کد خبر: 1642

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۱۱/۱۵ - ۱۶:۵۱

متن کامل سخنان دکتر احمدی نژاد در آیین تجدید میثاق با آرمان‌های امام

دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق به همراه جمعی از اعضای دولت‌های نهم و دهم، ظهر امروز (چهارشنبه) در حرم حضرت امام خمینی (رض) حضور یافتند و ضمن ادای احترام به مقام شامخ بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، با ایشان تجدید عهد کردند که از فداکاری و مجاهدت درراه آرمانهای والای انقلاب بازنایستند و اهتمام خویش را مصروف عینیت بخشیدن به اندیشه های ناب امام عزیز در ابعاد مختلف و بویژه در خدمت به مردم و پیشرفت و تعالی همه جانبه ایران اسلامی نمایند.

دکتر احمدی نژاد که با استقبال گرم و پرشور مردم حاضر در حرم امام مواجه شده بود، نماز ظهر و عصر را در جوار ضریح بنیان گذار انقلاب اسلامی اقامه کرد و سپس با قرائت فاتحه، یاد و خاطره امام عزیز را گرامی داشت.

رییس جمهور همچنین درجمع خبرنگاران حضور یافت و در اظهاراتی به تکریم یاد و نام امام خمینی(رض) پرداخت.

متن سخنان دکتر احمدی نژاد در جمع خبرنگاران به شرح زیر است:

اللّهمَ عَجِّل لِوَلیِکَ الفَرَج وَ العافِیهِ وَ النَصر وَ اجعَلنا مِن خَیرِ انصارِه و اعوانِه والمستشهدین بین یدیه

دهه فجر انقلاب اسلامی را به ملت ایران، جامعه بشری، همه عدالتخواهان و آزادیخواهان تبریک عرض می کنم.

امیدوارم این ایام، همچون گذشته سرآغاز دوران جدید، ایستادن در افقی بالاتر و حرکتی پرشتا‌ب‌تر به سمت آرمان‌های امام خمینی (ره) باشد. حرکتی که از اول خلقت حضرت آدم (ع) آغاز شد و هر روز که می گذرد شتاب بیشتری به خود می گیرد و در عصر ما، یک مرد آسمانی و الهی یعنی امام راحل که سلام وصلوات خدا بر او باد، این حرکت را با ویژگی جدید، شتاب و حیاتی تازه بخشید. درست است که ما در عصر خمینی زندگی می کنیم اما توجه داشته باشید که خمینی، ادامه پیامبر(ص)، کربلا و حرکت تاریخی انسانها به سمت نقطه موعود است.

انقلاب اسلامی آمد، همه آرزوها، اهداف و آمال فروخفته فطری انسانها را بیدار کرد و آنها را به خودشان برگرداند و راه روشن ساختن فردا را در برابر بشریت قرار داد، گرچه شیاطین با همه توان بسیج شده اند تا شعله ای که امام عزیز آن را پرفروغ کرد، به زعم خود، کم فروغ یا خاموش کنند اما هر روز که می گذرد، یاد، نام، راه و آرمانهای امام، شفاف تر، روشن تر و پرشکوه تر می شود و از اعماق دل و جان و اندیشه تک تک انسانهای روی زمین، شعله ور می گردد، حرکت می کند و راه را به نسل های پس از خود، نشان می دهد. امام آمد تا ملتها با هم متحد شوند، انسانها به هم برسند و وحدت جهانی حول توحید و عدالت شکل بگیرد. امام آمد تا همه قوای الهی انسانها برای استقرار عدالت و زدودن ظلم، زشتی و ناپاکی از صحنه زمین بسیج بشود.

امام آمد تا ملتها و انسانها دست به دست هم بدهند و جامعه ای الهی، آسمانی، زیبا و سرشار از عشق، محبت و عدالت را برپا کنند. می بینیم که امروز حتی دشمنان امام برای اینکه بتوانند به حیات خودشان ادامه بدهند و طراحی های شیطانی خودشان را جلو ببرند، مجبورند که از شعارهای امام و همین اهداف و آرمانها به عنوان پوشش و سپر استفاده کنند. خدا را شکر می کنیم که در سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب، انقلابی که با نام و یاد امام گره خورده است، حرکت انقلابی ملت ایران و ملتها بسیار پرشتاب تر، آگاهانه تر و عمیق تر شده است.

خدا را شکر می کنیم که امروز مفهوم انسان و عدالت و مفهوم حقیقت انسانی بسیار روشن تر از دهه ها و سده های گذشته دارد خودش را در اندیشه و جان و عمل انسانها، نشان می دهد. ذهنیت دانشمندان، متفکران، دلسوزان و آنهایی که به دنبال پاکی و عدالتند، همه معطوف به این ارزشهاست.

خدا را شکر می کنیم که ما را در عصر خمینی آفرید تا با نام امام خمینی (رض) ان شاء الله جامعه بشری به موعود و حقیقت انسانی، به انسان کامل، به تجلی اتم و اکمل اسماء الهی و به حقیقت عدالت یعنی امام عصر (ع) برسد و نایل بشود و با دست دادن به امام، راه نورانی استقرار توحید و عدالت بیش از گذشته هموار بشود. سئوال کردند که چه حس و حالی دارید وقتی در کنار مزار امام قرار می گیرید. حس و حال همین است هر کس به اینجا می آید، به خودش بر می گردد و یاد آرمانها و ارزشها می افتد و از اعماق دلش یک پیوند و میثاق دوباره با ارزشها برقرار می کند و جهت حرکت زندگی خودش را تصحیح می کند. یک بازیابی، یک ارزیابی و یک تصیمم و اراده مجدد است که ان شاء الله همه جهان را به نقطه موعود متصل خواهد کرد.

برپایه گزارش خبرنگار مهر مردم، دکتر احمدی نژاد و هیات همراه وی همچنین به اتفاق حجت الاسلام سید حسن خمینی تولیت آستان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران (رض) از فعالیت های عمرانی در دست انجام در طرح توسعه حرم امام بازدید کردند و آقای محمدعلی انصاری از روند پیشرفت این اقدامات به رئیس جمهور سابق و هیات همراه وی گزارش داد.