- پایگاه اطلاع رسانی دفتر رییس دولت های نهم و دهم - https://mehremardom.ir -

هدف آمریکا از پی جویی سیاست نفوذ در ایران، سلطه کامل بر منابع انرژی است

دکتر علی ذبیحی با تبیین نقش انرژی در جهان امروز و وجود منابع اصلی انرژی جهان در خاورمیانه و بویژه در ایران گفت: شورای جهانی انرژی که از زیر مجموعه های علمی سازمان ملل محسوب می شود، رسما اعلان کرده است که جهان از سال ۲۰۲۰ میلادی وارد بحران انرژی خواهد شد و آمریکا نیز سرگرم برنامه ریزی برای تسلط کامل بر خاورمیانه با هدف در اختیار گرفتن منابع اصلی انرژی جهان است. عملیات اجرایی این برنامه ریزی نیز از هجوم ارتش امریکا به عراق و افغانستان به بهانه حمله بن لادن به برج های دو قلو و جلوگیری از توسعه سلاح های کشتار جمعی شروع شد.

وی افزود: بحران سالهای اخیر در منطقه خاورمیانه و جهان اسلام با هدف تضعیف و از بین بردن تمام ظرفیت های موجود انسانی و انقلابی در مصر، عراق، سوریه، لیبی، یمن ، بحرین … ایجاد شده است و آمریکا از طریق ایجاد و تقویت گروه های تروریستی در جهان اسلام که همراه با وحشیانه ترین شیوه ها برای ایجاد رعب و وحشت در بین مسلمانان از یک طرف و همچنین تبلیغات منفی بر علیه اسلام و بویژه مسلمانان انقلابی و مخالف امریکا از طرف دیگر است. تجزیه کشورهای منطقه خاورمیانه نیز یک هدف اصلی دیگر آمریکا از سیاست های بحران آفرین در این منطقه است.

دکترعلی ذبیحی مشاور رئیس جمهور سابق در دولتهای نهم و دهم در نشست «تبیین و بررسی نفوذ استکبار» در استان مرکزی، که در شهر اراک برگزار شد افزود: دشمنی آمریکا با ملتهای مسلمان و شیطنت های استکبار به سرکردگی امریکا در منطقه ، موضوعی است که هیچکس حق ندارد به راحتی از کنار آن بگذرد بلکه روشنگری و افشای ماهیت سیاست های ظالمانه آمریکا به عنوان یک وظیفه انسانی باید پی جویی شود.

وی گفت: حوادث منطقه علیرغم تلخی فراوان ، حاکی از عجز و درماندگی مستکبرین نیز هست. اگر امریکا مثل سابق قدرت می داشت که با یک دستور از طریق سفیر خود به حاکم کشورها درمنطقه می رسید ، خودرا بی نیاز از لشکر کشی به منطقه می دید زیرا هجوم نظامی آمریکا نه فقط هزینه های فراوان مادی را بر این کشور تحمیل کرده ، بلکه گسترش مواضع ضد آمریکایی در میان ملتها نیز ثمره همین رویکرد نظامی گرانه آمریکا بوده است.

استاد دانشگاه شهید بهشتی افزود: براستی علت این همه دشمنی امریکا با ایران چیست. آیا واقعا آمریکا دلش به حال مردم ما بخاطر آزادی و حقوق بشر و غیره می سوزد ؟ آیا امریکا نگران مشکلات اقتصادی مردم ایران است؟ کیست که نداند امریکا کینه ای عمیق از امام راحل، انقلاب اسلامی و نظام مردمی بر آمده از آن به دل گرفته است؟ و دلیل آن هم روشن است زیرا امام و انقلاب اسلامی بساط چپاول و به یغما رفتن ثروت ملت ایران از سوی آمریکا را برای همیشه جمع کرده است.

وی تصریح کرد که امام خمینی (ره) بر اساس دور اندیشی و درک صحیح و تاریخی خود از ماهیت آمریکا و سیاست های ظالمانه این کشور در جهان ، لقب شیطان بزرگ را به آمریکا داد و تاوقتی تفکر و مکتب امام (ره) در جامعه زنده است و پویایی دارد، آمریکا موفق به پیشبرد سیاست های در ایران نخواهد شد، بنابراین کسانی که در صدد تحریف و کم رنگ کردن نقش و تاثیر و جایگاه امام (ره) در جامعه هستند، عملا راه نفوذ آمریکا به داخل ایران برای سیطره مجدد براین کشور را هموار می کنند.

دکتر ذبیحی افزود: بی توجهی و کنار گذاشتن مکتب امام ، موجب می شود که ملت ایران سیلی محکمی بخورد و این تعبیر مقام معظم رهبری حاکی از روشن بینی و شناخت دقیق سیاست های آمریکا و تاثیر کلام روشنگرانه امام در این زمینه است. تحریف امام ظلم بزرگی در حق شهدا و خود امام است و کسانی که دل در گرو اسلام، امام، انقلاب و رهبری دارند، باید مسئولانه به وظایف خود عمل کنند.

وی افزود: ما دست همه کسانی که به روشنگری در باره ماهیت آمریکا بپردازند، می بوسیم. من نمی گویم مسائل دیگر کشور مانند برگزاری انتخابات ، فاقد اهمیت است ، اما باید درک کنیم که مسائل راهبردی نباید فدای مسائل دیگر شود.

این استاد مدیریت انرژی در شرح دشمنی امریکا با ایران گفت: شورای جهانی انرژ%