- پایگاه اطلاع رسانی دفتر رییس دولت های نهم و دهم - https://mehremardom.ir -

دکتر احمدی‌نژاد هیچ برنامه‌ای برای ارایه فهرست در انتخابات مجلس دهم ندارند

سید‌ مجتبی ثمره‌هاشمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یاسوج در پاسخ به این سئوال که گفته می‌شود احمدی‌نژادی‌ها با تشکیل شورای بازخوانی گفتمان انقلاب اسلامی انتخابات مجلس را به طور رسمی در استان‌ها کلید زده‌اند؟، اظهار داشت: چنین موضوعی به واقعیت نزدیک نیست و ماهیت فعالیت این شورا فرهنگی است.

وی عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران خاستگاه ویژه‌ای شامل تعلیمات انبیاء الهی برخاسته از ایمان، معرفت و تعلیمات حضرت محمد مصطفی (ص) است.

ثمره هاشمی با اشاره به این فرمایش حضرت امام خمینی (ره) که «نهضت اسلامی ایران ادامه نهضت انبیاء الهی است»، افزود: قوام انقلاب اسلامی به تبیین این مبانی و تعمیق آن و نشر و ترویج و التزام به آن است.

دستیار ارشد رئیس جمهور سابق عنوان کرد: اگر اهداف و مبانی انقلاب اسلامی به طور کامل تبیین و شناخته شود هیچ تندباد یا حادثه‌ای نمی‌تواند بر روند بالنده انقلاب اسلامی تاثیر جدی داشته باشد.

ثمره هاشمی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی یکی از وظایف نیروهای انقلابی و مومن به مبانی انقلاب تبیین و نشر این مبانی است و بر همین اساس نشست‌های در استان‌های مختلف تحت عنوان «شورای بازخوانی گفتمان انقلاب اسلامی» تشکیل می‌شود تا همه کسانی معتقد به نظام اسلامی هستند دور هم جمع شوند و به این امر مهم بپردازند.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود احمدی‌نژاد برای انتخابات مجلس دهم لیست ارائه می‌دهد؟، افزود: احمدی‌نژاد هیچ برنامه‌ای برای ارائه فهرست انتخاباتی ندارد گرچه هرکس حق دارد در چارچوب قانون افرادی را معرفی و حمایت کند اما رئیس جمهور سابق بنای چنین اقدامی را ندارند.

دستیار ارشد رئیس جمهور سابق گفت: البته انتظار می‌رود انتخاباتی پرشور و مطابق با موازین برگزار شود و نمایندگان صالح مردم مجلس آتی را تشکیل دهند.