کد خبر: 2719

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۱۲/۰۳ - ۲۰:۰۷

مراسم یادبود والده مکرمه دکتر احمدی نژاد در قم برگزار شد

مراسم یادبود والده مکرمه دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق در شهر قم، عصر روز یکشنبه با حضور گسترده مردم ، علما و نمایندگان بیوت مراجع عالیقدر و شخصیت های سیاسی و نظامی، در مسجد دوطفلان مسلم برگزار شد.

این مراسم از ساعت ۱۶ الی ۱۸ و با حضور دکتر احمدی نژاد ، برخی از اعضای خانواده و نزدیکان ایشان برگزار شد.

هزاران تن از مردم قدرشناس قم با حضور در این مراسم ، یک به یک، به دکتر احمدی نژاد تسلیت گفتند و با وی در غم فراق والده ایشان ابراز همدردی کردند.

حضور علما، فضلا و طلاب حوزه علمیه قم و نمایندگان مراجع معظم تقلید در این مراسم چشمگیر بود و از جمله حضرات آیات حائری شیرازی، میرباقری و میرعظیمی نیز در این مراسم حضور داشتند. 

unnamed (8)

شماری از طلاب خارجی از کشورهایی چون اندونزی، آفریقا، آمریکای جنوبی نیز برای عرض تسلیت به دکتر احمدی نژاد در این مراسم حضور یافتند.

شرکت کنندگان با سردادن شعارهایی مانند “ابالفضل علمدار – احمدی رو نگهدار” ، “شعار هرچی مرده – احمدی برمی گرده” و “احمدی دلاور- یاور دین و رهبر” ، مراتب حمایت خود را از رئیس جمهور سابق ابراز کردند.

unnamed (5)

در پایان این مراسم، دکتر احمدی نژاد در سخنانی با اشاره به سنگینی غم فراق مادر ، از تمامی شرکت کنندگان در مراسم تشییع ، سوم ، هفتم و مراسم یادبود مرحومه سیده فاطمه قادری والده خود در شهرهای تبریز و قم قدردانی کرد و گفت: من از همه شما، بویژه و اختصاصا از رهبری عزیزمان که بزرگواری و لطف کردند و با پیام رسا و بلندشان ، موجب آرامش کل خانواده شدند، صمیمانه تشکر می کنم.

وی افزود: از اقشار گوناگون جامعه ، کارگران، کشاورزان، صنعت گران، کسبه، بازاریان، دانشگاهیان، علما، مراجع عزیز، سیاسیون و مسئولین کشور ، صمیمانه تشکر می کنم و دست همه کسانی زا که در شهرها ، شهرستان ها و حتی روستاها ، مراسم یادبود برگزار کردند ، می‌بوسم.

دکتر احمدی نژاد از کسانی که قصد برگزاری مراسم یادبود برای والده ایشان را دارند، تشکر کرد و گفت:من از همه عزیزان خواهش می‌کنم دیگر مراسمی را برگزار نکنند زیرا اعضای خانواده نیز امکان شرکت ندارند.

رئیس جمهور سابق احترام به بزرگتر و بوسیدن دست پدر و مادر را از ویژگی های زندگی انسانی  برشمرد و افزود : فرهنگ اسلامی و آسمانی با این چیزهایی که بعضی ها در آن می دمند، متفاوت است. اگر احترام در جامعه از بین برود چیزی باقی نمی ماند. بوسیدن دست پدر یا مادر کسر شان نیست . کسر شان آنجاست که انسان جلوی بعضی ها که نباید تعظیم کند.

وی با اشاره به عوامل تحکیم دهنده ارکان اجتماع گفت: رعایت حقوق دیگران، محبت و احترام به همگان، دوست داشتن انسانها ، خواستن خوبی ها برای همه و نخواستن بدی ها برای هیچکس، این هاست که مارا حفظ می کند.

دکتر احمدی نژاد در پایان سخنانش به بیان چند دعا به شرح زیر پرداخت:

unnamed (1)

  • ای خدای بزرگ، ملت بزرگ و عزیز ایران، دلداده ارزش های الهی، عاشق پیامبر (ص) و آل او (ع) است، این ملت و رهبری عزیزمان را در پناه امام عصر (عج) سلامت ، موید و منصور بدار.
  • ای خدای بزرگ، همه ۷ میلیارد جمعیت جهان و از جمله همه ملت ایران را از عاشقان و یاران امام عصر (عج) قرار بده
  • ای خدای بزرگ آن جکومت جهانی آرزوی انسان ها و پیامبران و صلحا را هر چه زودتر در جهان مستقر بفرما.
  • با حضور امام (عج) و جاری شدن عشق امام (عج) در دل ها ، همه زشتی ها را از قلب تک تک انسان ها پاک کن.
  • نور هدایت را در همه قلب ها وارد کن.
  • همه زیبایی ها و نور هدایت خودت را در قلب ها وارد کن.
  • ای خدای بزرگ حزن و اندوه را زائل بفرما و همه زیبایی ها و خوبی ها را در جامعه بشری ساری و جاری بفرما.
  • برای سلامتی رهبر عزیزمان و ملت بزرگ ایران ، صلوات بر محمد و آل محمد.