروز در این شهر عزیز و استان گرانقدر ، خدای متعال سه توفیق بزرگ را به بنده عنایت کرده است.
توفیق اول حضور در استان مازندران و شهر آمل است. مازندران برای ایران و بسیاری از حق طلبان دنیا نامی آشناست . مردمانی نجیب ، مومن ، پرتلاش ، مفید برای جامعه و خداجو که در طول تاریخ سهم بسیار مهم و تعیین کننده ای را در باورها و اعتقادات و فرهنگ ولایی و علوی ملت ایران داشته اند. بخش مهمی از مکتب اسلام ناب محمدی (ص) مدیون مجاهدت های مردم و بزرگان این خطه است. استان عزیز و سرفراز مازندران دیار عالمان ، عاشقان ، مجاهدان و تلاش گران خستگی ناپذیر ، دیار صمیمیت ، مهربانی و یکرنگی است و شهر هزار سنگر آمل که سنگر پیشبرد آرمانهای الهی و انسانی و دفاع از عزت و شرف انسانی با مردمانی پاک و دوست داشتنی است.
توفیق دوم حضور در مجلس بزرگداشت شهیدان انقلاب و مقاطع گوناگون و شهیدان مظلوم مدافع حرم است. بدون تردید از بهترین ، سازنده ترین و الهام بخش ترین گردهمایی ها ، اجتماعی است که برای شناخت و تکریم از شهیدان و شهادت برگزار می شود. از همه خانواده عزیز شهیدان و مردم عزیز استان و مخصوصا شهر آمل ،علما و بزرگان و پدر شهید بزرگوار مهندس هادی جعفری تشکر ویژه دارم.
توفیق سوم این است که سفر به شهرستان آمل ، در آستانه میلاد امام باقر (ع) و ماه عزیز رجب اتفاق افتاد که من این دو مناسبت را به مردم عزیز این منطقه تبریک می گویم و از خدا می خواهم که نام همه شما را در صف و عداد رجبیون ثبت و ضبط بفرماید.

در این جلسه می خواهم بگویم که تبیین خط امام و آرمانهای انقلاب امروز یکی از ضروری ترین اقدامات انقلابی است زیرا اگر غافل شویم ، دست شیطان یا انقلاب را محو می کند و یا آن را چنان دگرگون می سازد که هیچ شباهتی با حقیقت انقلاب نخواهد داشت.
انسان موضوع اصلی آفرینش
به دو دلیل می خواهیم چند کلمه ای در باره انسان صحبت کنم. دلیل اول آن است که جلسه امروز را درباره انسانهای بزرگ برگزار کرده ایم. شهدا ، انسانهای اوج گرفته ، تکامل یافته و شکوفا شده ای هستند که عالم خاکی ظرفیت توسعه و شکوفایی و کمال آنها را نداشت و آنها حلقه خاکی را دریدند و در افق بی نهایت پرواز کردند. و دلیل دوم اینکه همه موضوعات عالم به انسان برمی گردد. اصولا خداوند همه این عالم را برای انسان خلق کرده است. خلق این عالم به تبع خلق انسان و برای انسان است و باید در خدمت انسان و تسلیم انسان باشد. بنابراین همیشه باید راجع به انسان صحبت کنیم زیرا انسان موضوع این عالم است.
همه موجودات عالم عزیز و مهم هستند
همه امور عالم به انسان برمی گردد. خداوند متعال موجودات متنوع را خلق کرده است و همه آنها عزیز ، مهم و عظیم هستند. مگر می شود یک مخلوق خدا ، بی ارزش ، بی هدف ، و بدون نقش سازنده در این عالم باشد. آن تک سلولی ته اقیانوس نیز مهم و نقش آفرین است. برای تک تک آنها باید از خدا تشکر کنیم اما خدای متعال در خلق این همه موجودات ، تنها در یک مورد است که به خاطر خلق او به خودش تبریک می گوید و آن خلق انسان است. فتبارک الله احسن الخالقین . خداوند دارد عظمت مخلوق خودش را به عالم معرفی می کند. آنقدر مهم است که خداوند متعال همه موجودات عالم را به تسلیم در برابر انسان و خدمت به او امر کرده است.
شناخت انسان زیربنای شناخت جهان
انسان موضوعی بسیار مهم است. تمام مکاتب و برنامه ها و رفتارها ، ناشی از نوع نگاه به انسان و شناخت از او و نوع باور به او بازمی گردد. باید انسان را بشناسیم تا جهان را بشناسم .
انسان دارای دو ساحت حیوانی و آسمانی است
این انسان مخلوق خداوند متعال دارای دو بعد و دو ساحت کاملا واضح و روشن است. یعنی یک ساحت زمینی و حیوانی دارد و ساحت دیگر او نیز آسمانی و انسانی است. آن چیزی که اول از انسان در این عالم بروز می کند ساحت زمینی و حیوانی اوست. خداوند حیوانات فراوانی را خلق کرده است که همه محترم و عزیزند اما بعد حیوانی و زمینی انسان دو تفاوت اصلی و مهم با سایر حیوانات دارد. تفاوت اول در این است که غرایز و امیال حیوانات محدود است و سطحی دارد که از آن تجاوز نمی کند. در یک دایره بسته قرار دارد اما غرایز و امیال زمینی و حیوانی انسان حدی ندارد و نمی توان نقطه پایانی را برای آن تصور کرد و می تواند تا بی نهایت گسترش یابد و دومین تفاوت نیز در این است که امیال و غرایز حیوانات فقط در خدمت حیات حیوانی انسانها و بقای نوع حیوان است اما غرایز و امیال انسانی می تواند در خدمت کمال و شکوفایی ساحت آسمانی و الهی انسان قرار گیرد. بعد حیوانی و زمینی انسان مقدمه و بستر حلول بعد الهی و آسمانی انسان است.حقیقت انسانی و کمال آسمانی انسان از دل همین بستر و موجودیت حیوانی و زمینی برمی خیزد و رشد می کند.
همه موجودات برای ساحت آسمانی انسان خلق شده اند
استعداد انسان شدن و تکامل یافتن همانند یک قابلیت در بعد حیوانی و زمینی انسان نهفته شده است و با هدایت و تربیت الهی آرام آرام رشد می کند و به آسمان می رسد. سوال این است که آیا خدای متعال این همه موجودات را برای ساحت زمینی و حیوانی انسان خلق کرده است یا برای ساحت الهی و آسمانی انسان ؟پاسخ روشن است. اگر همه عالم برای گسترش یا بهره مندی از بعد حیوانی انسانها خلق شده بود ، حرف ملائک درست در می آمد که به خدا گفتند آیا می خواهی کسی را خلق کنی که در زمین فساد کند و خون بریزد. که خدا فرمود من چیزی می دانم که شما نمی دانید. اگر انسانها فقط برای بهره مندی از بعد زمینی و حیوانی خلق شده بودند ، دیگر سخن گفتن از انسان و مسئولیت و اختیار و بهشت و جهنم و ارسال پیامبران و نیز سخن گفتن خداوند در باره انسان معنایی نداشت. سخن گفتن از عقل و اندیشه و تفکر و حکمت و صلاح و فساد و خیر و شر و راست و دروغ و پاکی و ناپاکی و سقوط و کمال و صلح و عدالت و آزادی و برادری و محبت و کینه و حسادت بی معنا بود. همه این ها زمانیست که ساحت الهی و آسمانی انسان مخاطب است.
انحصارطلبی و خودخواهی نشانه ساحت حیوانی انسان است
معلوم است که خداوند متعال همه نعمت ها و فرصت ها و هدایت ها را برای ساحت آسمانی و حقیقت وجودی او قرار داده است. از این منظر انسان به دو دسته کلی تقسیم می شود. اول کسانی هستند که همه عالم و حتی بعد آسمانی و حقیقی انسان را در خدمت بعد زمینی و حیوانی خودشان به کار می گیرند. همه چیز در خدمت غرایز و امیال است. اینگونه افراد همه چیز از جمله ثروت را برای خودشان و در انحصار خودشان می خواهند. چهل میلیارد دلار ثروت دارد اما باز هم دستش در جیب سایر ملت هاست. اصلا بعد حیوانی به معنای انحصار و خودخواهی و خودبرتر بینی است. تمام ثروت عالم به سمت مرکز استکبار روان است اما بازهم برای فتح سرزمین ها و غارت اموال ملت ها سرگرم طراحی هستند. یک کشور یا ملت دیگر به محض اینکه بخواهد سر بلند کند و ثروتمند شود ، او را به زمین می زنند چون ثروت را در انحصار خودشان می خواهند. قدرت را هم به طور انحصاری برای خودشان می خواهند و بقیه باید برده و مطیع آنها باشند.
سلطه گران خود را به هیچکس پاسخگو نمی دانند
وضع امروز دنیا اینگونه است که می خواهند به طور مطلق بر عالم حاکم باشند. یک کشوری و ملتی که بخواهد روی پای خود بایستد و قدرتمند شود، او را هدف توطئه های خود قرار می دهند. همه نعمت ها و رفاه را به طور انحصاری برای خودشان می خواهند و جلوی ملت هایی که می خواهند در علم و فن آوری و دانش پیشرفت کنند، مانع بوجود می آورند. همه خوبی ها را فقط برای خودشان می خواهند. آزادی را هم تا وقتی در انحصار خودشان باشد قبول دارند. هر کاری بخواهند در دنیا انجام می دهند . جنگ و کشتار به راه می اندازند و ملت ها و اقتصادها را تخریب می کنند و با بهانه تراشی یک ملتی را از سرزمین خود بیرون می کنند و آنجا را به اشغال خود در می آورند. آزادی مطلق را برای خودشان می خواهند اما دیگران حتی برای طرح یک سوال از آنها نیز آزاد نیستند و نمی توانند از آنها بپرسند که به چه حقی خود را حاکم و فرمانروای برعالم می دانند، زیرا بلافاصله هدف هجوم لشکر تبلیغاتی و رسانه ای آنها قرار می گیرند.
انحصار رسانه ای را برای تخریب دیگران می خواهند
می گویند که رسانه ها به طور انحصاری باید در اختیار ما باشد . اگر یک رسانه و یک قلم درگوشه ای از عالم بخواهد خارج از دایره سلطه آنها کلمه ای را منتشر کند، فریادشان بلند می شود که آزادی به خطر افتاده است. شبکه رسانه ای برای تخریب درست می کنند و نقشه می کشند که برای مقابله با ملتها و نابود کردن حق آنها ، چه خبری را جعل نمایند و بر چه مبنایی آن را تحلیل کنند و آن را در چه سطحی منتشر سازند و امواج تبلیغاتی و رسانه ای راه بیندازند.

قدرتهای شیطانی در پشت ارزشهای الهی و انسانی پنهان می شوند
قدرتهای شیطانی به نام ارزشهای الهی و پشت سنگر ارزشهای الهی و انسانی ، اهدف انحصارطلبانه ، دیکتاتوری و تحمیل به ملت ها را دنبال می کنند و حتی از دین و عنوان دین برای ارضاء امیال حیوانی استفاده می کنند. چقدر در دنیا مراکزی وجود دارند که برای ارضاء بعد حیوانی و خودخواهی و استکباری خود ، رسما دین فروشی می کنند. از آنجا که همه چیز را برای بعد حیوانی خودشان می خواهند، امنیت ، جان و مال مردم حرمت ندارد.

جنگ افروزی برای تسلط بر نفت خاورمیانه

برای تسلط بر نفت خاورمیانه ، کشورهای منطقه را مورد حمله قرار می دهند و جنگ درست می کنتد و برای پانزده سال است که انسانها را به خاک و خون می کشند و طلبکار هم می شوند. نگاهی به تاریخ چهارصد ساله اخیر دنیا نشان می دهد که اینها برای تسلط بر کشورها و ملتها چه توطئه ها و جنایات و کشتارهایی را مرتکب شدند، چه ملت هایی را متلاشی کردند و چه آرزوهایی را به خاک نشاندند تا ثروت ملتها را تصاحب کنند و از این طریق حس حیوانی برتری جویی و تسلط بر دیگران را در وجود خود ارضاء نمایند.

سیاست را فن تسلط بردیگران معنا می کنند

متاسفانه در مراکز و مجامع دنیای امروز مشاهده می کنیم که سیاست در عمل به عنوان فن تسلط و غلبه بر دیگران و غارت منابع آنها تعریف می شود. خداوند متعال به پیامبر اسلام (ص) که اشرف مخلوقات و زیباترین مخلوق عالم و حقیقت هستی و تجلی اتم خداست، می فرماید که مراقب باش زیرا تو فقط تذکر می دهی و یاداوری می کنی و تسلطی بر دیگران نداری. این ساحت انسانی و الهی انسان است اما وقتی در ساحت حیوانی قرار می گیرد خودش را مالک همه چیز می داند.

جنگ افروزی ریشه در غلبه بعد حیوانی بر انسان دارد

برای حل مشکلات اقتصادی خود نقشه می کشند که در کجاها جنگ راه بیندازند و اسلحه بفروشند و قراردادهای دهها میلیارد دلاری برای این منظور منعقد می کنند و هر نعمتی را که خدا داده است علیه بشریت به کار می گیرند. از علمی که خداوند درب آن را برای امنیت ، سعادت ، رفاه و برادری بین انسانها باز کرده است، علیه بشریت استفاده می کنند. از دانش هسته ای که اگر همه ملت ها از آن استفاده کنند ، اینقدر آلودگی محیط بوجود نمی آید و هزینه ها تا این حد بالا نمی رود. این دانش را در انحصار خودشان گرفته اند و می گویند که دانش هسته ای متعلق به ماست و هیچکس دیگر نباید آن را در اختیار داشته باشد و به جای اینکه آن را در پزشکی و کشاورزی و انرژی و نیرو به کار بگیرند از آن بمب اتم می سازند و به عنوان ابزاری برای کشتار انسانها استفاده می کنند، چرا؟ چون درونشان خراب شده است و بعد حیوانی بر آنها غلبه کرده است.

با انتشار میکروب در جهان ، پادزهرش را می فروشند

میکروب شناسی یک علم است و می تواند در خدمت سلامت بشر باشد اما اکنون در دنیا یک جنگ میکروبی را به راه انداخته اند. میکروب ها و ویروس ها را در آزمایشگاه پرورش می دهند و آنها را منتشر می کنند تا بتوانند پادزهرش را بفروشند. وقتی انسان از ساحت انسانی و الهی خود سقوط کند به کجا می رسد؟ از دانش اجتماعی و روانشناسی اجتماعی و علوم ارتباطات که باید در خدمت مدیریت خوب جوامع انسانی و برای ایجاد برادری و صلح باشد، برای تفرقه ، جنگ ، کینه توزی ، کشتار مردم و تسلط بر دیگران استفاده می کنند. نگاه تبعض آلود دارند چون خودشان را اصل می دانند. یک اقدام مشابه در دو زمان و دو مکان متفاوت انجام می شود اما دو موضع متفاوت می گیرند.

رفتارهای دوگانه منبعث از غلبه بعد حیوانی است

در یک جا دارند جنایت می کنند و سرزمین مردم را اشغال و مردمش را آواره کرده اند، اما آنها این را حق طبیعی و دفاع مشروع متجاوز قلمداد می کنند اما مردمی که در آنجا به زندگی مشغولند و می خواهند از خانه و سرزمین خود دفاع کنند، تروریست و افراطی محسوب می شوند. اگر عناصر وابسته به آنها زشت ترین کارها را انجام بدهند ، قوانین را زیرپا بگذارند و آشوب برپا کنند و مرتکب تجاوز شون، اسمش را آزادیخواهی می گذارند و اگر کسی معترض شود و آنها را به پیروی از یک منطق مشخص و روشن فرابخواند، او می شود ضد آزادی . اگر کسی علیه سلطه و غارت منابع ملت ها یک کلمه حرف بزند، اسمش می شود دیکتاتور و افراطی . اگرکسی بگوید اموال ملت ها متعلق به خود آنهاست ، چرا شما دستت را در جیب ملت کرده اید، او می شود تندرو و ضد آزادی و جنگ طلب.

نگاه قدرتهای شیطانی به جهان از زاویه ساحت حیوانی است

کسانی که وجه حیوانی خود را بر وجه انسانی غلبه داده اند، دائما به دنبال تفرقه اندازی ، کینه جویی و جنگ و کشتار و برتری طلبی هستند ، هرچند در ظاهر شعار مخالف آن را هم سر می دهند. کیست که نداند جنایات دردناک امروز در منطقه خاورمیانه ، به تحریک سلطه گران بین المللی اتفاق افتاده است ولی با این وجود، طلبکار هم می شوند. همه این رفتارها متاثر از غلبه ساحت حیوانی است. انسانیت فراموش شده است. حتی اگر آنها مجبور شوند به واسطه پیشرفت و کمال بشری ، پشت ارزشهای انسانی و الهی پنهان شوند، ماهیتشان تغییر نمی کند. اینها از زاویه حیوانی خودشان به جهان می نگرند و با دیگران تعامل می کنند و اصلا صحنه جهانی را صحنه منازعه و تنازع برای بقاء و جنگ برای منافع و ارضاء بعد حیوانی خویش تعریف می کنند.

صفات ممتاز انسانهای آزاد شده از ساحت حیوانی

در مقابل این ها کسانی هستند که از بعد حیوانی عبور کرده و از اسارت زمین آزاد شده اند. از نعمت ها و غرایز هم به خوبی بهره می برند اما بعد زمینی و حیوانی را در خدمت تعالی و کمال و شکوفایی بعد آسمانی خود قرار داده اند. در آنها غلبه با بعد انسانی است. وقتی با هریک از آنها مواجه می شوید در می یابید که با حقیقت انسان ، با ایمان ، عبودیت و اخلاق و کرامت انسانی مواجه شده اید. چنین انسانهایی نمایانگر صفات ممتازی مانند مهربانی ، عدالت ، انصاف ، گذشت ، تواضع ،صداقت و اهداف آرمانی هستند و خوبی هایی مانند آزادی ، رفاه ، علم ، عدالت ، عزت و ثروت را برای همه می خواهند. از آزادی ، علم ، فرصت ها ، قدرت و ثروت خود و همه نعمت هایی که در اختیار دارند در خدمت به دیگران و برای تعالی بعد انسانی انسانها استفاده می کنند. حافظ آبرو و جان و مال و ناموس و مدافع حقوق مردم هستند. درچهره این ها می توان خدا را دید و هیچ نشانه ای از کبر ، غرور ، خودخواهی، حسادت ، برتری جویی ، دروغ ، فریب و کینه ورزی در آنها وجود ندارد. این انسانها از ساحت انسانی و آسمانی خود با دیگران تعامل می کنند و از این منظر به جهان می نگرند و برای هیچکس بدی آرزو نمی کنند. برای همگان خوبی را می خواهند. پیامبر ما و خاندان پیامبر ما عین خوبی بودند و برای همه و حتی برای دشمنان خود ، خوبی را آرزو می کنند و حتی امیرالمومنین (ع) که شمشیر برنده او موانع راه خدا را نه از روی کینه بلکه از روی لطف و مهربانی از میان برمی داشت، بر جنازه دشمنش گریه می کند و به خاطر از بین رفتن او خوشحال نیست.

فتبارک الله احسن الخالقین

روزی را تصور کنید که همه انسانها با ساحت انسانی خویش با یکدیگر تعامل برقرار کنند. آن روز چقدر زیبا خواهد بود. چنین انسانهایی ، کسانی هستند که خدا برای خلق آنها به خودش یعنی به همه عالم تبریک گفته است. انسانهای الهی ، جهان را صحنه تعامل ، تعاون ، برادری ، کمال و شکوفایی ارزشهای الهی و انسانی می دانند. دیگران را به خدا و انسانیت دعوت می کنند. کلام و زندگی آنها از جنس نور است. البته شما می دانید که عبور از بعد حیوانی و میل به ساحت انسانی یک مسیر و سیر بی انتها و کمالی است. هرمقدار از ساحت حیوانی فاصله بگیریم و آن را در خدمت بعد آسمانی مدیریت کنیم، به همان اندازه ابعاد انسانی در ما شکوفاتر می شود.

انسان کامل نماد صفات الهی است

درنقطه نهایی، انسان کامل قرار دارد که از بعد حیوانی به طور کامل عبور کرده و ابعاد انسانی را در وجود خویش شکوفا ساخته است و همه اش انسان خالص و محض و تجلی خداست که از هر سو به او می نگرید، صفات خدا ، حکمت ، علم ، رافت و مهربانی خدا را در وجود او متجلی می بینید. هر انسانی به نسبتی که این مسیر را طی کند، خدایی و الهی می شود و اسماء الهی در وجودش متجلی می گردد. انسان کامل الگو ، راهنما ، راه و قله است. خدا را شکر می کنیم که چهارده انسان کامل را به بشریت هدیه کرده است تا راه و معیار گم نشود و انسانها بی راهنما نمانند.

شیطان همواره درحال عقب نشینی است

نگاهی به تاریخ بیندازیم. شیطان وعده کرد که اجازه نخواهد داد انسانها از ساحت حیوانی خود عبور کنند و وارد ساحت آسمانی خویش شوند اما به لطف و هدایت الهی و با مجاهدت بزرگان ، جامعه بشری به طور پیوسته به سمت ساحت آسمانی و حقیقت انسان حرکت کرده است. وضع انسانها را در طول تاریخ مقایسه کنید ، بوضوح پیداست که شیطان همواره در حال عقب نشینی است. جهان انسانی رو به شکوفایی و وحدت و همدلی و عدالت خواهی و توحید و ارزشهای الهی و رو به آسمان است. انسانها دارند به سمت انسانی که جهانی است و به سمت ساختن یک جهان انسانی حرکت می کنند و به لطف خدا همه طراحی های شیطان و شیطانیان در خدمت به حرکت کمالی انسان قرار می گیرد. ( مکرو و مکر الله والله خیرالماکرین).

شهیدان ، فداکاران راه کمال جامعه بشری هستند

شهیدان ما کسانی هستند که از بعد حیوانی عبور کردند ، در ساحت انسانی زندگی زیستند و همه عالم را در خدمت ساحت آسمانی و انسانی خود قرار دادند و به کار گرفتند در یک کلمه می توان گفت که شهدای ما انسان شدند و حتی از وجود خویش برای نشر ارزشهای انسانی و الهی و کمال جامعه گذشت کردند و همه چیزشان را برای برداشتن موانع راه کمال از پیش پای بشریت فدا کردند. همه وجود شهدا برای جامعه، لطف و برکت و مهر است. به زندگی شهیدان نگاه کنید . هرکدام از شهیدان یک داستان جذاب و یک تاریخ آموزنده و شهاب روشنگر و یک قله و تابلوی هدایت کننده محسوب می شوند. همه آنها در مسیر کمال و غلبه بر بعد حیوانی پیروز شدند، الگو و نمونه و نماینده انسان جهانی و فطرت الهی شکوفا شده در وجود انسان بودند. حامی انسانیت ، آزادی ، توحید و عدالت بودند و من به عنوان کوچک ملت ایران اعلام می کنم که تا ابد به شهدا ، راه آنان ، خانواده آنان و پیروان شهدا افتخار خواهیم کرد.

ایران همچنان مهد فرهنگ و تمدن آسمانی است

به فضل الهی سرزمین نورانی ایران همیشه مهد فرهنگ و تمدن آسمانی ، انسانی و الهی و مهد آزادیخواهی و عدالت طلبی و توحید و انسانیت بوده است. شیاطین در طول تاریخ برای زدودن و محو ملت ایران از صحنه عالم طراحی ها کردند و هزاران توطئه را علیه ایران و ملت ما طراحی و اجرا کردند. بارها ایران اشغال شد تا ملت ایران را ریشه کن و عظمت های این سرزمین را تصاحب کنند اما به فضل الهی این ملت همیشه زنده و پاینده بوده و خواهد بود. ملت ایران همیشه پیشگام فرهنگ الهی و انسانی بوده است و خواهد بود.

انقلاب ملت ایران یک دعوت جهانی به بهترین هاست

انقلاب عظیم ملت ایران برپا شد تا به جامعه بشری برای عبور از بعد حیوانی به ساحت انسانی یاری کند. انقلاب ملت ایران یک دعوت جهانی است و همه بشریت را به اوج و بهترین ها دعوت می کند و معلوم است که دشمن و شیطان چه می کند. انقلاب ملت ایران آمد تا حاکمیت کامل بعد آسمانی انسانها بر رفتار و زندگی فردی و اجتماعی همگان را نوید بدهد و مقدمات حاکمیت انسان کامل امام زمان (عج) را فراهم کند. به لطف خدا و استقامت ملت ایران ، طراحی و شیطنت شیطانیان نخواهد توانست مانع حرکت ملت ایران بشود و ملت ایران تا آزادی همه انسانها و برپایی توحید و عدالت و آزادی در سرتاسر عالم از انقلاب و حقیقت راه خودش دست برنخواهد داشت.

تسلط بر ملت ایران یک خواب آشفته و بدون تعبیر است

آنهایی که خواب تسلط بر ملت ایران را می بینند ، خوابشان آشفته است و به فضل الهی هرگز تعبیر نخواهد شد. این یک انقلاب عظیم جهانی است و رفتار کسانی که خود را مالک ملت ، انقلاب و کشور می دانند ، نباید به حساب اصل انقلاب گذاشته شود. اصل انقلاب ، چیزی جز متن ملت و اراده ملت نیست و هیچکس قادر نیست حقیقت انقلاب را که یک حرکت آسمانی و جهانی است ، متوقف کند. سنگی می اندازند و مانعی درست می کنند یا مشکلاتی را بوجود می آورند و خیال می کنند که ملت ایران مثل خود آنها در برابر مشکلات کوتاه می آید و زانو می زند. ملت ایران ریشه در تاریخ چند هزار ساله دارد و پرچمدار علم و فرهنگ و تمدن بوده است در حالی که مدعیان امروز اصلا وجود نداشتند.

ملت ایران یک رودخانه زلال است

این ملت یک رودخانه عظیم و زلال است ، اگرکسی توانست به دور از چشم ماموران شهرداری چند کامیون زباله در مسیر این رودخانه خالی کند، باید متوجه باشد که این رودخانه عظیم به زودی زباله ها را از مسیر خود کنار می زند و حقیقت انقلاب را بر جهانیان روشن خواهد کرد.

هر کس کار خود را انجام دهد

دکتر احمدی نژاد در بخش پایانی سخنانش و در برابر شعارهای مطالبه گرانه مردم گفت: وقتی امام (ره) با آن عظمت فرمود که من خادم مردم هستم و رهبری ما با آن عظمت ، خود را نوکر مردم معرفی کرده است ، به طور طبیعی بنده کوچکتر و نوکرتر از هر کسی برای مردم هستم ، بنابراین شما کار خودتان را بکنید و بنده هم در خدمت شما کار خودم را انجام می دهم.
چند دعا می کنم:
ای خدای بزرگ و یگانه ، به حرمت شهیدان ، هرچه زودتر امام زمان (ع) را برسان !
او را بر همه عالم حاکم کن !
با حاکمیت او ، همه زیبایی ها را حاکم کن!
همه زشتی ها را برطرف کن!
همه انسانها را نجات بده!
همه مظلومین را نجات بده!
همه را به اوج کمال برسان!
ملت ایران را عزیز بدار و برقله های عزت بنشان!
رهبری عزیز ما را زیر سایه امام زمان عزیز و منصور و موید بدار!
ای خدای بزرگ همه خوبی ها را برای ملت ایران مقدر فرما!