کد خبر: 1226

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۱۱/۰۴ - ۷:۴۰

بیانیه روشنگرانه دکتر احمدی نژاد در باره حوادث تروریستی پاریس

علایم و شواهد مختلف نشان می‌دهد که حوادث بسیار زشت و محکوم تروریستی در پاریس، پرده دیگری از صحنه آرایی غارتگران بین المللی است که با هدف تداوم بخشیدن به سیاست های سلطه گرانه و به تعویق انداختن اضمحلال و فروپاشی نظام سرمایه داری به نمایش در آمده است.

متن بیانیه دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی جمیع الانبیاء و المرسلین و علی خاتمهم محمد ابن عبدالله و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

علایم و شواهد مختلف نشان می‌دهد که حوادث بسیار زشت و محکوم تروریستی در پاریس ، پرده دیگری از صحنه آرایی غارتگران بین المللی است که با هدف تداوم بخشیدن به سیاست های سلطه گرانه و به تعویق انداختن اضمحلال و فروپاشی نظام سرمایه داری به نمایش در آمده است. نمایشی که گرچه با کپی برداری ناقص از پرده قبلی یعنی حادثه ۱۱ سپتامبر ، طراحی و اجرا شد اما به سهولت می توان اندیشه شیطانی استعمارگران و سلطه طلبان را در آن ردیابی کرد و چنین به نظر می رسد که حلقه دیگری از برنامه توسعه سلطه از طریق گسترش نژاد پرستی و ایجاد جنگ مذهبی و قومی در حال تکمیل شدن است.

پرواضح است که ملتها بیدارند و به خوبی عمق حوادث را درک می کنند، اما اینجانب نیز به حسب وظیفه و در دفاع از ارزش های الهی و انسانی، نکاتی را با ملتها در میان می گذارم:

۱- پیامبران الهی که پاک ترین انسانها ، نماد رحمت الهی ، تجلی کامل ارزش های انسانی و سرشار از عشق به همه مردم هستند، مبعوث شده اند تا بدون درخواست هرگونه پاداشی ، همگان را در شناخت و پیمودن راه سعادت ، کمال و مهرورزی یاری دهند و خدا به انسان فرصت داد تا برای نیل به قله کمال ، اهتمام خویش را به ساختن جامعه ای سعادتمند و مملو از دوستی ، عدالت ، عزت ، آزادی و ارزش های انسانی و عاری از اختلاف و دشمنی ، فقر ، تحقیر و تحمیل معطوف کند.

به روشنی پیداست که هیچ اختلاف و تفاوتی میان پیامبران الهی وجود ندارد و دامان پاک آنان وبویژه پیامبر خاتم (ص) ، بلندتر و شأنشان والاتر از آن است که دست خبیثان غارتگر و آدم کش که از آستین افراد حقیر، گاه نادان و فریب خورده و گاه مزدور،بیرون می آید ، بتواند آن را بیالاید.

۲- شیطان به عنوان بزرگترین دشمن انسان ، همواره تلاش کرده است تا چهره نورانی پیامبران الهی را مشوه سازد و انسانها را در مسیر گمراهی قرار دهد و خباثت خود را تا آنجا عینیت بخشیده است که همه زشتیهای تاریخ از دوره تاریک گیوتین ، دادگاههای تفتیش عقاید ، جنگ های صلیبی و برده داری و استعمار تا اشغال فلسطین ، کشتارهای میلیونی در جنگ ها ، ترورهای گسترده و سربریدن وحشیانه کودکان و زنان را تحت نام گرایش به دین و ارزش های انسانی برنامه ریزی و اجرا نموده است و شیطان صفتان انسان نما نیز به طور کامل در خدمت منویات او بوده اند.

۳- تروریسم زائیده مدیریت ناعادلانه حاکم بر نظامات بین المللی ، محصول تبعیض نژادی و فاصله طبقاتی و سیاستهای استکباری برخی از دولت های زیاده خواه و کلان سرمایه داران جهانی و در خدمت تامین منافع آنان است. تروریسم ، اقدامی کاملا شیطانی و یکی از زشت ترین انواع تجاوز به حقوق انسانهاست و هر کس ، آن را به هر شکل و با هر توجیه و عنوانی انجام دهد، مرتکب اقدامی ضد انسانی شده و به طور کامل محکوم است.قریب به اتفاق گروههای تروریستی توسط سازمان های اطلاعاتی دولت های استعماری و اشغالگر از جمله سازمان سیا و موساد طراحی و راه اندازی می شوند و افراد ضعیف و فریب خورده آن را با سلاح های ساخت دولتهای متجاوز جهانی و حمایت های مالی وابستگان آنها اجرا می کنند.

از روزی که سلطه گران به بهانه مبارزه با تروریسم و در حقیقت برای بسط سیاستهای استعمارگرانه خود، وارد افغانستان و عراق شده اند، ابعاد منازعات قومی و تروریستی دهها برابر شده و تا کنون صدها هزار انسان بی گناه به کام مرگ و نابودی فرو رفته اند. رژیم جعلی و تروریست صهیونیستی که آشکارا و بی محابا مرتکب هرگونه اقدام تجاوز کارانه ای می شود و حتی با اعلام قبلی دست به ترور افراد می زند، ساخته و پرداخته مستکبران و مورد حمایت مطلق آنان است.

۴- آزادی، بزرگترین هدیه خداوند به بشریت و متعلق به همگان است که سایر ارزش های انسانی در سایه آن شکوفا می شود. جوهر حقیقت انسانی در آزادی حقیقی متبلور و کامل می شود و عظمت و زیبایی آفرینش انسان در آن است که انسان ها با اختیار و انتخاب آزادانه خود، ارزش های متعالی را بر می گزینند و مسیر کمال را طی می کنند.

۵- متاسفانه دفاع از واژه مقدس و مظلوم آزادی به یک ژست تهوع آور و پوششی ناجوانمردانه برای توجیه اقدامات اهریمنی استعمارگران دیروز و به ظاهر متمدنان امروز تبدیل شده است. کسانی که به نام دفاع از آزادی، توهین به میلیاردها انسان و مقدسات آنان را ، برای خود جایز می شمارند ، بدون تردید در حال مهیا کردن بستر جنگ های قومی و مذهبی هستند و این در حالی است که با همه قدرت نظامی ، امنیتی و رسانه ای خود، مانع از هرگونه مخالفت با جنایات رژیم صهیونیستی می شوند و امکان بررسی حوادث تاریخی را از محققین سلب و آنان را سرکوب می کنند.

امروز مناسبات گذشته استعماری و غارت منابع ملت ها به شکل دیگری در جریان است. معادن ارزشمند بخش وسیعی از آفریقا و منابع سایر ملت ها در آسیا و امریکای لاتین توسط سرمایه داران جهانی غارت می شود و همزمان بسیاری از مردم آن دیار در فقر به سر می برند.در همین حال استعمارگران برای جلوگیری از آگاهی و حضور مردم در تصمیم گیری با سرکوب آزادی و تحریک اختلافات قومی و مذهبی و با توزیع سلاح، مردم را به جان یکدیگر می اندازند.

در اروپا و امریکای شمالی مردم تحت فشارهای اقتصادی و البته سیاسی به سر می برند و شرایط خفقان امنیتی حاکم ، با سلب آزادی از مردم ، اجازه اعتراض به آنان را نمی دهند.

۶- هر نوع جسارت و توهین و تحقیر مقدسات، آرمانها و ارزش های دینی، ملی، فرهنگی و اجتماعی ملت ها نه تنها خود عملی شیطانی و از مظاهر آشکار نقض آزادی و تجاوز به حریم عمومی است بلکه مالاً به تحدید آزادی و از بین بردن سرمایه اجتماعی ملتها در صیانت از حریم آزادی منجر خواهد شد.

مستکبران که گروههای تروریستی را تجهیز و تشویق می کنند مشتاق نقض آزادی هستند تا علاوه بر بهره برداری های سیاسی و تبلیغاتی، بستر تسلط بیشتر خود بر ملت ها را فراهم نمایند. اگر آزادی به شکل حقیقی در جهان جاری شود، فرصتی برای دیکتاتوری، تجاوز به حقوق ملتها، چپاول منابع آنان و بی عدالتی و استعمار و استکبار باقی نمی ماند.

۷- جنگ قومی و مذهبی به هر شکل و تحت هر عنوان به ضرر ملت ها و به نفع سلطه گران جهانی است. مسیحی، مسلمان، یهودی و پیروان دیگر مذاهب و عقاید، همه محترم و به دنبال توحید و عدالت و صلاح هستند. همگان باید مراقب باشند که دشمنان ملت ها ، فرصت تجدید قوا و توسعه سلطه گری پیدا نکنند. آنان در ضعف قرار دارند و در پیشبرد برنامه های خود درمانده و مستأصل شده و برای گریز از آن بدنبال اختلاف افکنی جدیدی هستند.

امروز روز همبستگی است و البته پایان دوره تاریک سلطه اهریمنی مستکبران نزدیک است. متواضعانه از همه دانشگاهیان، متفکران و اندیشمندان، هنرمندان، اهالی قلم و همه آزادی خواهان و عدالت طلبان ، می خواهم که به پاس حرمت اندیشه و ارزشهای انسانی و برای ایفای مسئولیت خویش در جهت تبیین طراحی های تفرقه انگیز و سلطه طلبانه دشمنان بشریت ، به پا خیزند و ملت ها را در عبور از گردنه آخر و رسیدن به جامعه آرمانی یاری دهند.

همه برای مقابله با اندیشه تفرقه ، تروریسم و هر اقدام تروریستی یا تفرقه افکنانه که موجب بسط استکبار می شود، بسیج شوند و این پلشتی ها را از دامن جامعه انسانی بزدایند ملت ها در تمام عالم در آسیا، اروپا، اقیانوسیه، آفریقا و آمریکا، بیش از پیش در جهت همبستگی و اتحاد و برای استقرار عدالت و دوستی تلاش و حرکت نمایند که جهانخواران رو به افول هستند و صبح زیبای بهار بشری در راه است. خوشبختانه ملت ها در یک همگرایی تاریخی به سمت نقطه موعود در حرکتند. سپیده دمیده است و به همه انسانها سلام می کند و طلوع خورشید انسان کامل، توحید و عدالت و عشق را به همگان بشارت می دهد. سلام بر آزادی، سلام بر عشق و عدالت، سلام بر انسانیت و سلام بر بهار.

                                                                                                                                            محمود احمدی نژاد

An explanatory statement by Dr Ahmadinejad on Paris terrorist incidents

Here is the full text of the statement by Dr. Ahmadinejad, the ex-Iranian president

In the name of God, The Compassionate, The Merciful

O’ God, bless all the prophets and messengers, including the last of them, Muhammad (PBUH), the son of Abdullah, and his infallible progeny and chosen companions

O, God, hasten the reappearance of your occulted savior, and grant him blessings and victory, and make us his helpers and supporters, and martyrdom-seekers before him.

 

Signs and evidence show that the condemned terrorist acts in Paris, portray another scene of a show staged by global plunderers, aimed at continuation of the hegemonic policies of, and delaying the destruction and collapse of capitalism. Although this planned and staged scene was a poor copy of the previous one, i.e. the September 11 incident, it’s quite simple to trace in there the devilish thoughts of colonialists and hegemonic entities; basically, it seems that another phase of the project for expansion of domination via spreading racism and instigating religious and ethnic wars, is being rounded off.

It goes without saying that the nations are awakened and very well understand the deepness of incidents, but I’m duty-bound and duly need to defend divine and human values, so here I’m sharing some facts with the nations:

  • God’s Prophets, being the most virtuous of the human beings, the symbols of God’s mercy and the perfect manifestation of human values and love for all people, were appointed to make unpaid endeavor for guiding everyone to the path of knowledge and pursuit of salvation, perfection and love; moreover, God gave man a chance to aim at the summit of excellence, and to do his best to build a blissful society enjoying perfect friendship, justice, honor, freedom and human values; a society free from division and enmity, poverty, humiliation and imposition.

Needless to say there’s no dissimilarity among God’s prophets; yet, their virtue and position, especially that of the seal of Prophets (PBUH) is far from reach of evil, plunderer and murderer hands coming out of sleeves of despicable, sometimes ignorant and deceived, and sometimes hireling individuals.

  • As the greatest enemy of human, Devil has always tried to distort the luminous image of God’s prophets, and to deceive man to go astray; furthermore, has actualized his wickedness to the extent that all flagrance throughout history, from the dark age of guillotines, inquisition, crusades, slavery and colonialism, up to occupation of Palestine, massacres of millions in wars, widespread terror acts, and beheadings of children and women have entirely been committed under the title of affiliation with religion and human values, hence devised and carried out; yet all the devilish, humanoid individuals have been fully serving the Devil’s requests.
  • Terrorism emanates from the unfair management prevalent in international systems, and results from racism, social gap, and arrogant policies of some greedy governments and global tycoons, and indeed it serves their interests. Terrorism is a devilish act, and is among the ugliest types of human rights infringement, and anyone doing it in any way and for any justification or under any title, has actually committed an anti-humanity act, and is absolutely condemned. Majority of terrorists groups are planned and born via the intelligence organizations (such as the CIA and Mossad) of colonialist and usurper regimes, and some cowardly, deceived people implement those plans using arms made by global transgressor governments and with financial support from their partners.

Since the very day that the aggressive, by resorting to the puny excuse of “fighting terrorism”, (in fact for expansion of their colonialist policies), entered Afghanistan and Iraq, the size of ethnic and terrorist conflicts has grown tenfold, so far leaving hundreds of thousands killed. The forged and terrorist Zionist regime that utterly and brazenly commits all sorts of transgression, and even announces assassinations beforehand, is a fabrication of the arrogant, and enjoys their full support.

  • Freedom is the greatest gift of God to humanity and belongs to all, while other human values do flourish when there’s freedom. The being of human’s truth is ripened when genuine freedom exists, and the splendor and beauty of man’s creation rests on freely choosing sublime values, hence the journey to perfection.
  • Unfortunately, nowadays, advocating the sacred and abused term “freedom” has turned into a disgusting gesture and unfair disguise for justifying the devilish acts of yesterday’s colonialists, and the seemingly today’s civilized.

Currently, the past colonialist relations and plundering of nations’ resources is being materialized in a different method. The valuable mines of widespread areas in Africa and the resources of other nations in Asia and Latin America are being looted by global capitalists, while large populations in the same regions live in poverty. Meanwhile, the colonialists, in an effort to block people’s consciousness and their presence in decision making, suppress freedom, and fan the fuels of ethnic and religious disputes, hence distribution of arms and engagement in in-fighting.

In Europe and North America people live under economic and of course political pressures and the police states keep depriving people of freedom, not permitting dissent.

  • Any form of desecration or sacrilege of religious, national, cultural and social sanctities, goals and values of the is not only a devilish act, but also a case of gross violation of freedom and public privacy, and will eventually restrict freedom and destroy the nations’ social capital in protecting the boundaries of freedom.

The arrogant, who arm and support terrorist groups, are keen on violating freedom, in order to both abuse it politically and in propagation, as well as to expand their dominance over the nations. If true freedom becomes prevalent across the globe, no opportunity will remain for committing dictatorship, violating nation’s rights, plundering their resources, besides practicing injustice, colonialism and arrogance.

  • Every ethnic and religious war, in any form and under any name, is to the detriment of nations and to the benefit of the global arrogance. Christians, Muslims, Jews and followers of other religions and ideas, are all respectable and the pursuers of monotheism, justice and virtue. The world public needs to be vigilant vis-à-vis the enemies of nations, so that they don’t get a chance to reinvigorate themselves and expand their dominance. They are suffering weakness, and have emerged desperate in advancing their plans; so in order to escape that, they are now watchful for making new divisions.

Today is the day of solidarity. And surely the dark period of devilish domination of the arrogant is approaching its end. I humbly ask all the academics, intellectuals, thinkers, artists, literati and all freedom-and-justice seekers, to rise up for protecting human thoughts and values, and for their own share in shedding light on divisive and domineering plots of the enemies of humanity, and help the nations pass the last turn of the road to utopia.

The whole world needs to mobilize in order to withstand thoughts of discord, terrorism and any act of terror or disunity that helps arrogance spread, and to shed atrocity from the human society. Nations across the world, in Asia, Europe, Oceania, Africa and American, need to further move toward solidarity and unity, to bring about justice and friendship; the globe-mongers are declining and the beautiful morning of human spring is approaching. Fortunately, the nations are, in a landmark convergence, moving toward the promised point. The dawn is here and greets all human beings, giving everyone the glad tidings of the rise of sun, the perfect human, as well as monotheism, justice and love. Hello to freedom, hello to love and justice, hello to humanity and hello to spring.

Mahmoud Ahmadinejad