کد خبر: 2970

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۱۲/۰۹ - ۴:۴۷

دوستی و اتحاد ملت ها، به حاکمیت یک گروه اقلیت برمراکز قدرت و ثروت جهان پایان می دهد

دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق که در ترکیه به سر می برد ، در یک مصاحبه زنده تلویزیونی بر ضرورت پایان دادن به حاکمیت گروه اقلیت بر مراکز قدرت و ثروت جهان تاکید کرد.

دکتر احمدی نژاد که برای انجام یک دیدار غیررسمی به ترکیه سفر کرده است ، در مصاحبه با شبکه ۱۴ تلویزیون ترکیه گفت: منطقه خاورمیانه تقریبا همه نیازهای بشری را در خود ذخیره کرده است و به همین سبب مستکبرین برای حکومت بر جهان، نیازمند تسلط بر منطقه ما هستند. ایجاد تفرقه و جنگ داخلی و برادر کشی، حربه جدید بیگانگان برای احیای موقعیت از دست رفته خود در منطقه است.

رئیس جمهور سابق در این گفت و گوی زنده تلویزیونی با تمجید از مرحوم نجم الدین اربکان ، وی را یک شخصیت مومن و انقلابی توصیف کرد و گفت: من برای ایشان احترام زیادی قائل هستم زیرا او مسائل زمان خود را به خوبی شناخت و عمر شریفش را صرف اصلاح وضعیت جهان کرد. او در پرتو یک نگاه بلند، به دنبال نجات انسانها و ایجاد وحدت بین ملت ها بود. به طوریکه در دوران کوتاه دولت خودش کارهای بزرگی را پایه گذاری کرد. او سیاستمداری بود که توانست عمق تحولات را به درستی تشخیص بدهد و برای آینده یک راهبرد روشن یعنی آگاهی مردم و وحدت بین ملتها را ترسیم کند.

وی در توصیف ویژگی های مردم ترکیه نیز گفت: ملت ترکیه ، بسیار بزرگ، مومن ، مهربان و میهمان نواز ، آگاه و مصمم ، آرمانی ، موحد و عدالتخواه است. ارتباط عمیقی بین بنده با دو ملت ایران و ترکیه وجود دارد و ما در کشورهای هم احساس برادری و آشنایی داریم. ملت ترکیه در طول تاریخ به دنبال عدالت بوده است و در استقرار جهانی توحید و عدالت نیز پیشقدم خواهد بود. هیچ عاملی نباید و نمی تواند بین دو ملت بزرگ و تاریخ ساز ایران و ترکیه فاصله بیندازد و من اطمینان دارم که در سایه اتحاد ، برادری و همکاری واقعی دو ملت ، نه فقط مسائل منطقه، بلکه مسائل جهان حل خواهد شد.

خبرنگار شبکه ۱۴ تلویزیون ترکیه نظر رئیس جمهور سابق ایران را در باره مسائل منطقه جویا شد و دکتر احمدی نژاد گفت: منطقه ما از دیرباز مطمع نظر مستکبرین بوده است زیرا نه فقط عرضه کننده فرهنگ، تمدن و انرژی به جهان است بلکه تقریبا همه نیازهای بشری را در خود ذخیره کرده است. مستکبرین برای تسلط بر این منطقه، رژیم صهیونیستی را بوجود آوردند اما با بیداری ملتها و حرکت های انقلابی، این رژیم خاصیت خودش را از دست داد و بیگانگان ناگزیر از طراحی جدیدی بودند. ایجاد تفرقه ، به راه انداختن جنگ داخلی و برادر کشی، حربه ای در خدمت منافع صهیونیست هاست. وی به تلاش آمریکا برای تشکیل یک خاورمیانه جدید اشاره کرد و افزود : بهترین شرایط برای مستکبرین ، همین وضعیت امروز منطقه است. هر کس دلسوز ملت هاست باید متوجه باشد که این درگیری ها صد درصد به نفع دشمنان ملت هاست. بنابراین همه باید هشیار باشند و دست به دست هم بدهند و برای خاتمه دادن به این شرایط غم انگیز و مخرب تلاش کنند.

دکتر احمدی نژاد تصریح کرد که نابودی شهرها و تاسیسات زیربنایی آنها و کشتار زنان و کودکان بیگناه، هیچ ارتباطی به اسلام و پیامبر عزیز آن ندارد. من به مستکبرین اعلام می کنم که ابعاد این توطئه شما به زودی برملا خواهد شد و آنوقت خود را در مقابل همه ملت های منطقه خواهید یافت. بدانید که تسلط مجدد بر منطقه ، یک آرزوی خام است و هیچوقت اتفاق نخواهد افتاد.

خبرنگار شبکه تلویزیونی ترکیه از رئیس جمهور سابق ایران در باره پشتوانه وی در مبارزه با امپریالیسم سئوال کرد و دکتر احمدی نژاد در پاسخ به وی گفت: خداوند انسانها را خلق کرده است تا با مهربانی و احترام به یکدیگر زندگی کنند و دوست و یار هم باشند . بنابراین انسانها به طور طبیعی مخالف ظلم ، بی عدالتی و تحقیر هستند و هفت میلیارد جمعیت روی زمین ضد امپریالیسم محسوب می شوند. مستکبرین به عنوان مظاهر شیطان ، برای رسیدن به مقاصد شوم خود و غارت منابع ملتها ، آنها را تحقیر می کنند و بین انسانها کینه و درگیری بوجود می آورند و آنها را در فقر نگه می دارند اما فطرت انسان ، خدای مهربان و کتاب الهی فرمان می دهند تا در برابر مستکبرین که یک گروه اقلیت محسوب می شوند ، بایستیم و به مخالفت با آنها برخیزیم.

وی پایان دادن به حاکمیت یک گروه اقلیت بر مراکز قدرت و ثروت دنیا را ضروری خواند و گفت: هر کس انسانها ، عزت خود ، عدالت و توحید را دوست دارد، باید بایستد و با این گروه اقلیت مخالفت کند. ملتها هرجا فرصت پیدا کنند در برابر آنها صف آرایی می کنند. وقتی ملتها متحد بشوند ، کار مستکبرین تمام می شود و آن روز نزدیک است.

IMG_8561 copyIMG_8509 copy