کد خبر: 2177

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۱۱/۲۶ - ۱۴:۴۶

جمعی از سفرای خارجی در تهران با دکتر احمدی نژاد دیدار کردند

جمعی از سفرا و نمایندگان سیاسی کشورهای خارجی مقیم تهران، با حضور در دفتر دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق، مراتب تسلیت و همدردی ملت و دولت متبوع خود را به مناسبت فقدان والده مکرمه ایشان، ابلاغ کردند.

           در این دیدار که عصر روز (یکشنبه) انجام شد، صلاح زواوی سفیر فلسطین در تهران به عنوان مقدم السفرا، مراتب تاثر و تالم خود و نمایندگان سیاسی چند کشور دیگر حاضر در این دیدار را از درگذشت والده ماجده دکتر احمدی نژاد ابراز داشت و از خداوند متعال برای ایشان و سایر بازماندگان آن مرحومه مغفوره، طلب صبر و اجر کرد.

رئیس جمهور سابق نیز در سخنانی ضمن قدردانی از ابراز همدردی نمایندگان یازده کشور مورد اشاره، حرکت در مسیر پیشرفت های هرچه بیشتر مادی و معنوی را برای تمامی ملتهاآرزو کرد.

وی گفت: ریشه اصلی حوادث در منطقه ما به دخالت ها و برنامه ریزی مستکبران و مدعیان رهبری جهانی و بخصوص صهیونیسم بین الملل بازمی گردد. آنان در کشتار مردم، نقش اصلی را برعهده دارند و سپس با گستاخی تمام، پرچم حمایت از حقوق ملت ها را بلند می کنند.

دکتر احمدی نژاد تصریح کرد که نظام سلطه برای کشورهای منطقه ما برنامه دارد اما به لطف الهی نقشه های آنان، برای ملت ها آشکار شده است و شیاطین در سراشیبی سقوط هستند.

وی همکاری برادرانه میان همه ملتهارا ضروری خواند و تاکید کرد که آزادی کامل فلسطین، نقطه عطف اضمحلال صهیونیسم جهانی و مستکبران خواهد بود.

          در این دیدار سفرا و نمایندگان سیاسی کشورهای مصر، قطر، سودان، فلسطین، سوریه، عراق، کومور، عمان، الجزایر، سومالی و یمن و زیمبابوه حضور داشتند.