کد خبر: 50900

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۲/۲۳ - ۱۴:۰۳

دفتر دکتر احمدی نژاد در بیانیه ای اعلام کرد:

اظهار بی اطلاعی سخنگوی قوه قضائیه از وضعیت آقای بقایی بعید و دور از ذهن است

دفتر رئیس دولت های نهم و دهم با صدور بیانیه ای ، بی اطلاع بودن سخنگوی قوه قضاییه از وضعیت آقای حمید بقایی در بیمارستان را بعید و دور از ذهن دانست و وضعیت وخیم جسمی وی در بیمارستان بقیه الله را تشریح کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است : 
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه والمستهشدین بین یدیه
مردم شریف ایران
احتراما اعلام می دارد ، آقای محسنی اژه ای معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه امروز در کنفرانس خبری خود ادعا کرده است که از آخرین وضعیت آقای حمید بقایی اطلاعی ندارد ولی اگر چنانچه نیاز به اقداماتی مانند پزشک داشته باشد انجام می شود.
از آنجا که آقای اژه ای یک مقام مسئول و ارشد در دستگاه قضایی است و بی اطلاع بودن ایشان از وضعیت آقای بقایی به عنوان موضوعی که سئوال همیشگی خبرنگاران در مصاحبه های عمومی و اختصاصی با سخنگوی قوه قضاییه است ، قابل درک و مورد پذیرش نمی باشد ، مطالب زیر را که ایشان از بیان آن برای رسانه های ارتباط جمعی خودداری کرده است ، جهت اطلاع مردم عزیز و بزرگوار ایران اعلام می داریم:
1- دستگاه قضایی در یک فرایند کاملا غیرقانونی که ناقض آشکار اصول قانون اساسی و قانون آیین دادرسی است ، آقای بقایی را محاکمه و ظالمانه به 62 سال زندان محکوم کرده است.
2- حکم دادگاه فرمایشی بلافاصله پس از صدور آن، در یک فرایند غیر قابل توجیه به آقای بقایی ابلاغ و درهمان لحظه نیز ایشان بازداشت و برای اجرای حکم به زندان انتقال یافته است.
3- آقای بقایی به محض بازداشت ، در اعتراض به حکم ظالمانه، اعتصاب غذای خود را آغاز کرد که تا کنون 61 روز از آن تاریخ سپری شده است.
4- وی اعلام کرده است که جان شیرین را سند حقانیت خود و اثبات ظلم دستگاه قضایی قرار داده و مسئولیت هرگونه اتفاقی برای وی نیز برعهده مقامات ارشد دستگاه قضایی است.
5- وزن آقای بقایی از 57 کیلوگرم در زمان بازداشت به 43 کیلوگرم در حال حاضر کاهش یافته و جز پوست و استخوانی از او باقی نمانده ، لثه هایش تحلیل رفته ، دندانهایش دچار عفونت شده ، چشمانش از حدقه بیرون زده و بر اساس آزمایش های پزشکی انجام شده ، آنزیم ها و پروتئین بدنش به میزان زیادی از بین رفته است. صبح امروز یکی از پزشکان بیمارستان از مشاهده وضعیت جسمی وی وحشت زده شد و شرایط خطرناک جسمی وی را در گزارش پزشکی خود منعکس نمود.
6- آقای بقایی دو بار از زندان به بیمارستان بقیه الله ، منتقل شده است و اکنون بیش از یک ماه از دوران محکومیت خود را در بیمارستان و تحت کنترل ماموران زندان سپری کرده است.
7- با وجود بستری بودن آقای بقایی در بیمارستان ، وی اعتصاب غذای خود را ادامه داده است و شرایط جسمانی او در وضعیت خطرناکی قرار دارد.
8- درخواست اعاده دادرسی آقای بقایی از سوی وکیل ایشان به دیوانعالی کشور ارائه شده و آنها گفته اند که رسیدگی به آن را در نوبت قرار داده اند. این در حالی است که دادگاه کیفری 1057 و دادگاه شعبه 68 تجدید نظر ، به صورت خارج از نوبت به آن رسیدگی کردند و حکم صادره نیز به صورت ضرب الاجلی به اجرا در آمده است.
9- آقای بقایی بارها خواستار بازگشت به زندان شده است اما مقامات قضایی از بیم خطر بالقوه ای که جان وی را تهدید می کند ، حاضر به این کار نشده اند.
10- مقامات قضایی با جلوگیری از هر گونه عکس یا فیلم از آقای حمید بقایی در صدد القاء این شبهه در اذهان عمومی هستند که اعتصاب غذای وی واقعیت ندارد.
11- ما اطلاع دقیق داریم که معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه در جریان جزئیات وضعیت خطرناک آقای بقایی قرار دارد و اظهارات امروز او دایر بر بی اطلاع بودنش بعید و دور از ذهن است.
12- آقای حمید بقایی در اعتراض به رفتار دستگاه قضایی، امروز(یکشنبه) لباس بیمارستان را از تن خارج کرده و مصرانه از ماموران مراقب خود خواسته است تا او را به زندان بازگردانند یا تکلیف او را روشن کنند.
13- بی توجهی مقامات قضایی به وضعیت نگران کننده و خطرناک جسمی آقای بقایی و اظهارات خلاف واقع دادستان تهران، به این شبهه دامن زده است که آنها اصرار بر وقوع یک حادثه ناگوار و غیرقابل جبران برای ایشان دارند.
14- ما اطمینان داریم که اگر درخواست قانونی آقای بقایی دایر بر اعاده دادرسی علنی و عادلانه مورد پذیرش مقامات قضایی قرار گیرد، بیگناهی او در دادگاهی که افکار عمومی ناظر بر آن است ، به اثبات خواهد رسید.

دفتر رئیس دولت های نهم و دهم
1397/2/23