کد خبر: 1212

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۱۱/۰۲ - ۲۲:۳۷

ملت ایران آرزوی یک گام عقب نشینی را بر دل دشمنان خواهد گذاشت

دکترمحمود احمدی نژاد شامگاه یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۸۹ در دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران استان گیلان گفت: ملت ایران تا ریشه کنی ظلم از جهان و استقرار پرچم عدالت به ایستادگی خود ادامه داده و آرزوی یک گام عقب نشینی را بر دل دشمنان خواهند گذاشت.

دکترمحمود احمدی نژاد در  هشتاد و پنجمین سفر استانی خود و در دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران استان گیلان، ملت ایران را پرچمداران امامت و ولایت و دفاع از حریم و مکتب حسینی توصیف کرده و گفت: از قول خانواده های شهدا و ایثارگران گیلان خطاب به دشمنان ملت ایران می گویم که شما ۳۰ سال تلاش کردید تا ملت ایران را از بین ببرید و یا حداقل آرمانهای این ملت را از آنها بگیرید و در این راه از هیچ جنایتی فروگذار نکردید، اما امروز همین خانواده‌ی شهدا و ایثارگران و جانبازانی که ۳۰ سال سوز دل فقدان یا جراحت عزیزانشان را تحمل کرده اند مصمم تر از قبل ایستاده و دشمنان را با همه آرزوهایتان را به گور خواهند فرستاد.

رییس جمهور با بیان اینکه فرهنگ ایثارگری، فرهنگ انبیاء و اولیاء الهی است اظهار داشت: ملت ایران و مردم گیلان پرچمدار ایثارگری در جهان بوده و امروز خانواده بزرگ ایثارگران میراث داران و حافظان اصلی فرهنگ ایثارگری هستند.

دکتر احمدی نژاد اظهار داشت: نگاهی به تاریخ نشان می دهد که همه انسان ها به دنبال سه خواسته جاودانگی، سعادت و عزت بوده و هستند و تنها راه رسیدن به این خواسته ها ایثارگری است.

دکتر احمدی نژاد اهداء نشان ایثار به خانواده شهدا و ایثارگران را نشانه قدرشناسی ملت ایران از بهترین های خود دانست و گفت: معنای نشان های ایثار آن است که راه عزت و شرف برای همه ملتها همان راهی است که ایثارگران و شهدا پیمودند و با افتخار اعلام می کنیم که ملت ایران خود را قدرشناس خانواده شهدا و ایثارگران دانسته و تا ابد خود را مدیون و وامدار آنها می داند.