- پایگاه اطلاع رسانی دفتر رییس دولت های نهم و دهم - https://mehremardom.ir -

ایران برای اعلام حمایت از مقاومت واهمه ندارد

دکتر محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق کشورمان در حاشیه مراسم بزرگداشت سردار شهید حسین همدانی در جمع خبرنگاران گفت: شهادت یک هدف متعالی، انتخاب والا و یک عنایت الهی است که وقتی کارها می‌پیچد و گره می‌خورد با روش‌های معمولی مسائل حل و فصل نمی‌شود و راه باز نمی‌شود و موانع به قدری سنگین می‌شود که با تدابیر عادی نمی‌شود آن را برطرف کرد، شهادت به کمک بشریت می‌آید. البته خود شهادت یک مقام عالی و متعالی است که خداوند به بندگان خاص خودش ارائه می‌کند.

وی افزود: شهادت در واقع نتیجه یک زندگی صالح و مومنانه و تلاش‌های الهی است که خداوند به بندگان خودش هدیه می‌کند.

رئیس‌جمهور سابق در رابطه با وضعیت منطقه تصریح کرد: وضعیت منطقه معلوم است و مستکبران که از تمام جبهه‌ها در حال عقب‌نشینی هستند. واقعا به لحاظ آرمانی و فکری و با توجه به امید ملت‌ها مستکبران عقب‌نشینی می‌کنند و سنگرها را از دست می‌دهند.

وی تاکید کرد: آنها تمام توان خود را بسیج کردند تا با ایجاد اختلاف بین ملت‌ها و ایجاد درگیری داخلی و تخریب گروهک‌هایی از جنس خودشان را به جان ملت‌ها بیندازند و ملت‌ها را مسئول کنند تا انرژی‌شان را تخلیه کرده و توانشان را مستهلک کنند تا فرصت و راه فراری برای خودشان پیدا کنند.

دکتر احمدی‌نژاد اظهار داشت: در شرایطی که دشمن با نقاب دین و اسلام در میدان حاضر شده شکست آن کار سختی است و اینجا شهادت به کمک می‌آید. شهادت مثل انفجار روشنایی است که می‌درخشد، تمام پرده‌ها را کنار می‌زند، غبارها را می‌زداید و حقیقت را عریان می‌کند.

ایشان در ادامه افرود: دشمنان خودشان در منطقه حضور دارند و دخالت علنی می‌کنند، آدم می‌کشند، لشکرکشی می‌کنند و ناو دارند و این مسائل را هم حق خودشان می‌دانند.

وی خاطرنشان کرد: ایران اعلام کرده از مقاومت حمایت می‌کند. رسما این را هم اعلام کرده که این حمایت معنوی و مستشاری است. بنده نیز فکر نمی‌کنم ایران اگر بخواهد طور دیگری پشتیبانی کند از اعلام آن واهمه داشته باشد.