کد خبر: 5075

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۷/۰۹ - ۹:۱۴

جهانگیری هیچ مدرکی دال بر اثبات اتهاماتش علیه دولت قبل ارایه نکرده است

سید عادل حیدری وکیل مدافع دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق از تاخیر و تعلل اسحاق جهانگیری، معاون اول دولت یازدهم برای ارائه مدارک و مستندات مربوط به ادعاهای خود علیه دولت قبل به دستگاه قضایی اظهار تاسف کرد و آن را دلیلی بر بی اساس بودن اتهامات وی دانست که در سطوح رسانه ای انعکاس گسترده ای داشته است.

سید عادل حیدری درباره آخرین وضعیت شکایت دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان از اسحاق جهانگیری معاون او دولت یازدهم، اظهار کرد: خانم امین‌زاده معاون حقوقی رئیس جمهور یک ماه پیش در تاریخ نهم شهریور ماه ، در رسانه‌ها اعلام کرد که لایحه دفاعیه آقای جهانگیری آماده شده و به دادسرا ارائه می‌شود.

وکیل مدافع دکتر احمدی‌نژاد اضافه کرد: پس از گذشت چند هفته انتظار افکار عمومی و تحویل ندادن لایحه به دادسرا، خانم امین‌زاده دوباره در مصاحبه‌ای در تاریخ ۲۸ شهریور اعلام کرد که لایحه دفاعیه آقای جهانگیری آماده است؛ این در حالی است که دفتر معاون اول دولت یازدهم، اوایل مرداد ماه و بلافاصله پس از طرح شکایت علیه وی، اعلام کرد که از شکایت مطروحه استقبال می‌کنیم.

حیدری با طرح این پرسش که اگر ادعاهای مطروحه، درست و مستند به مدارک کافی بوده، چرا تهیه لایحه دفاعیه این همه وقت برده است؟ گفت: مگر مدعی نیستند که مدارک کافی و موجود است و آقای جهانگیری بر اساس مدارک سخن گفته؛ آیا برای ارائه مدرک موجود و کافی، بیش از دو ماه وقت نیاز است؟.

وکیل مدافع رئیس جمهور سابق کشورمان ادامه داد: به نظر می‌رسد طولانی شدن تهیه لایحه دفاعیه، چیزی جز نداشتن مستندات و دلایل برای ادعاهای کذب مطروحه از سوی آقای جهانگیری نیست وگرنه ارائه دلایل موجود نیاز به همه زمان نداشت.

حیدری که وکالت مهندس حمید بقایی را نیز بر عهده دارد درباره آخرین وضعیت پرونده موکلش گفت: بازداشت موقت آقای بقایی ، تمدید شده که البته به این موضوع اعتراض کردیم و منتظر حصول نتیجه اعتراض هستیم.

وکیل مدافع بقایی با اشاره به اظهارات اخیر حجت‌الاسلام مح%