کد خبر: 678

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۱۰/۲۲ - ۲۱:۱۵

پیام‎ تسلیت‎‎‎ به‎‎ مناسبت شهادت مصطفی احمدی‌ روشن

دکتر احمدی نژاد در تاریخ ۲۳ دی ماه سال ۱۳۹۰ در حالی که در سفر خارجی به سر می‌برد، با صدور پیامی ترور دانشمند نخبه کشور « مصطفی احمدی روشن» را محکوم کرد و این ضایعه دردناک را به جامعه علمی کشور ، ملت ایران و خانواده‌ وی تسلیت گفت.

متن پیام دکتر محمود احمدی‌نژاد به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون»

بار دیگر دستان پلید استکبار و عوامل صهیونیستی آنان، جامعه علمی و دانشگاهی کشور را از فیض وجود یکی از فرهیختگان و دانشمندان جوان کشور محروم نمود.

بی تردید ترور دانشمندان ایرانی نشانه ورشکستگی خودخواهان و سلطه‌جویان بین‌المللی است که با آگاهی از هزیمت خود در برابر پیشرفت‌های علمی، سیاسی و اقتصادی کشورمان، صرفا به انتقام‌جویی از ملت عزیز ایران روی آورده‌اند.

جنایتکارانی که تصور می‌کنند، با انجام این قبیل اقدامات تروریستی علیه دانشمندان کشورمان می‌توانند مانعی در برابر رشد و بالندگی فرهیختگان و نخبگان این سرزمین خدایی ایجاد نمایند، باید بدانند که این گونه رفتارها نه تنها کمترین مانعی در مسیر بالندگی ایران عزیز ایجاد نخواهد کرد، بلکه عزم و اراده ایرانیان را برای تداوم افتخارآفرینی در میدان‌های علمی جهان چندین برابر خواهد ساخت.

اینجانب ضمن محکوم نمودن این اقدام خصمانه و ناجوانمردانه، شهادت دانشمند نخبه «مصطفی احمدی روشن» و همکار وی «رضا قشقائی» را به خانواده این عزیزان و مردم قدرشناس ایران اسلامی تسلیت عرض کرده و برای آن شهیدان والامقام از درگاه ایزد منان علو درجات را مسئلت دارم.

محمود احمدی‌نژاد

رییس جمهوری اسلامی ایران

۹۹۲۸۵