کد خبر: 2584

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۱۲/۰۱ - ۲۱:۳۵

دکتر احمدی نژاد: ملتها بساط شیطانی حاکم بر مراکز قدرت جهانی را زیر و رو خواهند کرد

رئیس جمهور سابق در اجتماع گسترده مردم در مسجد جامع نظیروندی تبریزگفت:باید بساط طاغوت و بساط شیطانی حاکم بر مراکز قدرت جهانی، با همت و قدرت ملت ها زیر و رو شود و به فضل الهی به جای آن، حکومت عدالت سرشار از ایمان ، زیبایی و عشق به انسان ها ، یعنی حکومت حضرت ولی عصر (عج) برپا گردد.

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره فقیده سعیده بانو سیده فاطمه قادری والده مکرمه دکتر احمدی نژاد ، عصر روز جمعه در مسجد نظیروندی تبریز و با حضور باشکوه مردم برگزار شد. در این مراسم دکتر احمدی نژاد سخنانی به شرح زیر ایراد کرد:

بسم الله الرحمن ارحیم
اللهم عجل لولیک الفرج، والعافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه، والمستشهدین بین یدیه

مردم آذربایجان در پیچ های حساس و سرنوشت ساز تاریخ ، با آگاهی، همدلی، فداکاری و همبستگی، کشتی کشور را به سمت ساحل نجات حرکت داده اند، جو سازیهای سنگین روانی و تبلیغاتی دشمن را در هم شکسته اند، فتنه ها را در هم کوبیده و راه را برای ادامه حرکت ملت ایران باز کرده اند. من از همه شما صمیمانه تشکر می کنم. آذربایجان و تبریز ، چیزی نیست که کسی با آن و تاریخش و با مردمان عزیزش و ارزشها و سنت های متعالی این مردم، آشنا شود و عاشق او نشود و به او افتخار نکند. بزرگواری فرمودید برای تعزیت یک مادر قدم روی چشم ما گذاشتید و تشریف آوردید. 

من می خواهم سوالی مطرح کنم. اصلا ما برای چه به دنیا آمدیم؟ خدا برای چه ما را خلق کرد؟ این عالم، عالم بی نهایت است، خدا می گوید من همه این ها را خلق کردم برای انسان ها و همه چیز را در تسخیر و در اطاعت انسان ها قرار دادم. “و سخر لکم ما فی السماوات و ما فی الارض”. هر چه در آسمان ها و زمین می بینیم همه مسخر انسان هستند. انسان مقامش بسیار بسیار بالاست. شریف ترین موجودات عالم خلقت ، انسان است. “ولقد کرمنا بنی آدم …”. انسان تنها موجودی است که وقتی خدای متعال او را خلق کرد به خودش آفرین گفت و فرمود: “تبارک الله احسن الخالقین”.

انسان چه کار باید بکند که از ملائکه بالاتر باشد و خدا به خودش تبریک بگوید؟ چه باید بکنیم؟ ۶۰ سال، ۷۰ سال، ۱۰۰ سال ان شالله خدا عمر شما را طولانی کند، ان شالله همه تان باشید، ده ها و صد ها سال در حکومت جهانی امام (عج) زندگی کنید، بالاخره این دنیا محل ماندن نیست. جای جمع آوری و سوختگیری است. زندگی انسان ابدی نیست. باید برای بی نهایت در آخرت زندگی کنیم.

این مثال درست نیست اما ذهن را نزدیک می کند. اگر یک سفینه ای بخواهد برود به کره ماه، یک مقداری باید سوخت گیری کند، اگر خواست برود مریخ باید بیشتر سوخت گیری کند، اگر خواست از منظومه شمسی خارج بشود، باید بیشتر سوخت گیری کند. اگر یک سفینه خواست به بی نهایت برود، چقدر باید سوخت گیری کند؟ ما قرار است یک زندگی ابدی داشته باشیم. بالاترین فرصت الهی برای هر انسان همین عمر اوست. هر ثانیه ای که می رود دیگر بر نمی گردد. پول و خیلی چیزهای دیگر ممکن است برگردد، اما این ثانیه ها دیگر بر نمی گردد، تجدید ناپذیر است. یک فرصت استثنایی است. باید آنقدر سوخت گیری کنیم که با سرعت نور به سمت ابدیت حرکت کنیم. 

خدای متعال ، ما را در این دنیا خلق کرد تا خلیفه الله بشویم. خلیفه یعنی چه؟ یعنی جانشین، یعنی کسی که من گماردم، اختیارات من را دارد. آن صفاتی که از خدای متعال متجلی است، آن اسماء حسنایی که در خدای متعال متجلی است، این خلیفه هم می تواند در خودش متجلی کند. یعنی یک انسان بشود آیینه نشان دادن خدا. هر کس به او نگاه کرد خدا را ببینید، علم خدا، قدرت و حکمت خدا ، رحمت وغفاریت خدا ، عظمت و عزت خدا را در او ببیند. انسان موضوع بسیار مهمی است. خدا مهمتر از انسان را خلق نکرده است. همه عالم برای انسان است و انسان برای برای بالا رفتن و رسیدن به مقام خلیفه اللهی است و این هم مختص یک یا دو نفر نیست و همه می توانند بهاین جایگاه برسند. راهنما و نقشه راه ما ، پیامبران، انسان های کامل، ۱۴ معصوم و کتاب الهی است که در اختیار ما قرار دارد. 

عزیزان من! بین این جهان و جهان بعدی ما هیچ فاصله ای نیست. هر دو یکی هستند. به یک تعبیر یک پرده است. همه با هم اند اما ما نمی بینیم و آنها می بینند. یک مرحله بالاترند. آنها بر ما اشراف دارند و ما نداریم. چشم ما بسته و چشم آن ها باز است. راجع به شهدا شنیده اید که فرمودند “ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء و عند ربهم یرزقون”. یکی دو هفته قبل منزل شهیدی رفته بودیم برای عرض ارادت، یکی از علما هم بودند. عالم محترم این آیه را تلاوت فرمودند. درباره جایگاه شهدا که نزد خدا روزی می خورند. عرض کردم حاج اقا می شود در این عالم یک نقطه ای را نشان بدهید که عند ربهم نباشد؟ یک جایی که نزد خدا نباشد. فرمود خیر همه جای عالم محضر خداست، وقتی می گوییم شهدا نزد خدا روزی می خورند یعنی همه جا هستند. به همین خاطر به طور پیوسته شهادت می دهند و شاهد دائمی اند.

خدا ما را خلق کرد برای اینکه به آن جایگاه برسیم، به جایی برسیم که تجلی صفات و ارزشهای الهی بشویم، والا خلق این همه آدم و پیامبران و کتاب و دین و این همه زحمت و مجاهدت و فداکاری ارزشی ندارد. باید یک اتفاقی بیفتد. اما مانع هست. طاغوت ها، مستکبران و شیطان دائما با فشار، تبلیغات، وسوسه و اغواگری ، انسان ها را از آن هدف والا منصرف می کنند. انسان ها فراموش می کنند که برای چه در دنیا هستند و چه کار باید بکنند. اغوا می کنند برای اینکه بتوانند چپاول کنند. برای اینکه بتوانند غارت کنند، برای اینکه بتوانند در دنیا حکومت کنند. گسترده ترین شبکه های رسانه ای دست همان شیاطین است. مراکز قدرت جهانی دست شیاطین است. شب را روز و روز را شب وانمود می کنند. من در سازمان ملل خطاب به استعمارگران گفتم که شما دستتان به خون همه ملت ها آغشته است، شما استعمارگری و برده داری کردید. کارخانجات اسلحه سازی دارید و دنیا را به خاک و خون می کشید، شما برای غارت آفریقا، مردم آفریقا را به جان هم می اندازید و مردم یک میلیون یک میلیون کشته می شوند تا شما معادنشان را غارت کنید. شما پدر اقتصاد ملت ها را در آورده اید تا جیب هایتان را پر کنید. هر جا جنگ هست، شما هستید. این همه بمب اتم و سلاح های کشتار جمعی برای کیست؟ مال شماست! چرا این همه بساط به پا کردند؟ برای اینکه آن حرفی که شیطان زد عملی شود! (سر دادن شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل توسط مردم).

شیطان به خدا سوگند یاد کرد و گفت: حال که انسان را برتر از من خلق کردی، من هم آنها را فریب می دهم و نمی گذارم به سمت تو بیایند. شیطان ، امروز هم در دنیا بساط درست کرده و حکومت جهان را در دست گرفته است ، برای اینکه نگذارد انسان ها به آنجا یعنی مقام خلیفه اللهی برسند. باید این بساط طاغوت و بساط شیطانی حاکم بر مراکز قدرت جهانی با همت و قدرت ملت ها زیر و رو بشود و به فضل الهی به جای آن، حکومت عدالت سرشار از ایمان ، زیبایی و عشق به انسان ها ، یعنی حکومت مولای ما حضرت ولی عصر (عج) (صلوات جمع) برپا شود. این آغاز راه خلیفه اللهی انسانهاست. تازه زندگی انسان ها شروع می شود، تازه آن چیزی که خدا خواست محقق می شود، زیبایی ها می آید، تازه زندگی کردن کیف دارد! و این نزدیک است. (مردم: ان شاء الله). به لطف خدا نزدیک است. به دل خودتان مراجعه کنید، ببینید چقدر دل های تان در انتظار آن روز است. اصلا جمهوری اسلامی درست شد برای اینکه بشریت را ببرد به سمت آن روز و آن روز را جلو بیاندازد و به فضل الهی آن روز در راه است. بوی عطر بهار، بوی عطر بهار نرگس در فضای عالم پیچیده است. به خدا هر جای دنیا که می رویم می بینیم که فوج فوج مردم دارند از این طاغوت ها روبرمی گردانند و و دست به آسمان می برند. امیدوارم مردم عزیز آذربایجان، مردم عزیز تبریز، همینطور که در طول تاریخ پیشگام بودند، در آن حرکت و گام آخر هم ،انشاء الله پیشگام و پیشتاز باشند.