- پایگاه اطلاع رسانی دفتر رییس دولت های نهم و دهم - https://mehremardom.ir -

دکتر احمدی نژاد: افق مطالبات ملت ایران و جامعه بشری هر روز بلندتر می شود

دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق و شماری از مقامات و مسئولان دولت قبل ، صبح امروز (چهارشنبه) با حضور در حرم مطهر امام خمینی (رض) ، ضمن ادای احترام به مقام شامخ رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ، با آرمانهای بزرگ و همیشه ماندگار امام و شهدا تجدید بیعت کردند.
دکتر احمدی نژاد به هنگام زیارت مرقد شریف حضرت امام خمینی (رض) ، با استقبال پرشور مردم حاضر در این محل مواجه شد که در این هنگام رئیس جمهور سابق با حضور در میان جمعیت حاضر، به ابراز احساسات آنان پاسخ گفت.
وی سپس در مصاحبه با خبرنگاران ، سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی را به ملت رشید ایران و رهبر فرزانه انقلاب تبریک گفت و افزود: اغواگری هدفمند شیطان برای خارج کردن انسانها از مدار اثرگذاری سازنده است. امام آمد و باردیگر فطرت ها را به عرصه زندگی ، اجتماعی و تحولات زندگی جامعه بشری بازگرداند.
رئیس جمهور سابق افزود: برخی چنین تصور می کنند که ملت ایران سست شده و از راه خود بازگشته یا از رسیدن به مقصود مایوس شده است، در حالی که اینگونه نیست. در دلها و اندیشه ها غوغایی برپاست و افق مطالبات ملت ایران و جامعه بشری هر روز دارد بلندتر و بلندتر می شود و موانع ساخته دست شیطان و بعضی شیطان صفت ها نمی تواند جلوی تحقق آرمانهای بلند ملت ایران و انسانیت را بگیرد.
وی افزود: انقلاب اسلامی از متن مردم و همزمان با تحولات درونی مردم آغاز شد و به فضل الهی ، حرکت آن در جهت نیل به اهداف متعالی ادامه دارد. بدون تردید، شیطانهای بزرگ و کوچک و طراحی های مستکبران و دنباله روهای شیطان قادر به متوقف کردن این حرکت مردمی و برآمده از درون خود مردم ، نخواهند بود.
دکتر احمدی نژاد افزود: تحول درونی ملت ایران، مناسبات بیرونی را در سطح منطقه ای و جهانی را به نفع ارزشهای الهی و انسانی تغییر خواهد داد. طراحی ، شیطنت و فتنه انگیزی زیاد است و شیطان برای متوقف کردن حرکت انقلاب ، با همه وجود تلاش می کند، اما به فضل الهی، پیروزی از آن انقلاب اسلامی و سایر ملت هاست و شکست خورده قطعی کسی جز شیطان و پیروان شیطان نیست.
رئیس جمهور سابق کشورمان همچنین حضور اعضای دولت قبل در مرقد شریف امام خمینی(ره) را با هدف پالایش روح ، یادآوری آرمانهای انقلاب و تجدید عهد با امام خمینی (ره) دانست و گفت: ما خدا را شکر می کنیم که دلهایمان با راه و آرمان امام و نقطه نهایی نگاه امام یعنی وجود مقدس امام عصر(ع) ، گره و پیوند خورده است.
وی سپس بر مزار بسیاری از شهدا و بویژه شهدای هفت تیر حضور یافت و با نثار شاخه های گل و قرائت فاتحه ، یاد آنان را گرامی داشت.
دکتر احمدی نژاد به هنگام قرائت فاتحه بر مزار شهید چمران و فرماندهان شهید در عملیات بیت المقدس در یک گفت وگوی خبر تصریح کرد که حرکت ، مکتب و راه امام خمینی (ره) ، راه پیامبران الهی است که آمدند تا انسانها را با حقیقت وجودی خودشان آشنا کنند، عزت و عظمت انسان متجلی سازند و همه غل و زنجیرهای تعصبات ، خودخواهی ها ، تحقیرها ، اسارت ها ، ظلم ها ، تبعیض ها ، حقدها ، حسدها و کینه ها را از دست و پای انسانها باز کنند و حقیقت آزادی و آزادگی را به همه انسانها هدیه دهند.
وی تاکید کرد که انقلاب اسلامی یک جهش بلند در مسیر انسان و جامعه انسانی برای رسیدن به قله های بلندی است که با ظهور انسان کامل ، امام عصر (ع) ، محقق خواهد شد.
دکتر احمدی نژاد همه بشریت را مدیون امام و راه امام دانست و گفت: راه امام و حرکت امام زنده است زیرا فطرت ها و انسانیت زنده است. موجی که امروز در عالم و در جهت بیداری حقیقی انسان و بازگشت انسانها به فطرت خویش و آشنایی با حقیقت و ارزشهای الهی و انسانی در عالم شکل گرفته است، خاموش شدنی نیست.
رئیس جمهور سابق به تلاش همه جانبه شیاطین و شیطان بزرگ برای اغواگری و فتنه انگیزی و مقابله با موج بیداری حقیقی انسان اشاره کرد و با تاکید بر بیهوده بودن این تلاش مذبوحانه ، گفت: به فضل الهی دیری نخواهد پایید که با شکل گیری یک وحدت جهانی هفت میلیاردی در برابر شیطان و اقلیتی شیطانی ، بساط بی عدالتی از جهان برچیده می شود و عدالت ، عشق، ایمان و عبودیت و سرافرازی انسان در همه عالم حاکم خواهد شد.
وی در پایان سخنانش سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به آحاد ملت رشید ایران و همه بشریت ، تبریک گفت و نوید داد که هرچه زودتر شاهد برافراشته شدن پرچم حقیقت ، توحید و عدالت در سرتاسر جهان خواهیم بود.