کد خبر: 2917

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۱۲/۰۸ - ۱۳:۲۳

دکتر احمدی نژاد در بورسا: اربکان به دنبال تقویت وحدت ملتها بود

دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق امروز در بدو ورود به شهر بورسا در در جمع خبرنگاران گفت: مرحوم نجم الدین اربکان در دوران حیات با برکت خود به دنبال تقویت وحدت ملت ها بود زیرا به خوبی می دانست که مستکبرین اول ملت ها و روابط میان آنها را تضعیف می کنند و بعد بر آنها مسلط می شوند.

متن سخنان دکتر احمدی نژاد در جمع خبرنگاران و انبوه مردم بورسا به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
الحمد لله رب العالمین، و الصلاه و السلام علی سیدنا و نبیّنا محمد و علی آله الطاهرین و صحبه المنتجبین
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه
خدا را شکر می کنم که این فرصت را عنایت کرد تا امروز در شهر زیبای بورسا در خدمت شما برادران و خواهران عزیزم باشم. از آقای دکتر فاتح اربکان به خاطر دعوتی که به عمل آوردند و همینطور از شما بزرگان و عزیزانی که زحمت کشیدید و در استقبال شرکت کردید تشکر می کنم.
مرحوم اربکان ، انسان بسیار بزرگی بود، او یک انسان هدفدار و آرمانی بود و به خوبی مسایل جهان را می شناخت و علت مشکلات جامعه بشری را نیز به خوبی پیدا کرده و با برنامه های بسیار قوی و جامع به دنبال حل ریشه ای مسایل جامعه بشری بود. او یک سیاستمدار به معنای واقعی کلمه و همزمان یک مومن به معنای واقعی بود. ایمان و سیاستش یکی بود، دوتا نبود، او برای خدمت به جامعه بشری و برپایی عدالت و صلح در همه جهان تلاش می کرد.
تمام طرح هایی که او دنبال کرد در جهت وحدت ملت ها بود. مستکبرین اول ملت ها و و روابط میان آنها را تضعیف می کنند و بعد بر آنها مسلط می شوند. سیاستمداران واقعی در جهت تقویت قدرت ملت ها حرکت می کنند و مرحوم اربکان در جهت اقتدار ملت ها حرکت می کرد. مستکبرین ملت ها را از هم جدا کرده و تفرقه ایجاد می کنند و بعد مسلط می شوند. مرحوم اربکان در جهت تقویت ملت ها حرکت می کرد.
خدا انشالله ایشان را رحمت کند و من خدا را سپاس می گویم که توفیق داد در مراسم سالگرد ایشان شرکت کنم و امیدوارم بتوانم در این مراسم از شخصیت ایشان تجلیل شایسته ای به عمل آوریم و در راهی که در جهت پیشرفت و عزت باید دنبال کنیم، حرکت کنیم و این راه را مورد بررسی قرار دهیم. همه ی ما باید در جهت وحدت ملت ها تلاش کنیم، این در واقع تجلیل از آقای اربکان هم هست، البته اجرای سفارش پیامبر عزیز ما حضرت محمد بن عبدالله( ص)،سفارش خدا هم هست. خدا از ما خواسته است که با هم باشیم زیرا تمام خوبی هایی که برای جامعه بشری می شود آرزو کرد ،در سایه وحدت ملت ها به دست می آید.
امیدوارم این سفر و دیدار از شهر زیبای بورسا و ملاقات با برادران و خواهران مومن، موجب وحدت دو ملت ترکیه و ایران شود. من یقین دارم اگر دو ملت ایران و ترکیه به صورت کامل با هم متحد شوند، شرایط جهان کاملا عوض خواهد شد. ایران و ترکیه دو قدرت بزرگ ، دو ملت بزرگ و صاحب فرهنگ و تمدن هستند، نه فقط در دنیای اسلام بلکه در کل جهان صاحب اثر و تعیین و کننده هستند. معلوم است اگر اینها با هم باشند شرایط منطقه و دنیا اصلاح خواهد شد.
البته وحدت بین دو ملت ترکیه و ایران دشمنان فراونی دارد. اصولا شیطان دشمن وحدت ملتهاست اما وقتی ملت ها با هم باشند شیطان کاری نمی تواند بکند. و من می خواهم به شما بشارت بدهم که روز مرگ شیطان و وحدت ملت ها نزدیک است. 
من مجدد از برادر عزیزم، آقای فاتح اربکان و همچنین از شما بزرگان و عزیزان و اصحاب رسانه تشکر می کنم و برای همه ی ملت ها، ملت ترکیه و ایران سلامتی و عزت آرزو می کنم.
ان شاء الله موفق باشید