کد خبر: 50885

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ - ۱۲:۳۸

وضعیت جسمانی آقای حمید بقایی ، نگران کننده است

آقای حمید بقایی در پنجاه و هفتمین روز از اعتصاب غذای خود، در وضعیت نگران کننده ای به سر می برد و این در حالی است که دستگاه قضایی ، نسبت به سرنوشت ایشان با بی تفاوتی آشکار رفتار می کند.

بیش از 25 روز است که آقای بقایی به دلیل وخامت حالش از زندان به بیمارستان بقیه الله منتقل شده اما وی همچنان به اعتصاب غذای خود ادامه داده است. این در حالی است که مسئولان زندان اوین نیز به دلیل وخامت حال ایشان، حاضر به انتقال آقای بقایی به زندان نیستند.
خانواده آقای بقایی پس از ملاقات با ایشان در بیمارستان اعلام کرد که حتی با تزریق سرم نیز ، فشار خون ایشان تغییر نکرده و ثابت مانده است.
آقای بقایی از نگهداری او در محیط بیمارستان همراه با محدودیت های شدید ، ابراز ناراحتی کرده و خواستار انتقال به زندان شده است اما مقامات قضایی تاکید کرده اند که برای بازگشت به زندان باید از اعتصاب غذای خود دست بردارد.
مسئولان ذیربط ، به آقای بقایی گفته اند که آن قدر شما را در بیمارستان نگاه می داریم تا با طولانی شدن اعتصاب غذا ، این موضوع در افکار عمومی با ابهام مواجه شود و چنین تصور گردد که اعتصاب غذای آقای بقایی واقعیت نداشته است.
بنا بر این گزارش، تمامی ذخایر پروتئین و کلسیم بدن آقای بقایی از دست رفته است ، تزریق سرم وضعیت جسمانی ایشان را بهبود نمی بخشد و سرگیجه ممتد نیز امکان تحرک را از ایشان سلب کرده است.
وزن آقای بقایی به هنگام بازداشت، 57 کیلوگرم بود که در حال حاضر به کمتر از 44 کیلوگرم کاهش یافته است.
آقای بقایی به خانواده اش اظهار کرده است که جسم وی در سرازیری قرار گرفته و با خوردن مسکن و تزریق دارو هم تغییری در وی ایجاد نمی شود. لثه ها به شدت تحلیل رفته و دندان ها دچار پوسیدگی شدید شده و بیمارستان نیز هیچ اقدام درمانی در این زمینه انجام نداده است.
مسئولان بیمارستان بقیه الله دو بار آقای بقایی را ترخیص کرده اند اما مقامات قضایی مصرانه تاکید دارند که ایشان تحت هر شرایطی باید در بیمارستان باقی بماند زیرا خطر بالقوه مانند بیهوشی ناگهانی ، وی را تهدید می کند و اگر به زندان منتقل شود، مسئولان قضایی قادر به رفع مسئولیت از خود در برابر هرگونه اتفاق ناگواری در این زمینه نخواهند بود.
حیرت انگیز است که مقامات قضایی با مشاهده وضعیت نگران کننده آقای حمید بقایی ، همچنان از پذیرش درخواست قانونی وی برای اعاده دادرسی عادلانه در دادگاه علنی و متعاقب آن آزادی از زندان اجتناب می ورزند!
آقای بقایی در نامه ای به مقامات زندان ، اعلام کرده است که مسئولیت هرگونه اتفاقی برای وی در بیمارستان یا زندان ، مستقیما متوجه دستگاه قضایی است.